Korys vs Makroflex (82:72)30+ lyga, „Sport turas“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2015 gegužės 07 d., Ketvirtadienis, 20:45 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Stipriausia „30+“ lygos komanda ‒ „Korys“

2015 gegužės 08 d., Penktadienis, 00:07 val., peržiūros: 1602

Gegužės 7-ąją dieną, ketvirtadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko lemiamos „30+“ lygos „Vaigoros“ pirmenybių kovos. Didžiajame finale dėl pajėgiausios ekipos vardo ginklus surėmė dvi pirmąsias vietas reguliariajame sezone užėmusios komandos – reguliaraus sezono nugalėtojai „Korio“ krepšininkai ir „Makroflex“.

Rungtynių starte 4 taškus pelnė J.Leitanas ir išvedė „Makroflex“ į priekį (0:4), o netrukus jo komandos draugai pratęsė laimėtą atkarpą iki 0:9 ir sužaidus 3 minutes, „Korys“ atsidūrė nokdaune. Visgi vėliau „Korys“ išsijudino, pralaužė ledus ir ėmė naikinti deficitą. Antroje ketvirčio pusėje L.Zvego ir L.Karaliaus duetas iniciavo spurtą 7:0 ir likus žaisti 2 minutes, dvikovoje grįžo pusiausvyra (13:13). Tiesa persverti rezultato „Makroflex“ neleido ir susigrąžino pranašumą savo pusėn. Nors „Korys“ ir alsavo varžovams į nugarą, tačiau pasibaigus pirmajame kėliniui T.Litinsko kariauna pirmavo minimaliu skirtumu – 17:18.

Antrojo kėlinio pradžioje „Korį“ į priekį išvedė L.Petraitis (20:18) ir kurį laiką G.Smuikio armija neužleido pirmaujančių rolės. Po D.Balkaus dvitaškio „Korys“ pirmavo rezultatu 25:22, bet tuomet „Makroflex“ surengė spurtą 0:6 ir apvertė viską aukštyn kojomis (25:28). Vis dėlto tuomet „Korio“ gretose lyderio vaidmens ėmėsi P.Valentukonis, kuris surinko 6 taškus be atsako ir grąžino savo komandai 3 taškų persvarą (31:28), o vėliau jo komandos draugai pratęsė laimėtą atkarpą iki 12:3 ir „Korys“ atitrūko 6 taškais (37:31). Porą tritaškių įsūdęs M.Motiejaitis paskutinėmis sekundėmis atstatė pusiausvyrą (37:37), bet paskutinis žodis pirmoje rungtynių pusėje priklausė D.Balkui ir šio krepšininko dvitaškis leido „Koriui“ įpusėjus mačui pirmauti rezultatu 41:39.

Po didžiosios pertraukos „Korys“ turėjo daugiau parankių progų pasižymėti, tačiau pusėtinai atakavo nuo baudų metimų linijos (pirmosiomis kėlinio minutėmis vos 1 iš 6, o per visą ketvirtį 6 iš 15) ir tai stabdė šios komandos reikalus puolime. Vis dėlto pirmaujančiųjų estafetės „Makroflex“ nesugebėjo perimti ir nors įpusėjus kėliniui švieslentėje degė keturi ketvertai (44:44), tačiau antroje kėlinio pusėje „Korys“ čiupo iniciatyvą į savo rankas. 2 minučių atkarpą G.Smuikio kariauna laimėjo rezultatu 12:2 ir pirmą kartą šios dienos mače įgijo dviženklę persvarą (56:46). Paskutinėmis trečiojo ketvirčio minutėmis nebeturintys kur trauktis „Makroflex“ sušvelnino nuostolius ir vienženklės ribos, bet po trijų kėlinių vis dar atsilikinėjo 8 taškais – 61:53.

Ketvirtąjį kėlinį dvitaškių pradėjo P.Valentukonis ir atstatė 10 taškų skirtumą (63:53). Tiesa „Makroflex“ neketino sudėti ginklų ir pradėjo varžovų krepšinio šturmą. Po spurto 0:7 „Koriui“ beliko 3 taškai (63:60), o netrukus dar 6 taškus be atsako pridėjo A.Knezys bei D.Rimkevičius ir likus žaisti 4,5 minutės, rungtynių svarstyklės nusviro „Makroflex“ pusėn (65:66). Prabudęs „Korys“ greitai susigrąžino pranašumą savo pusėn (69:66), o vėliau svarbu tritaškį smeigė S.Skruodys ir skirtumas tarp komandų tapo vienu taikliu metimu nepasiekiamas (72:68). Likus žaisti 1 minutę ir 6 sekundžių. „Makroflex“ deficitas išaugo iki 6 taškų (76:70) ir nors dvikovos finiše ši komanda dar mėgino gelbėtis, tačiau patyrę krepšinio aikštelės vilkai „Korio“ krepšininkai nepaleido žaidimo vadžių iš rankų ir triumfavo finale rezultatu 82:72.

Gediminas Smuikys („Korys“):

Šiandien matėme atkaklią kovą, kurios ir buvo galima tikėtis finale. Galima sakyti kontroliavot įvykius, bet lengva nebuvo ir ketvirtame kėlinyje varžovai prikėlė intrigą. Kas padėjo pabaigoje?

„Galbūt kažkiek įtakos turėjo patirtis. Daug metų kartu esam ir žaidžiam. Išlaikėm šaltus nervus ir kovojom iš paskutiniųjų. Turbūt padėjo ir mūsų ūgio persvara, kuri leido nusiimti nemažai kamuolių. Finalas yra tik vienos rungtynės. Mes šiandien galbūt kažką šiek tiek geriau padarėm, todėl ir laimėjom. Varžovai tikrai stiprūs. Patys stipriausi, kiek teko žaisti šioje lygoje.“

Ar sezono pradžioje tikėjotės tokio sėkmingo finišo?

„Visada tikiesi geriausio. Šį kartą pavyko.“

Tadas Litinskas („Makroflex“):

Ne daug trūko iki pergalės. Nors ir paleidot varžovus į priekį, bet ketvirtajame kėlinyje persvėrėt rezultatą. Ko pritrūko rungtynių pabaigoje, kad pakreiptumėt viską sau naudinga linkme?

„Padarėm porą klaidų, praleidom tritaškį ir iš 1 taško pasidarė 4. Kitoj atakoj vėl neužpuolėm ir vėl gavom taškus, kas leido varžovams atitrūkti jau 6 taškais. Šią persvarą varžovai protingai išlaikė iki pat rungtynių pabaigos. Šiandien pritrūko mūsų taiklių metimų, ypač tritaškių, kuriais mes dažnai pasižymim ir mėgstam taškus rinktis iš toliau. Mums šiandien nekrito. Aišku ir per daug varžovams davėm antrų šansų. Jie puolime atkovojo labai daug kamuolių, ypač pirmoj pusėj. Galbūt ir šiek tiek nesusikaupę buvom ar perdengėm. Na finalas yra finalas.“

Ar esate patenkinti antra vieta?

„Dabar ne, bet gal po savaitės būsim patenkinti.“

Naudingiausiu finalo žaidėjo tapo L.Zvegas (21 tšk., 16 atk. k., 12 išpr. pr., 34 naud. b.). Jam puikiai talkino D.Balkus (21 tšk., 5 per. k.), P.Valentukonis (16 tšk., 14 atk. k., 5 išpr. pr.), N.Paulauskas (9 tšk.), S.Skruodys (7 tšk.), L.Karalius (4 tšk.) ir L.Petraitis (3 tšk.).

„Makroflex“ gretose išsiskyrė A.Knezys (17 tšk., 6 išpr. pr.), A.Matuzevičius (16 tšk., 7 atk. k., 6 rez. p., 6 išpr. pr.), J.Leitanas (12 tšk., 6 atk. k., 3 bl.), M.Motiejaitis (10 tšk.), D.Rimkevičius (6 tšk.), D.Milaknis (6 tšk.) ir N.Dirsė ( 3 tšk.).

Paskutiniai komentarai (1 iš 1)

zemsius2015 gegužės 08 d., 17:30 val.
Is galutinio komandu pasiskirstymo matosi, kad Savivaldybes strategai pasirinko ne ta tinklelio puse....
„30+“ lygos lyderiai nusileido „Makroflex“ (2015 vasario 16 d., pirmadienis, 23:44 val.)„30+ lygoje“ dramatiška „Korio“ pergalė po prątesimo (2014 spalio 21 d., antradienis, 21:02 val.)„Kauno savivaldybė & Policija“ po atkaklios kovos palaužė „Korį“ (2015 vasario 22 d., sekmadienis, 23:08 val.)SK „Vertigo“ paskutiniame kėlinyje vos neprisižaidė su „Makroflex“ (2014 gruodžio 02 d., antradienis, 22:05 val.)Antroje rungtynių pusėje „Šilainiai“ palaužė „Makroflex“ (2014 gruodžio 21 d., sekmadienis, 15:18 val.)SK „Vertigo“ rungtynių pabaigoje nusileido „Makroflex“ (2015 vasario 01 d., sekmadienis, 22:24 val.)„Acme grupė“ neatsilaikė prieš „Korį“ (2014 spalio 29 d., trečiadienis, 22:08 val.)„Kauno savivaldybė & Policija“ emocingose rungtynėse pranoko „Korį“ (2015 balandžio 12 d., sekmadienis, 21:59 val.)Tik po atkaklios kovos „Korys“ palaužė SK „Vertigo“ (2015 sausio 11 d., sekmadienis, 20:28 val.)„Korys“ ir toliau išlieka vienintele nepralaimėjusia komanda „30+“ lygoje (2014 lapkričio 26 d., trečiadienis, 23:40 val.)