Banga vs Kauno r. „Tornado“ (93:62)A lyga, „Sporto fėja“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2014 balandžio 03 d., Ketvirtadienis, 21:15 val. @ Vytauto Didžiojo universiteto sporto centras, Draugystės g. 19, Kaunas, LT-51230

Pirmasis ketvirtfinalio susitikimas baigėsi solidžia „Bangos“ pergale

2014 balandžio 04 d., Penktadienis, 00:15 val., peržiūros: 1108

Ketvirtadienį, balandžio 3 dieną, VDU sporto centre įvyko "Švyturio" – Kauno krepšinio "A" lygos, "Sporto fėjos" pirmenybių ketvirtfinalio rungtynės tarp vietos "Bangos" ir svečių Kauno raj. "Tornado" ekipų. Pačioje rungtynių pradžioje į priekį atitrūko šeimininkai, tačiau iki kėlinuko pabaigos puikiai žaidę svečių krepšininkai sugebėjo pasivyti ir persverti rezultatą. Antrasis ketvirtis kiek geriau susiklostė "Bangos" žaidėjams, ko pasekoje jiems pavyko susigrąžinti iniciatyvą į savo rankas. Po ilgosios pertraukos Kauno raj. "Tornado" puolimas sustojo, o tuo puikiai pasinaudoję aikštės šeimininkai padidino skirtumą tarp komandų iki septyniolikos taškų. Paskutinėje rungtynių dalyje tornadieničiai galutinai kapituliavo, ko pasekoje privalėjo pripažinti varžovų pergalę rezultatu 93:62 (23:25, 19:14, 29:15, 22:8).

Pirmieji savo taškų sąskaitą taikliu tolimu metimu atidarė svečiai, tačiau netrukus sekė aikštės šeimininkų spurtas 10:0, kurio dėka skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki septynių taškų. Vis tik tornadiečiai nesiruošė taip lengvai nusileisti ir surinkę penkis taškus iš eilės priartėjo prie varžovų. Kiek vėliau tarp komandų įsivyravo atkakli kova ir jos viena po kitos keitėsi rezultatyviais išpuoliais, po kurių sekė dar keli iš eilės Kauno raj. "Tornado" ekipos taškai išlyginę rezultatą. Nors "Banga" dar buvo susigrąžinusi iniciatyvą, tačiau kėlinuko pabaigą geriau sužaidę svečiai persvėrė rezultatą savo naudai. 23:25.

Antrojo ketvirčio pradžioje abi ekipos viena po kitos keitėsi taškais, todėl pirmaujanti komanda dar keitėsi ne vieną kartą. Vis tik, po šešių iš eilės aikštės šeimininkų taškų pirmaujanti komanda kiek išryškėjo, tačiau "Tornado" vėl įrodė, kad neketina pasiduoti ir po dviejų rezultatyviai pasibaigusių išpuolių sumažino savo deficitą iki keturių taškų. Kiek vėliau komandos ir vėl žaidė apylygiai, tačiau taiklus tolimas metimas leido "Bangos" krepšininkams dar labiau atitrūkti, bet ir vėl kėlinuką sėkmingai užbaigę tornadiečiai sumažino skirtumą tarp komandų iki trijų taškų. 42:39.

Po ilgosios pertraukos svečių krepšininkai ėmė vis dažniau strigti varžovų gynybos gniaužtuose, ko pasekoje jau pačioje trečiojo kėlinuko pradžioje skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki šešių taškų. Toliau Kauno raj. "Tornado" dar buvo prisiviję varžovus, bet neilgam, nes po spurto 10:2 jie įgijo jau dvylikos taškų persvarą. Kiek vėliau vaizdas aikštelėje nesikeitė ir svečiams toliau sunkiai sekėsi rinkti taškus, tačiau čia jų bėdos nesibaigė, nes netrukus iššovė toliašaudė "Bangos" artilerija ir skirtumas tarp komandų nepastebimai išaugo iki dvidešimties taškų. Per likusį laiką "Tornado" ekipos žaidėjai dar sugebėjo nežymiai sušvelninti deficitą. 71:54.

Nors paskutinę rungtynių dalį šiek tiek geriau pradėjo svečiai, sumažindami savo atsilikimą iki trylikos taškų, tačiau tai didelio stebuklo nesukūrė, nes netrukus aikštės šeimininkai į tai atsakė spurtu net 17:0, kurio dėka skirtumas tarp komandų išaugo iki trisdešimties taškų, kas ir sužlugdė visas Kauno raj. "Tornado" viltis šiandien pasiekti pergalę. Nors rungtynių baigtis jau buvo aiški, tačiau svečių krepšininkai ir toliau kovojo, tačiau tai didelių vaisių nedavė, ko pasekoje užtikrintą pergalę šventė "Banga". 93:62.

Serijoje 1:0 išsiveržė "Banga". Kitas susitikimas įvyks balandžio 10 dieną (ketvirtadienį), 18:15 val., Ringaudų pradinės mokyklos sporto salėje.

"Banga": Vitalijus Stanevičius – 16 tšk. (11 atk. kam., 5 išpr. praž.), Arnas Lubys – 14 tšk., Vytautas Vaikšnis – 13 tšk. (11 atk. kam., 5 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Matas Lisajevičius – 12 tšk., Eivydas Mološčiakas – 11 tšk., Aurimas Karbauskas – 10 tšk.

Kauno raj. "Tornado": Vladislovas Razumnovas – 13 tšk. (7 išpr. praž.), Rokas Stankevičius – 9 tšk., Karolis Šarukas – 8 tšk.

Po pergalės, paklaustas, kodėl taip vangiai rungtyniavo pirmoje pusėje, Šarūnas Liesis kalbėjo: "Na, negaliu pasakyti, kad vangokai žaidėme, tiesiog buvo apylygis žaidimas. O trečiame ir ketvirtame kėliniuose jau jie patys sulūžo. Galbūt mūsų patyrimas, galbūt pora tokių tritaškių, kurie, kaip sakoma, yra matiniai tritaškiai, ir jiems praėjo noras žaisti. Tas rezultatas tikrai neatspindi, kad mes esam tokie labai jau pranašesni, paprasčiausiai šiandien gal geriau sužaidėme, daugiau savęs atidavėme, todėl taip ir gavosi. Kaip ir sakiau vis dėlto patirtis, vat kai žmonės susirenka, kurie gali žaisti, pagaliau ir tie patys, kurie jau žaidė rungtyniauja su noru, tai ir rezultatas yra".

Įtemptų rungtynių finiše ‒ sunki Kauno raj. „Tornado“ pergalė (2013 lapkričio 27 d., trečiadienis, 20:09 val.)Grandų dvikovoje stipresni buvo „Kauno Autobusai“ (2013 lapkričio 18 d., pirmadienis, 23:54 val.)Atkakliose rungtynėse „Banga“ įveikė „Sporto maniją“ (2013 gruodžio 29 d., sekmadienis, 16:29 val.)Kauno rajono „Tornado“ įgėlė „Bangai“ (2014 kovo 26 d., trečiadienis, 23:00 val.)„Sporto manija“ turėjo pavargti su Kauno raj. „Tornado“ krepšininkais (2014 kovo 29 d., šeštadienis, 02:13 val.)Kauno raj. „Tornado“ įveikusi „Bangą“ išlygino serijos rezultatą (2014 balandžio 11 d., penktadienis, 22:35 val.)Gausiai susirinkusi „Banga“ antroje rungtynių pusėje nesunkiai įveikė Kauno raj. „Tornado“ (2013 gruodžio 23 d., pirmadienis, 22:15 val.)„LSU Atletas ‒ 2“ be didelio vargo nugalėjo Kauno raj. „Tornado“ (2014 kovo 07 d., penktadienis, 22:28 val.)„A“ lygos sezono atidarymo rungtynėse „Tornado“ po permainingos kovos pranoko „United ‒ Radiją Tau“ (2013 spalio 23 d., trečiadienis, 19:59 val.)Galingai dvikovą pradėjusi „Banga“ privertė kapituliuoti „Rūdupį ‒ 2“ (2013 spalio 27 d., sekmadienis, 16:10 val.)