Acme ‒ Jabra vs Šilainiai (57:55)30+ lyga, „Jabra“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 lapkričio 03 d., Antradienis, 20:15 val. @ Kauno technikos kolegija, Tvirtovės al. 35, Kaunas, LT-50115

Rungtynių tiesiojoje „Acme ‒ Jabra“ nugvelbė pergalę iš be keitimų žaidusio „Šilainių“ penketuko

2015 lapkričio 03 d., Antradienis, 22:14 val., peržiūros: 926

Lapkričio 3-ąją dieną, antradienį, Kauno Technikos Kolegijos salėje įvyko „30+“ lygos, „Jabra“ pirmenybių mūšis tarp namuose žaidusios „Acme – Jabra“ komandos ir svečių rolėje buvusio „Šilainių“ penketuko su negaluojančiu treneriu.

Dvikova prasidėjo ilgoka taškų sausra, kuri truko beveik 4 minutes. Pirmieji ledus pralaužė „Acme – Jabra“ krepšininkai, kurie surezgė kelias tikslias atakas ir įpusėjus ketvirčiui atitrūko rezultatu 5:0. Tik sužaidus 5,5 minutės prabilo ir „Šilainiai“ (5:2), o po 4/4 M.Kazicko baudų metimų, svečiai prisikasė iki minimumo (7:6). Vis dėlto kėlinio finiše „Acme – Jabra“ susigrąžino 4 taškų persvarą ir laimėjo pirmąją susitikimo dalį rezultatu 10:6.

Antrojo kėlinio starte pora sėkmingų D.Arlausko reidų padvigubino aikštelės šeimininkų atotrūkį (14:6), bet po kurio laiko žaidimo skonį pajuto ir „Šilainiai“. Dar pirmoje ketvirčio pusėje svečiai kilo į šturmą ir ėmė naikinti nuostolius. Laimėta atkarpa 2:13 leido V.Kapočiaus kariaunai ne tik pasivyti priešininkus, bet ir juos aplenkti (18:21. Ne gana to, paskutinėmis pirmosios susitikimo pusės minutėmis „Šilainiai“ dar labiau sutvirtino savo pozicijas ir 7,5 minutės atkarpą 4:20 laimėję svečiai, išėjo ilsėtis pirmaudami 8 taškais – 20:28.

Po didžiosios pertraukos „Šilainių“ pranašumas tapo dviženklis (20:30), tačiau netrukus „Acme – Jabra“ truktelėjo į priekį, surinko 6 taškus be atsako ir braukė atsilikimą iki 4 taškų (26:30). Kiek vėliau žaidimas išsilygino ir tai lėmė, jog kelių žingsnių atstumu priekyje išliko „Šilainiai“. Aikštelės šeimininkų puolimo vedliu tapęs D.Arlauskas pelnė 7 taškus ir po jo tritaškio „Acme – Jabra“ priartėjo iki 3 taškų (33:36). Visgi ketvirčio pabaigoje „Šilainiai“ vėl perėmė iniciatyvą, kėlinį baigė spurtu 0:6 ir prieš lemiamą rungytnių dalį džiaugėsi 9 taškų bagažu – 33:42.

Paskutinis ketvirtis prasidėjo apylygiu žaidimu ir skirtumas svyravo neženkliai. „Šilainiai“ kelis kartų po M.Kazicko bei V.Keršpilos tikslių metimų vėl turėjo savo pusėje dviženklę persvarą, bet „Acme – Jabra“ nenuleido rankų. Likus žaisti 3 minutes ir 39 sekundes, taiklus M.Kazicko tolimas metimas paskutinį kartą šiose rungtynėse atstatė 10 taškų skirtumą (45:55). tačiau, kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo paskutinis taiklus „Šilainių“ metimas šiame mače. Pasinaudoję tuo, jog varžovų jėgų limitas vis labiau tirpsta, „Acme – Jabra“ krepšininkai rengė tikslias atakas ir po truputį intriga grįžo. Rungtynių didvyriu tapo P.Katkevičius, kuris likus žaisti 1,5 minutės sušvelnino atstumą iki minimumo (54:55) o po minutės realizavo dvitaškį su pražanga, pratęsė savo komandos spurtą iki 12:0, o kas svarbiausia – persvėrė rezultatą „Acme – Jabra“ naudai. Paskutinei atakai „Šilainiai“ turėjo pakankamai laiko, tačiau paskutinį metimą atliko ganėtinai prastai paruoštą. Tolimas tritaškis per varžovo rankas skriejo pro šalį ir „Acme – Jabra“ iškovojo pergalę rezultatu 57:55.

Audrius Kmita („Acme – Jabra“):

Tik paskutinėmis sekundemis nugvelbėte pergalę…

„Tai taip ir turėjo būti. Jau anksčiau turėjom persverti rezultatą savo naudai ir laimėti. Taip turėjo būti, bet vis vijomės, vijomės, bandėm perlaužti, bet neperlaužėm žaidimo sau naudinga linkme. Vis dėlto pačioje pabaigoje pavyko. Viskas gerai. Mūsų lyderių nebuvo, jų lyderių nebuvo, o šiaip apylygės komandos. Svarbu pažaidėm.“

Vidmantas Keršpila („Šilainiai“):

Apmaudžiai paleidote pergalę pačioje rungtynių pabaigoje, o taip turbūt nutiko dėl jėgų stygiaus, nes visas rungtynes žaidėte be keitimų?

„Tai taip. Paskutinė mūsų ataka buvo tokia, sakykim, „keista“. Viskas dėl jėgų stygiaus buvo.“

Manote sekančiose rungtynėse pavyks atsirevanšuoti šiem varžovams?

„Manau, kad jei turėsim bent porą žmonių pakeitimui, tai turėtume laimėti. Jų pagrindas nėra stiprus, jei mes penkiese atsilaikėm.“

„Acme – Jabra“ į pergalę vedė P.Katkevičius (15 tšk., 10 atk. k.), D.Arlauskas (14 tšk., 12 atk. k.), D.Pukštys (8 tšk., R.Vanagas (8 tšk.), A.Rupšys (5 tšk.) ir T.Skurkevičius (4 tšk., 6 atk. k.).

„Šilainių“ gretose pasižymėjo M.Kazickas (29 tšk., 19 atk. k., 34 naud. b.), V.Dambauskas (12 tšk., 7 atk. k., 7 išpr. pr.), V.Keršpila (10 tšk., 8 atk. k.) ir E.Katerinič (4 tšk.).

„Acme – Jabra“ „+30“ lygos „Jabra“ pirmenybėse iškovojo antrąją pergalę ir išlieka su vienintele nesėkme (2-1). „Šilainiams“ tai buvo nesėkmingas sezono startas (0-1).

Antroje rungtynių pusėje sustojusi „Acme ‒ Jabra“ ekipa turėjo pripažinti Asociacijos „Krepšinio pasaulis“pranašumą (2015 gruodžio 03 d., ketvirtadienis, 22:02 val.)Nerezultatyviai žaidę „Acme ‒ Jabra“ krepšininkai turėjo pripažinti „RBnuoma ‒ IVnet“ ekipos pranašumą (2016 sausio 13 d., trečiadienis, 22:30 val.)„UNO“ nepasigailėjo negausių „Šilainių“ pajėgų (2015 gruodžio 16 d., trečiadienis, 22:40 val.)SK „Vertigo“ Sugebėjo atsirevanšuoti „Šilainiams“. (2016 sausio 17 d., sekmadienis, 15:49 val.)Aistringose rungtynėse sunkią pergalę pasiekė „Šilainiai“ (2015 gruodžio 22 d., antradienis, 22:33 val.)„Makroflex“ nesuteikė iliuzijų „Šilainiams“ (2016 vasario 07 d., sekmadienis, 19:09 val.)Jokio pasipriešinimo nesulaukę „Šernai“ sutriuškino „Šilainius“ (2015 lapkričio 24 d., antradienis, 23:10 val.)„Acme ‒ Jabra“ rungtynių antroje pusėje palaužė „Remzos“ pasipriešinimą (2015 spalio 20 d., antradienis, 23:07 val.)„ACME ‒ Jabra“ rungtynių pabaigoje turėjo pripažinti SK „Vertigo“ pranašumą (2015 gruodžio 22 d., antradienis, 22:08 val.)Permainingose rungtynėse „Makroflex“ pergalė ir kelialapis į pusfinalį (2016 balandžio 12 d., antradienis, 11:45 val.)