SK „Vertigo“ vs Šernai (84:64)30+ lyga, „Sport turas“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Mažasis finalas
2015 gegužės 07 d., Ketvirtadienis, 19:15 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Rungtynių pradžioje atitrūkęs SK „Vertigo“ pasidabino bronzos medaliais

2015 gegužės 07 d., Ketvirtadienis, 23:37 val., peržiūros: 1171

Ketvirtadienį, gegužės 7 dieną, A. Sabonio KC įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio „30+“ lygos, „Sport turo“ pirmenybių Mažojo finalo rungtynės, tarp šeimininkų rolėje buvusių SK „Vertigo“ ir svečių „Šernų“ ekipų. Jau nuo pat susitikimo pradžios kiek geriau atrodę aikštės šeimininkai įgijo kelių taškų pranašumą, kurį laikui bėgant tik didino. Po ilgosios pertraukos SK „Vertigo“ dar labiau atitrūko ir „Šernai“ jų pasivyti nebesugebėjo, ko pasekoje šeimininkai iškovojo trečiąją vietą. 84:64 (20:11, 20:19, 22:19, 22:15).

Susitikimo pradžioje žymiai geriau atrodė SK „Vertigo“, kurie pelnė šešis taškus be atsako. Tik po poros minučių žaidimo pirmuosius savo taškus pelnę svečiai kiek sumažino atsilikimą. Sėkmingo P. Juchnevičiaus žaidimo dėka „Šernų“ deficitas ištirpo iki minimumo, tačiau čia pat spurtą 6:0 surengę aikštės šeimininkai padidino skirtumą tarp komandų iki septynių taškų. Per likusį laiką iki kėlinuko pabaigos komandos žaidė panašiai, tačiau taiklūs tolimi Š. Kenstavičiaus metimai leido jo ekipai pirmauti devyniais taškais. 20:11.

Antrasis ketvirtis prasidėjo trumpa „Šernų“ atkarpa, kurios dėka jų deficitas sumažėjo iki penkių taškų, tačiau vietoje nestovėję aikštės šeimininkai netrukus įgijo dviženklį pranašumą. Vis tik, laiku pabudę svečių ekipos krepšininkai dar sugebėjo ištirpdyti skirtumą tarp komandų iki trijų taškų, tačiau žymiai solidžiau likusias kelias minutes sužaidę SK „Vertigo“ krepšininkai susigrąžino dviženklį pranašumą ir prieš ilgąją pertrauką turėjo dešimties taškų persvarą. 40:30.

Po ilgosios pertraukos ir vėl geriau startavo svečiai, tačiau žymiai ilgesnę atkarpą sužaidę SK „Vertigo“ žaidėjai padidino skirtumą tarp komandų iki dvylikos taškų. Kiek vėliau aikštės šeimininkų persvara tik dar labiau išaugo, tačiau kelis epizodus rezultatyviau sužaidę „Šernai“ sugebėjo iki kėlinuko pabaigos neleisti priešininkams įgyti triuškinamos persvaros. 62:49.

Paskutinės ir lemiamos rungtynių dalies pradžioje nemažai vilties „Šernams“ suteikė du iš eilės taiklūs tolimi P. Juchnevičiaus metimai, tačiau SK „Vertigo“ čia pat tą viltį panaikino ir susigrąžino turėtą pranašumą. Vėliau abi komandos didžiąją dalį taškų rinko baudos metimais, tačiau ženkliai daugiau jų metė aikštės šeimininkai, ko pasekoje jiems pavyko gana nesunkiai išlaikyti iniciatyvą savo rankose ir pasiekti bronzinę pergalę rezultatu 84:64.

Po pergalės nugalėtojų ekipos žaidėjas Žilvinas Stašaitis kalbėjo: „Šiandien pergalę lėmė individualus žaidėjų meistriškumas. Šarūnas Kenstavičius sužaidė puikias rungtynes, taip pat Mindaugas Čižas, Robertas, Gediminas, na, žodžiu, visi, kas žaidė, sužaidė puikias rungtynes ir dovanojame šią trečią vietą tiems, kurie labai norėjo čia būti, tačiau negalėjo, tai yra Aurimas, Vytautas, Vilmantas. Na, o iš tikrųjų, jautėsi, jog esame šiek tiek stipresni, priešininkai susirinko ne visa sudėtimi, Skirmantas Staniulis, kuris yra prie lyderių, atėjo tik į antrą dalį, todėl nuo pradžių pavyko atitrūkti tais dešimt taškelių ir laikėme juos, o pabaigoje, matyt, ir priešininkai jau nebetikėjo, jog gali pavyti ir perlaužti rungtynes. Buvo draugiškos, vyriškos rungtynės, tačiau intrigos buvo nedaug“. Trečia vieta – pateisino lūkesčius? :“Pagal sudėtį tikrai ne, bet pagal tai, kad čempionatas buvo ilgas ir vieni žaidėjai traumavosi, kiti negalėjo. Pernai mums labai padėjo Tomas Garliauskas, kurio trūko ir kuris buvo vienas iš lygos lyderių, jeigu būtų buvęs jis, galbūt būtume iškovoję ir pirmą vietą. Pusfinalyje gavome „Korio“ komandą, kuriai ir grupėje du kartus pralaimėjome. Tiesiog pusfinalyje gavome stiprią komandą, jeigu būtume gavę kitą, manau, būtų kitaip viskas susiklostę. Tačiau pagal tai, kaip yra dabar, esame patenkinti trečia vieta ir dabar švęsime, kaip sakome, antrą vietą vyrai pralaimės, o mes trečią iškovojome“.

Naudingiausiu mažojo finalo žaidėju buvo pripažintas Kęstutis Žižys.

SK „Vertigo“: Šarūnas Kenstavičius – 23 tšk. (6 išpr. praž.), Kęstutis Žižys – 21 tšk. (5 rezult. perd.), Gediminas Vasiliauskas – 17 tšk. (11 atk. kam., 5 išpr. praž.)

„Šernai“: Paulius Juchnevičius – 22 tšk. (10 atk. kam., 5 išpr. praž.), Egidijus Plenta – 21 tšk., Vilius Čibirka – 8 tšk. (11 atk. kam.)

„Remza“ antroje rungtynių pusėje nugalėjo SK „Vertigo“ (2015 sausio 20 d., antradienis, 23:28 val.)Rungtynių pradžioje strigę „Šernai“ sugebėjo atsigauti ir, pasipildžius pajėgoms, įveikti „Šilainius“ (2015 vasario 17 d., antradienis, 22:20 val.)Antrąją rungtynių pusę geriau sužaidę „Šernai“ iškovojo pergalę (2015 sausio 07 d., trečiadienis, 23:11 val.)„Šilainiai“ rungtynių pabaigoje palaužė „Šernus“ (2015 kovo 23 d., pirmadienis, 23:36 val.)SK „Vertigo“ paskutiniame kėlinyje vos neprisižaidė su „Makroflex“ (2014 gruodžio 02 d., antradienis, 22:05 val.)SK „Vertigo“ iškovojo antrąją pergalę (2014 lapkričio 05 d., trečiadienis, 21:18 val.)Šernai nesunkiai įveikė SK „Vertingo“ ekipą (2015 vasario 22 d., sekmadienis, 23:19 val.)SK „Vertigo“ po permainingos kovos nugalėjo „Šilainių“ ekipą. (2015 sausio 04 d., sekmadienis, 19:09 val.)Antrasis „30+“ lygos pusfinalio dalyvis ‒ SK „Vertigo“ (2015 balandžio 01 d., trečiadienis, 00:15 val.)Iš duobės išlipę „Šilainiai“ įveikė SK „Vertigo“ krepšininkus (2014 lapkričio 02 d., sekmadienis, 16:10 val.)