„Švyturio“ – Kauno krepšinio lyga

DIENOS RUNGTYNĖS 2014 sausio 19d: "Sweco" - "Kauno Aerouostas - Lana Lecta"2014 sausio 19 d., Sekmadienis, 15:44 val.; peržiūros: 3183

NaujienaKomentarai

Sekmadienio vakarą netrūks intriguojančių rungtynių. Tačiau dėmesys ir vėl bus sutelktas į "Įmonių" lygą. Savo jėgas šiandien išmėgins dvi panašaus kalibro komandos: "Sweco" ir "Kauno Aerouostas – Lana Lecta". Komandas šiuo metu turnyrinėje lentelėje skiria tik viena pergalė, todėl šeimininkai pamėgins šį skirtumą panaikinti jau šioje dvikovoje. Savo ruožtu svečiai pamėgins įrodyti, kad šį sezoną suburta sudėtis pagaliau yra pajėgi kovoti dėl apdovanojimų.

"Sweco" – kaip ir ankstesniais sezonais, taip ir šiemet komanda remiasi jėga po krepšiu. Gerai sukomplektuota priekinė linija yra vienas pagrindinių "Sweco" ginklų šį sezoną. Šios komandos smogikai po krepšiu neabejotinai yra Arūnas Giedraitis ir Robertas Trepočka. Būtent šie žaidėjai stengiasi sutvarkyti reikalus po krepšiu ir atrodo, jog šiems aukštaūgiams, bent jau kol kas, sekasi pakankamai gerai. Arūnas Giedraitis savo komandoje yra ne tik rezultatyviausias, tačiau ir daugiausiai kamuolių atkovojantis, daugiausiai metimų blokuojantis bei daugiausiai naudingumo balų surenkantis krepšininkas. Šis aukštaūgis į varžovų krepšį įmeta 22,13 taškus, po krepšiais sugriebia 14,38 kamuolių, išprovokuoja 7,75 pražangas bei surenka 25,63 naudingumo balus. Savo ruožtu Robertas Trepočka nėra toks rezultatyvus kaip komandos draugas (surenka 5,67) taškus, atkovoja 9,78 kamuolius bei surenka 16,22 naudingumo balų. Įdomu tai, kad šioje komandoje tik du jau minėtieji žaidėjai surenka dviženklį naudingumo balų skaičių. Taip pat komandoje yra tik du krepšininkai, kurie pelno dviženklį naudingumo skaičių: jau minėtasis Arūnas Giedraitis bei Marius Liepa. Nėra daug komandų šioje lygoje, kurios būtų taip stipriai priklausomos nuo tokio nedidelio krepšininkų skaičiaus. Likusieji ekipos žaidėjai atlieka daugiausiai simbolinį vaidmenį. Tiesa, nors savo rezultatyvumu ir naudingumu komandoje ryškiai neišsiskiria Julius Jasaitis, tačiau šis žaidėjas atlieka itin svarbų vaidmenį. Būtent jis yra tas žaidėjas, kuris komandos draugams puikiai kuria progas puolime ir atlieka po 6,14 rezultatyvius perdavimus. Pati "Sweco" komanda nėra labai rezultatyvi (pelnomi 66,89 taškai), tačiau gynyba veikia gerai (praleidžiami 64,56 taškai). Į akis labai krenta šios komandos atkovojami kamuoliai, kurių "Sweco" žaidėjai sugriebia net po 50,44 ir tai vienas geriausių rezultatų visoje "Įmonių" lygoje. Visa komanda negali pasigirti ir dideliu bendru naudingumo balų skaičiumi, jų surenkama 74,33. Vis tik, "Sweco" savo dispozicijoje turi pakankamai gerų ginklų, kad galėtų varžovams mesti rimtą iššūkį. Tai fizinia jėga besiremianti komanda, kuri stengsis šiandien apsunkinti gyvenimą "Kauno Aerouostui – Lana Lecta".

"Kauno Aerouostas – Lana Lecta" ne vieną sezoną buvo ieškojimų kelyje, tačiau galingos sudėties iki šio sezono surinkti nepavykdavo ar bent jau nepavykdavo iki galo. Atrodo, kad šiemet komanda pagaliau gali būti įvardijama kaip viena favoričių "Įmonių" lygoje. Bene labiausiai prie to prisidėjo Tautvydo Žiobos atėjimas į šios ekipos gretas. Šiuo metu krepšininkas yra naudingiausias visoje "Įmonių" lygoje, o jo nudirbami žygdarbiai rungtynių metu atrodo išties įspūdingai. Krepšininkas per rungtynes vidutiniškai pelno po 30 taškų, atkovoja 15,2 kamuolių, atlieka 5,2 rezultatyvius perdavimus, išprovokuoja 9,6 pražangas bei surenka 44,4 naudingumo balus. Su tokiais žaidėjo pasirodymais negali lygintis ne tik nė vienas komandos draugas, tačiau ir bet kuris kitas "Įmonių" lygos žaidėjas. Dar viena rimta paspirtimi "Kauno Aerouostui – Lana Lecta" komandai tapo Jonas Pacevičius. Šis aukštaūgis yra antras naudingiausias komandos žaidėjas, per mačą pelnantis 14,33 taškų, atkovojantis 6,33 kamuolius bei surenkantis 17 naudingumo balų. Panašu, kad šis tendemas gali tapti daugiau nei rimta atsvara "Sweco" komandos aukštaūgių tendemui. Henrikas Butkus taip pat svariai prisideda prie komandos rezultatų. Šis krepšininkas per susikimą surenka 10,33 taškų bei 13 naudingumo balų. Pakankamai gerai mėgėjų krepšiniui žinomas ir Mantas Gelažnikas arba tiesiog "Tėvas". Nors žaidėjas pelno tik 7 taškus per mačą, tačiau sugriebia 7 kamuolius bei surenka 10,5 naudingumo balų. Mantas yra paskutinis ekipos krepšininkas, kuris sugeba surinkti dviženklį naudingumo balų skaičių. Ši ekipa kaip ir jų šiandieniniai varžovai negali pasigirti puikiu puolimu ir pelno po 68,14 taškų. Savo ruožtu gynyboje nudirbamas geras darbas, kuris labai primena "Sweco" ekipos rezultatą. "Kauno Aerouostas – Lana Lecta" per rungtynes vidutiniškai praleidžia tik 64 taškus. Atkovoti kauoliai šiai komandai taip pat nėra silpnoji vieta, nes jų sugriebiama po 44. Ši ekipa gali pasigirti ir itin mažu klaidų skaičiumi (suklystama vos po 12,43 kartų). Bendras ekipos naudingumas vėlgi primena šiandieninių varžovų – 76,86.

Nors tai tik skaičiai, tačiau jie teigia, jog komandų pajėgumas gana panašus. Abi ekipos turi gerai subalansuotas priekines linijas, kurios įdeda svariausią indėlį į ekipų pergales. Šiandieniniame susitikime bus puiki proga pamatyti kieno aukštaūgiai pajėgesni. Taip pat, galimas daiktas, kad tiek vienai, tiek kitai komandai reikės savo gretose atrasti žaidėją, kuris galėtų būti "tamsusis arkliukas".

© 2013 VšĮ "Įmonių sporto lyga". Visos teisės saugomos. Skelbiant svetainės informaciją, būtina KKL.lt nurodyti kaip šaltinį. Sukūrė: Netas.eu