„Švyturio“ – Kauno krepšinio lyga

DIENOS RUNGTYNĖS 2014 sausio 18d: Birštono "Olimpas" - "Krepsininkas.net"2014 sausio 18 d., Šeštadienis, 13:14 val.; peržiūros: 1708

NaujienaKomentarai

Dienos rungtynių rubrika šiandien keliasi į Birštoną. Čia vietos "Olimpas" priiminės svečius iš Kauno "Krepsininkas.net" ekipą. Abi komandos turnyrinėje lentelėje "susiglaudusios" ir pretenduoja į tas pačias pozicijas. Aiškų favoritą įžvelgti kiek sunkoka. Tiek viena tiek kita komandos šiose rungtynėse sieks aštuntosios pergalės sezone, todėl turėtų būti įdomu. Kad šeimininkus palaikys gausus būrys žiūrovų tikriausiai niekam nekyla abejonių. Šis faktas aikštės šeimininkams gali kiek palengvinti reikalus, tačiau svečiai atvyksta tikrai nepasigrožėti Nemuno vingiais, o kovoti dėl pergalės.

Birštono "Olimpas" – jau ne kartą šį sezoną buvo akcentuota, jog tai kiek pasikeitusi komanda lyginant su praėjusiu sezonu ir nebeatrodanti tokia grėsminga. Vis tik, kad ir susilpnėjusi šeimininkų komanda sezone iškovojo 7-ias pergales bei patyrė tris nesėkmes. Iš šių trijų pralaimėjimų, du buvo patirti paskutinėse rungtynėse. Dar daugiau, abu juos Birštono "Olimpas" pralaimėjo didesniu nei 20-ies taškų skirtumu. Galima manyti, jog komandos sportinė forma nėra tokia, kokios norisi treneriui ar patiems žaidėjams. Galbūt šios nesėkmės taps savotišku sukrėtimu "Olimpo" ekipai ir pagaliau bus atsispirta nuo dugno. Komandoje ir toliau sėkmingiausiai rungtyniauja brolių Knyšių tendemas. Abu krepšininkai yra ne tik rezultatyvūs bet ir labai produktyvūs. Jų naudingumo koeficientas didelis, atkovotų kamuolių skaičiai taip pat geri. Dar daugiau – abu gali pasigirti geru tritaškių pataikymu, kas ir turėjo būti stiprioji Birštono "Olimpo" pusė šiame sezone. Šiems krepšininkams aikštėje talkina ir Eigirdas Keblikas. Nors krepšininkas labai neišsiskiria savo rezultatyvumu, tačiau puikiai asistuoja kamuolius komandos draugams, taip pat nemažai sugriebia atšokusių kamuolių. Savo ruožtu daug didesnį indėlį į komandos žaidimą turėtų Kęstutis Juškevičius bei Artiomas Marchockis. Vienas fiziškai tvirtas aukštaūgis, kitas puikus snaiperis, tačiau bendra tarp jų tai, kad jie yra savo pačių šešėlyje. Vis tik, galima manyti, kad treneris ilgainiui "išbudins" šiuos krepšininkus, bei turės dar lygiavertiškesnį atsarginių žaidėjų suolelį. Birštono "Olimpo" komanda šį sezoną puolime rungtyniauja vidutiniškai. 74-ių taškų per susitikimą nepavadinsi tragedija, tačiau negalima vadinti ir labai puikiu rezultatu. Gynyba taip pat nėra labai skylėta, tačiau "C" lygos favoritais laikomos komandos gali pasigirti daug geresne gynyba. Komandos trenerį turėtų džiuginti tai, kad komanda bando savo veiksmus puolime grįsti komandiniais veiksmais, o apie tai byloja ir rezultatyvių perdavimų statistika. Dar labiau Vidą Kapačinską turėtų teigiamai nuteikti komandos padaromų klaidų skaičius. Ekipa išties brangina kamuolį ir "nedalina jo į kairią ir į dešinę". Bendra komandos statistika taip pat neatrodo prastai – 85,7 naudingumo balo per susitikimą yra geras pasiekimas. Faktas vienas, šeimininkams šiandien savo statistinius rodiklius pagerinti nebus lengva, nes varžovas rimtai nusiteikęs.

"Krepsininkas.net" – iš pelenų kylanti komanda. Ankstesniuose sezonuose rungtynės su šia ekipa, varžovams dažniausiai žadėdavo lengvą pergalę. Vis tik, Laisvydas Gudaitis galiausiai atrodo surado pergalių receptą bei į komandą pasikvietė tinkamus žaidėjus. Šį sezoną "Krepsininkas.net" patyrė vos dvi nesėkmes, kai nusileido "Forto Amicus – Diktum" ir patyrė kiek netikėtą pralaimėjimą "J. Doblevičiaus mokyklai". Tačiau šiame sezone svečiai jau spėjo įveikti keletą itin pajėgių varžovų, kurie galvoja apie didesnius tikslus nei tik sudalyvavimą atkrintamosiose varžybose. "Krepsininkas.net" įrodė savo pranašumą prieš "Akademiją", "Atletą", o sekantiems "C" lygos pulsą tai turėtų būti pakankamai iškalbinga. Ši komanda gali pasigirti ir tuo, kad net šeši žaidėjai surenka ne mažesnį nei 15-os balų naudingumą. Iš visų labiausiai išsiskiria Osvaldas Sarpalius, kuris pelno po 21,75 taško bei surenka 29,63 naudingumo balus. Lukas Šukutis savo ruožtu prie komandos rezultatų prisideda 20 taškų ir 22,2 naudingumo balais. Henrikas Paulauskas taip pat tapo rimta paspirtimi šiai ekipai. Iš "B" lygos komandos atėjęs žaidėjas atrodo pakankamai solidžiai, tačiau galima manyti, jog turi dar daugiau rezervų, kurių prireiks atkrintamosiose varžybose. Galima neabejoti, kad "Krepsininkas.net" ten bus. Šios komandos tiek puolimas, tiek gynyba labai primena jų šiandieninių varžovų. Pelnoma beveik po tiek pat taškų, bei praleidžiama taip pat po panašiai taškų. Į akis kiek krenta silpna kova dėl atšokusių kamuolių. Su 37,56 atkovojamais kamuoliais ilgainiui gali būti sunku varžytis su kitomis komandomis. Rezultatyvių perdavimų statistika taip pat labai kukli. Vos 13,78 rezultatyvių perdavimų per mačą byloja, kad su komandiniu žaidimu nėra viskas tvarkoje iki galo ir šioje vietoje reikėtų pasitempti. Tačiau panašu, kad vienas iš raktų į pergales Laisvydo Gudaičio komandoje yra klaidų statistika. Jų "Krepsininkas.net" per rungtynes padaro tik po 12,33 ir tai išties atrodo pakankamai įspūdingai. Komandos naudingumo balų skaičius taip pat primena Birštono "Olimpo" rezultatus. Svečiai per rungtynes visi kartu surenka 86,56 naudingumo balo. Tokių rezultatų "Krepsininkas.net" jau senokai neturėjo. 2006 metais įkurta komanda išgyvena savo "renesansą" ir į Birštoną šiandien keliauja kovoti dėl 8-osios pergalės sezone.

Statistiškai žvelgiant tai bus dvikova tarp vienodo kalibro komandų. Dar daugiau, atrodo, jog būtent šios komandos yra tiesioginės varžovės dėl trečiosios vietos grupėje. Galima neabejoti, kad abiejų komandų treneriai ir žaidėjai tai supranta ir padarys viską, kad ši vieta būtų iškovota bei užsitikrintos geresnės pozicijos prieš atkrintamąsias varžybas.

© 2013 VšĮ "Įmonių sporto lyga". Visos teisės saugomos. Skelbiant svetainės informaciją, būtina KKL.lt nurodyti kaip šaltinį. Sukūrė: Netas.eu