„Švyturio“ – Kauno krepšinio lyga

DIENOS RUNGTYNĖS 2014 sausio 17d: "Vieningas Kaunas" - "Rapala"2014 sausio 17 d., Penktadienis, 09:41 val.; peržiūros: 2464

NaujienaKomentarai

Penktadienio vakarą tikėtina, kad viena įdomiausių dvikovų bus "Įmonių" lygoje. Savo jėgas išmėgins "Vieningas Kaunas" ir "Rapala". Abi komandos kol kas yra įsitaisiusios viena šalia kitos turnyrinėje lentelėje. Nors šiek tiek patogesnėje padėtyje yra "Rapalos" krepšininkai, tačiau "Vieningas Kaunas" gerokai pagerintų savo padėtį jei laimėtų šį susitikimą. Abi komandos turi savus lyderius bei ginklus puolime. Klausimas vienas – kieno lyderiai pavojingesni, o atsakymas bus pateiktas jau šį vakarą.

"Vieningas Kaunas" kol kas yra iškovojęs penkias pergales ir patyręs šešias nesėkmes. Toks rezultatas šiai komandai toli gražu dar negarantuoja bilieto į atkrintamąsias varžybas, todėl norint ten patekti reikia nudirbti nemažai darbų. Vis tik, reikia pažymėti, kad šiai komandai jau teko du kartus išmėginti jėgas su "LSMU VA – Statybų Vizija". Nors patirti du pralaimėjimai, tačiau prieš šią ekipą dar laimėti nepavyko nė vienai komandai, todėl ir prarasti taškai nėra tokie skaudūs. Kiek skaudesnė nesėkmė buvo patirta prieš "Kauno Švarą" paskutinėse rungtynėse. Tuomet susitiko lygiaverčiai varžovai ir pergalės kaina buvo itin didelė. Nors "Vieningas Kaunas" ir pralaimėjo tas rungtynes, tačiau žaidėjai jau turėjo tai užmiršti ir pradėti ruoštis akistatai su "Rapala", nes šis susitikimas ne mažiau svarbus ir pergalės kaina tokia pat didelė. Juo labiau "Vieningas Kaunas" turėtų nusiteikti rimtai kovai, nes kartą antrame ture ekipos jau išbandė jėgas ir tada "Rapala" įrodė savo pranašumą, todėl "Vieningam Kaunui" būtinas revanšas. Kol kas naudingiausias ir rezultatyviausias šio vakaro šeimininkų ekipos krepšininkas Deividas Plerpa. Aukštaūgis į varžovų krepšį įmeta 15 taškų, atkovoja 15 kamuolių, atlieka 5,2 perdavimus per susitikimą ir surenka 25,9 naudingumo balus. Geriausiai pastarajam krepšininkui talkina Vilius Vaitkevičius. Šis žaidėjas per rungtynes surenka 19,25 taškų, atlieka 3 rez. perdavimus bei surenka 14,25 naudingumo balų. Arnoldas Karla surenka tiek pat naudingumo balų kiek ir jo komandos draugas Vilius Vaitkevičius (14,25), tačiau pelno kiek mažiau taškų – 11,63. Komandoje šeši žaidėjai renka dviženklį naudingumo balų skaičių, tačiau vargu ar visus juos galima vadinti ekipos lyderiais. Ši komanda neblogai kovoja dėl atšokusių kamuolių, kurių per mačą sugriebia po 44,91. Ne gana to, klaidų statistika taip pat nuteikia teigiamai, nes suklystama po 14 kartų per rungtynes. Nors puolimas toli gražu nėra stiprioji "Vieningo Kauno" stirpioji pusė (pelnoma 71,45 taško), tačiau gynyba veikia gerai, nes į savo krepšį šeimininkai praleidžia tik po 63,64 taškus. Bendras komandos naudingumas taip pat geras – 87,91 naudingumo balai. Nors pergalių ir pralaimėjimų balansas pas šią ekipą yra neigiamas, tačiau galima tikėtis, kad tai netrukus pasikeis.

"Rapala" šį sezoną demonstruoja daug solidesnį žaidimą nei praėjusį sezoną. Apie tai byloja ir faktas, kad komanda rungtyniauja ne "Iššūkio" taurėje kaip buvo pernai, bet "Didžiojoje". Ne gana to, šį sezoną ne viena galinga ekipa jau tapo "Rapalos" aukomis. Pirmieji krito "Sabonio Krepšinio Centro" žaidėjai. Vėliau šiai komandai nusileido ir "Topo Centras". "Rapalos" vyrai antrame etape spėjo patiesti ir šio vakaro varžovus. Apskritai, "Rapala" per devynis žaistus mačus pralaimėjo vos du kartus ir tai leidžia komandai tikėtis gerų galutinių rezultatų. Ekipos pergalių kalvis ir nenuginčijamas lyderis nuo praėjusio sezono nepasikeitė. Pirmuoju smuiku komandos gretose toliau griežia Mindaugas Pažėra. Pastarasis žaidėjas per susitikimą pelno po 18,56 taško, atkovoja 10,78 kamuolių, atlieka 5,56 rezultatyvius perdavimus ir surenka 27,67 naudingumo balus. Nors krepšininko rezultatai ir šį sezoną itin solidūs, tačiau praėjusio sezono naudingiausiam "Įmonių" lygos krepšininkui bus sunku ir vėl iškovoti šį titulą. Taip yra pirmiausia dėl to, kad "Rapala" rungtyniauja aukštesniame lygyje, kur Mindaugą Pažėrą sustabdyti bando galingesni varžovai, o be to ekipa pasipildė keletu krepšininkų, kurie jam padeda nešti lyderio naštą. Pirmasis Mindaugui Pažėrai už nugaros – Laurynas Kalėda. Šis žaidėjas gali pasigirti, kad yra rezultatyviausias ekipos narys, pelnantis 23,63 taškus bei surenkantis 19 naudingumo balų. Laurynas Kalėda, kaip ir Mindaugas Pažėra, per savo karjerą yra gynęs ir aukštesnio meistriškumo komandų garbę, todėl natūralu, jog šių žaidėjų rezultatai "Įmonių" lygoje yra solidūs. Raimundas Mickevičius yra trečiasis ir paskutinis komandos narys, kuris renka dviženklį naudingumo balų skaičių. Krepšininkas per mačą pelno 11,13 taškų, atkovoja 6,63 kamuolius bei surenka 13,5 naudingumo balų. Prie šios trijulės reikėtų paminėti ir Joną Martišių, kuris gali pasigirti dviženkliu pelnomų taškų vidurkiu – 10 taškų. Šios komandos puolimas labai panašus kaip ir šio vakaro oponentų – pelnoma 72,89 taškai per susitikimą. Vis tik, tokia gera gynyba "Rapala" negali pasigirti kaip "Vieningas Kaunas". Vakaro svečiai per rungtynes praleidžia 71,33 tašką ir tai yra kiek daugiau nei 8-iais taškais daugiau nei jų varžovų gynyba praleidžia. Kova dėl atšokusių kamuolių pas abi komandas yra panaši ("Rapala" atkovoja 42,89 kamuolius). Vis tik, į akis krenta tai, kad "Rapala" atlieka labai mažai rezultatyvių perdavimų (12,22), o tai ilgainiui gali tapti rimta problema. Tačiau svečius galima pagirti už tai, kad jie moka branginti kamuolį. "Rapala" per susitikimą suklysta vos 12,22 karto ir tai išties atrodo solidžiai. Bendras ekipos naudingumas pakankamai kuklus – 73,67 naudingumo balai. Susidaro vaizdas, kad komandai su tokiais statistiniais rodikliais sėkmingai rungtyniauti padeda tai, kad "Rapala" savo varžovams primeta savo žaidimą. Panašu, kad ir "Vieningas Kaunas" turės paprakaituoti, jei norės varžovams "įrašyti" dar vieną nesėkmę.

Turnyrinės lentelės kaimynių dvikova dėl vietos po saule. Atkrintamosioms varžybos nenumaldomai artėjant, komandos priverstos rinkti "auksinius taškus". Nors "Rapalos" situacija turnyrinėje lentelėje geresnė, tačiau atsipalaiduoti nederėtų, nes "Vieningas Kaunas" supranta savo situaciją ir bet kokia kaina bandys atsirevanšuoti savo oponentams. Savo ruožtu "Rapala" savo gretose turi ryškius lyderius, kuriuos sustabdyti sunkiai sekasi visoms "Įmonių" lygos komandoms. Ar "Vieningas Kaunas" pajėgus sustabdyti Mindaugą Pažėrą ir Lauryną Kalėdą pamatysime jau šį vakarą.

© 2013 VšĮ "Įmonių sporto lyga". Visos teisės saugomos. Skelbiant svetainės informaciją, būtina KKL.lt nurodyti kaip šaltinį. Sukūrė: Netas.eu