Kauno autobusai vs Kauno r. „Tornado“ (85:81)A lyga, „Sporto fėja“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2014 gegužės 02 d., Penktadienis, 20:00 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

„Kauno autobusai“ tik po atkaklios ir dramatiškos kovos įveikė Kauno raj. „Tornado“

2014 gegužės 02 d., Penktadienis, 22:41 val., peržiūros: 1428

Gegužės 2 dieną Kauno energijos sporto salėje įvyko A lygos „Sporto fėja“ pirmenybių trečiosios pusfinalio rungtynės tarp „Kauno autobusai“ ir Kauno raj. „Tornado“ ekipų. Prieš tai ekipos buvo pasidalinusios po pergale, tad trečiosios rungtynės buvo nulemsiančios, kuri ekipa žengs į Didįjį finalą. Šios rungtynės susiklostė itin intriguojančiai – nuo pat pradžių vyko atkakli kova ir didesnės persvaros nei vieni, nei kito neįgyjo kone viso susitikimo metu. Viskas sprendėsi tik pačioje mačo pabaigoje, kuomet likus 23 sekundėm „Kauno autobusų“ persvara siekė tik 2 taškus. Per tą laiką Kauno raj. „Tornado“ turėjo progą išlyginti ar persverti rezultatą, tačiau pataikyti nepavyko, o galų gale neleistinai sustabdytas A.Aleksandrovas realizavo abu baudos metimus. Likusios 2 sekundės nieko nebepakeitė – „Kauno autobusai“ iškovojo pergalę rezultatu 85:81 (19:19, 20:23, 28:21, 18:18).

Pirmajame kėlinyje vyko lygi kova, kurios metu vis keitėsi pirmaujanti komanda, o sužaidus pusė kėlinio laiko buvo lygu 8-8. Vėliau, per kitas 3 žaidimo minutes šiek tiek sėkmingiau realizavo savo galimybes „Kauno autobusai“, kurie 8 -ąją žaidimo po L. Brazdauskio tritaškio pirmą kartą susitikime įgijo 5 taškų pranašumą. Bet šis pranašumas greitai buvo panaikintas – V.Sajekas smeigė tritaškį, o su kėlinio sirena dvitaškį pataikęs V.Razumnovas išlygino rungtynių svarstykles. Po pirmųjų 10 -ies minučių 19:19.

Antrajame ketvirtyje taip pat vyko lygi kova, kurios metu abejos komandos rasdavo kelių link varžovo krepšio, tad ir toliau nei vienai ekipai nepavyko susikurti jokios apčiuopiamesnės persvaros. Visgi šis kėlinys baigėsi šiek tiek sėkmingiau Kauno raj. „Tornado“ ekipai – M.Lauraitis nubaudė varžovus tritaškiu, o K.Šarukas pridėjo dar 2 taškus ir kėlinys tuo ir pasibaigė. Po pirmos rungtynių dalies Kauno raj. „Tornado“ išsiveržė 3 -is taškais 39-42.

Po ilgosios pertraukos pirmąsias 3 žaidimo minutes niekas nesikeitė, vis dar ekipos žaidė koja kojon. Vis dėlto situacija pasikeitė kėlinio viduryje, kada „Kauno autobusai“ surengė spurtą 8-0 (T.Aleksandravičius 6 tšk), po kurio įgijo 6 taškų atotrūkį. Tiesa, po to žodį tarė jaunieji „Tornado“ žaidėjai ir skirtumas buvo vėl panaikintas. Visgi, kėlinio gale šįkart pasižymėjo „Kauno autobusai“ , kurie trečiąjį kėlinį baigė turėdami 4 taškų pranašumą 67-64.

Paskutinysis, lemiamas kėlinys vyko kaip ir prieš tai, labai lygiai, nors nežymų, vienos atakos pranašumą, didžiąją laiko dalį turėjo „Kauno autobusai“. Tačiau jaunieji Kauno raj. „Tornado“ žadėjai rungtyniavo labai užsidegę, kovingai, o toks žaidimas kėlinuko laikui perkopus į antrąją dalį atsispindėjo rezultate. Kauno raj. „Tornado“ po poros sėkmingų epizodų prie varžovų krepšio ir galiausiai po taiklaus Š.Ajauskas šūvio iš toli, persvėrė rezultatą savo naudai 77-79. Toks Kauno raj. „Tornado“ žaidimas turėjo neraminti „Kauno autobusų“ gerbėjus, pačius žaidėjus ir trenerius. Visgi, patyrusi „Kauno autobusų“ komanda sustygavo savo žaidimą, apsigynė nuo varžovų antpuolių ir galų gale šventė sudėtingą pergalę rezultatu 85-81.

„Kauno autobusų“ treneris A. Juodelis

- Treneri, ar tikėjotės, kad šiandien bus taip sunku laimėti prieš jauną, nepatyrusią komandą?

Na, kaip, sunku laimėti. Jaunimas visą sezoną taip, ir kuo tolyn, tuo jų žaidimo kreivė kylą į viršų. Jie stengiasi, tokie metai 19-20, tai patys bėgimo. Aišku, reikia dar tos patirties, bet sakau yra žaidėjų – ir 8 nr. toks stambus, bet turi savo tokį kalbį, pelnė tokių sunkių taškų. Aišku, šiaip daugiau mes pirmavome visas rungtynes, bet, kaip matėt, pabaigoje buvo neramu. Šiaip tokios varžybos vertos finalo.

- O tos paskutinės žaidimo minutės, kaip manote, ar patirtis įtakojo tokį rezultatą?

Taip patirtis. Minutės pertraukėlė paimta ir, aišku, mums pasunkino visą šitą dramą, kad neįmetėm 2-ų baudos metimų – būtų 4 taškai ir būtų šiek tiek lengviau. Gerai, kad pabaigoje turėjome tik dvi komandines pražangas, galėjome keliskart bauduoti, kas padėjo tirpdyti laiką. Ir nepataikė. Dabar, kai papuolėm į finalą, stengsimės laimėti.

- Ar rytoj pakaks jėgų?

Na, žiūrėsim. Čia jau dabar nėra kur taupytis, kaip sakoma. Aišku, tik viena diena, sunku. Bus kaip bus, nieko nepakeisi.

Kauno autobusai: Lukas Brazdauskis – 24 tšk., Andrius Aleksandrovas – 23 tšk. (12 atk. kam.), Paulius Beliavičius – 15 tšk. (7 rezult. perd.), Arminas Šaulys – 10 tšk. (6 išpr. praž.)

Kauno raj. „Tornado“: Vladislovas Razumnovas – 19 tšk. (7 rezult. perd., 7 išpr. praž.), Karolis Šarukas – 17 tšk., Vilius Sajekas – 11 tšk., Mantas Lauraitis – 10 tšk.

Po atkaklios kovos pergalę iškovojo Kauno raj. „Tornado“ (2013 lapkričio 13 d., trečiadienis, 20:33 val.)Rungtynių pradžioje buksavę „Kauno autobusai“ antroje rungtynių pusėje palaužė Kauno raj. „Tornado“ (2014 sausio 06 d., pirmadienis, 23:51 val.)„Sporto manija“ turėjo pavargti su Kauno raj. „Tornado“ krepšininkais (2014 kovo 29 d., šeštadienis, 02:13 val.)Gausiai susirinkusi „Banga“ antroje rungtynių pusėje nesunkiai įveikė Kauno raj. „Tornado“ (2013 gruodžio 23 d., pirmadienis, 22:15 val.)„LSU Atletas ‒ 2“ be didelio vargo nugalėjo Kauno raj. „Tornado“ (2014 kovo 07 d., penktadienis, 22:28 val.)„Kauno autobusai“ po įspūdingo trečiojo kėlinio iškovojo pergalę (2013 lapkričio 26 d., antradienis, 00:37 val.)„Kauno Autobusai“ išliko kovoje dėl kelialapio į „A“ lygos finalą (2014 balandžio 29 d., antradienis, 00:34 val.)„Kauno autobusai“ išsinešė sunkią pergalę (2014 kovo 03 d., pirmadienis, 19:55 val.)„UNITED & Radijas Tau“ antroje mačo dalyje įrodė savo pranašumą prieš Kauno raj. „Tornado“ (2014 sausio 15 d., trečiadienis, 19:41 val.)„A“ lyga turės naujus čempionus ‒ Kauno rajono „Tornado“ eliminavo „Bangą“ (2014 balandžio 13 d., sekmadienis, 16:23 val.)