Šilainiai vs LVA – IVNET (62:71)30+ lyga, „Vaigora“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Mažasis finalas
2014 gegužės 02 d., Penktadienis, 18:30 val. @ Kausta, Naglio g. 4a, Kaunas, LT-52367

Bronza atiteko „LVA – IVNET“ ekipai

2014 gegužės 02 d., Penktadienis, 22:36 val., peržiūros: 1222

Gegužės 2 dieną įvyko 30+ lygos mažasis finalas, kur dėl trečiosios vietos kovėsi "Šilainiai" ir "LVA – IVNET". Nuo pirmųjų minučių dominavo "Šilainiai" tik paskutinėmis minutėmis surengtas spurtas leido varžovams po 10 minučių džiaugtis persvara (15:17). Antrajame kėlinyje šeimininkai atsakė dar įspūdingesniu spurtu, tačiau varžovai stabilizavo padėtį. (33:32) Trečiajame kėlinyje pirmaujanti komanda keitėsi keletą kartų ir visa intriga išliko paskutiniam kėliniui (44:49). Visgi "Šilainiams" pavyko skirtumą sušvelninti tik iki 3 taškų, tačiau protingiau sužaista rungtynių pabaiga "LVA – IVNET " komandai atnešė vietą ant apdovanojimų pakylos. Galutinis rungtynių rezultatas 62:71.

Rungtynes "Šilainiai" pradėjo pavydėtinu taiklumu, pataikyti pirmi 6 metimai iš tiek pat bandymų lėmė jų pirmavimą. Antroje kėlinio dalyje viskas apsivertė aukštyn kojomis, šeimininkų metimai pradėjo skrieti pro šalį, buvo pramesti visi 5 mesti tritaškiai ir varžovai perėmė iniciatyvą. Per paskutines dvi minutes 6 taškus pelnęs "LVA – IVNET " žaidėjas T.Kavaliauskas išvedė savo komandą į priekį, kuri po pirmojo kėlinio pirmavo rezultatu 15:17.

Antrojo kėlinio pradžia vėl geriau susiklostė šeimininkams, jie laimėjo atkarpą 12:4 ir persvėrė rezultatą į savo naudą. Visgi suaktyvinta gynyba ir du taiklūs tritaškiai stabilizavo padėtį ir skirtumas išliko labai trapus. Po pirmųjų 20 minučių minimaliu rezultatu pirmavo "Šilainiai" ir visa intriga persikėlė į trečiąjį ketvirtį. (33:32).

Trečiajame kėlinyje "Šilainiai" stengėsi išnaudoti savo lyderių sugebėjimus, tačiau labiau pasiteisino komandiniais veiksmais paremtas varžovų žaidimas, jie vienu žingsniu visada buvo priekyje, tą įtakojo ir labai prastas šeimininkų pataikymas iš tritaškio zonos. Tritaškiu užbaigę kėlinį "LVA – IVNET " įgijo rekordinę 5 taškų persvarą. (44:49).

Lemiamame ketvirtyje šeimininkai pradėjo skubėti kas lėmė greitas neapgalvotas atakas, visgi pagaliau pataikyti keli tritaškiai sugrąžino intrigą. Kuomet skirtumas sumažėjo iki 3 taškų, rezultatyviausiu šių rungtynių žaidėju išrinktas G.Davidavičius pelnė 5 taškus be atsako taip priartindamas savo komandą prie pergalės. Per paskutines minutes "Šilainiai" nebeturėjo jėgų ką nors pakeisti ir rezultatu 62:71 pergalę šventė "LVA – IVNET " .

Statistiniai faktai nulėmę "LVA – IVNET " komandos dominavimą antrojoje rungtynių dalyje:

1. Įvairiapusiškesnis puolimas. "LVA – IVNET " metė tik 8 tritaškius, jų varžovai 18.

2. Nors "LVA – IVNET " nusileido ūgiu, tačiau antrojoje dalyje sugebėjo laimėti kova dėl atšokusių kamuolių. 29-21

3. Agresyvesnis puolimas ketvirtajame kėlinyje. "LVA – IVNET " metė 11 baudos metimų, oponentai 4.

Po rungtynių "Šilainių" žaidėjas sakė: Blogai nusiteikėme šiais kovai, atrodo atėjome jau pralaimėję. Svarbiausios klaidos tai kovoje dėl kamuolių, kuriais jie puikiai pasinaudojo

Šilainiai: Artūras Nausėda – 16 tšk., Artūras Masiulis – 11 tšk. (10 atk. kam.), Julius Svirka – 11 tšk.

LVA – IVNET: Gražvydas Davidavičius – 23 tšk. (10 atk. kam.), Tomas Kavaliauskas – 11 tšk., Audrius Navickas – 11 tšk., Mantas Kleiza – 11 tšk. (12 atk. kam.), Vytautas Šunokas – 10 tšk.

„Makroflex“ nesunkiai įveikė „LVA ‒ IVNET“ ir pateko į finalą (2014 balandžio 18 d., penktadienis, 20:54 val.)„LVA – IVNET“ nugalėjo „Akademijos“ ekipą (2013 gruodžio 06 d., penktadienis, 22:24 val.)„Šernai“ nesunkiai nugalėjo „LVA ‒ IVNET“ ekipą (2014 sausio 10 d., penktadienis, 20:15 val.)Tris kėlinius atsilikinėję „LVA ‒ IVNET“ nugalėjo „Šilainių“ ekipą (2013 spalio 27 d., sekmadienis, 18:17 val.)„LVA – IVNET“ ketvirtame kėlinyje palaužė „Šernus“ (2014 kovo 24 d., pirmadienis, 23:29 val.)„LVA ‒ IVNET“ suklupo prieš „Makroflex“ (2013 gruodžio 13 d., penktadienis, 22:10 val.)„LVA – IVNET“ nepavyko antrąkart įveikti „Šilainių“ (2014 vasario 21 d., penktadienis, 21:18 val.)„Sporto manija ‒ Ekodora 30+“ po permainingos kovos palaužė „LVA ‒ IVNET“ (2014 sausio 25 d., šeštadienis, 00:39 val.)Visas rungtynes piravę „LVA ‒ IVNET“ įveikė „Sporto maniją & Ekodora 30+“ (2014 vasario 25 d., antradienis, 23:01 val.)„LVA ‒ IVNET“ paskutiniame kėlinyje parklupdė „Šernus“ (2013 lapkričio 22 d., penktadienis, 21:42 val.)