„Švyturio“ – Kauno krepšinio lyga

"Švyturio - Kauno krepšinio lygoje" teisėjaus A.Bataičio arbitrų mokyklos auklėtiniai2008 rugpjūčio 28 d., Ketvirtadienis, 15:51 val.; peržiūros: 5515

Artėjant naujam sezonui "Švyturio – Kauno krepšinio lyga" pasiryžo išspręsti ilgą laiką pirmenybes kamavusią problemą – kokybišką teisėjavimą. Todėl lygos organizatoriai pasikvietė patyrusį Lietuvos teisėją Algirdą Bataitį ir įkūrė krepšinio teisėjų mokyklą.

"Teisėjai neturėjo tinkamo apmokymo, todėl tai buvo pagrindinė mūsų problema. Situacija pasikeitė – nuo šiol lygos varžyboms teisėjaus įkurtos A.Bataičio krepšinio teisėjų mokyklos auklėtiniai", – džiugiomis naujienomis naująjį sezoną pasitinka lygos prezidentas Esmiraldas Sliežauskas.

Teisėjams Kaune buvo surengti seminarai, kurie padėjo įgyti žinių ir tinkamai pasiruošti rugsėjo mėnesį Palangoje įvyksiančiam šalies krepšinio teisėjų seminarui. Jame tradiciškai laikomi normatyvai ir egzaminai, norint įgyti oficialią teisėjo licenciją.

Naujam projektui pritarė ir Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Pilipauskas, kuris lankėsi seminare bei supažindino teisėjus su naujojo sezono krepšinio taisyklių pakeitimais ir jų interpretacijomis.

"Sveikiname kiekvieną naują struktūrą, norinčią rūpintis teisėjų darbu. "Švyturio – Kauno krepšinio lyga" buvo tokioje situacijoje, kad tiesiog privalėjo ugdyti teisėjus. Po kiek laiko šis darbas duos savo vaisių. Ir galbūt atras naujų talentų", – nauja krepšinio teisėjų mokykla džiaugėsi K.Pilipauskas.

Paklaustas, ar naujiems teisėjams reikės atlikti normatyvus ir išlaikyti egzaminą, K.Pilipauskas tvirtino, jog nebūtinai. "Mokyklos tikslas – ruošti teisėjus savo varžyboms. Tačiau nemanau, kad teisėjai norės visą laiką teisėjauti tik mėgėjų lygyje, jie norės daryti karjerą. Norėdami būti Lietuvos teisėjų būryje, jie turės įstoti į asociaciją ir dalyvauti ir kvalifikacijos kėlimo seminaruose. Rugsėjo pabaigoje įvyks kasmetinis seminaras ir jame bus galima išlaikyti visus egzaminus", – kalbėjo K.Pilipauskas.

"Teisėjo karjera nepadaroma per metus ar per du. Bet šios mokyklos arbitrų nepaliksime nuošalyje. Gabiausiems auklėtiniams mėginsime suteikti galimybę teisėjauti ir aukštesniame lygyje. Šiuo metu karjeros galimybės labai aiškios: iš pradžių miesto pirmenybės ir moksleivių varžybos, po to Regionų lyga, Nacionalinė lyga ir pats aukščiausias lygis – LKL čempionatas. Turime vertinimo kriterijus, peržiūros komisiją, analizuojame rekomendacijas, gauname komisarų išvadas. Kelias aiškus, bet reikia sušilti kojas žemesniame lygyje ir po to pretenduoti į aukštesnį lygį", – pasakojo teisėjų asociacijos prezidentas.

Paklaustas, ar konkurencija tarp teisėjų bus naudinga, K.Pilipauskas tuo neabejojo. "Visi teisėjai yra tam tikro lygio konkurentai, nes visi nori būti pastebėti, įvertinti, gauti daugiau rungtynių ir atitinkamus honorarus. Konkurencija – geras dalykas. Nemanau, kad Lietuvoje trūksta teisėjų, nes regioninei, studentų, nacionalinei, moterų ir Lietuvos krepšinio lygoms užtektų 100 teisėjų, o turime 300. Nėra teisėjų bado. Bet yra problema moksleivių lygoje, kur vyksta begalės rungtynių. Taip pat sunkiau miestų pirmenybėse, kur teisėjai dirba keliose rungtynėse per dieną. Mums trūksta teisėjų šiame lygyje. Bet asociacija negali skirti ypatingai didelį dėmesį miestų lygoms. Todėl mintis, kad norėdama rengti savo čempionatą, lyga turi pati pasirūpinti teisėjais, yra labai sveikintina", – sakė K.Pilipauskas.

"Šiuo metu krepšinio teisėjų mokykloje yra daugiau nei 20 narių. Planuojame rengti tris užsiėmimus kiekvieną savaitę. Teisėjai dirbs "Švyturio – Kauno krepšinio lygoje", kur įgis daugiausiai patirties. Mokysimės ne tik teorijos, tačiau ir praktinių, metodinių teisėjavimo niuansų", – apie naująją veiklą pasakojo pagrindinis teisėjų mokyklos autorius Algirdas Bataitis.

"Jau seniai turėjau mintį įsteigti teisėjų mokyklą, nes miesto ir moksleivių lygose trūko arbitrų. Kaune vyksta daugiausiai Lietuvos rungtynių, todėl ir teisėjų reikia daugiausiai. Noriu perteikti savo sukauptą patirtį tiems, kas nori tobulėti", – sakė į geriausių Lietuvos teisėjų dešimtuką nuolat patenkantis A.Bataitis.

"Kaune veikia ir kita krepšinio teisėjų mokykla, kuriai vadovauja Raimundas Barauskas. Jį galima vadinti idėjos vadu ir visų teisėjų tėvu. Pasinaudoję jo idėja, teisėjų mokyklas įsteigė šiauliečiai ir marijampoliečiai. Nenoriu konkuruoti, tiesiog stengsimės, kad Kaune būtų gerų teisėjų. Nėra gerai, kai vienas teisėjas švilpia dvejose ar net trijose rungtynėse per dieną. Tai ir fizinis, ir psichologinis nuovargis. Teisėjas neturėtų teisėjauti daugiau nei vienerias rungtynes per parą. Priešingu atveju, teisėjaujama ne profesionaliai, o tiesiog už tam tikrą sumą atliekamas darbas", – įsitikinęs arbitras.

"Pats teisėjauju 35 metus. Žinau, kad esu stebimas ir žinomas, bet krepšinio taisyklės nuolat keičiamos, todėl visą laiką reikia prisitaikyti, mokytis ir tobulėti. Niekada negalima sustoti ir galvoti, kad jau esi geras teisėjas. Negaliu pasakyti, kiek laiko užtrunka teisėjui pasiekti aukštą lygį. Yra neblogų vaikinų, kurie domisi krepšiniu, nori teisėjauti. Tikiuosi, kad po metų, pusantrų kai kurie arbitrai galės pakilti į aukštesnį lygį. Manau, kad 2 – 5 teisėjai tikrai galėtų padaryti karjerą", – apie perspektyvas sakė A.Bataitis.

A.Bataičio krepšinio arbitrų mokykla kviečia prisijungti naujus narius, norinčius išmokti teisėjavimo meno bei siekti karjeros. Norinčius prašome skambinti telefonu +370 687 13003

Paskutiniai komentarai (3 iš 11)



Netas2008 rugsėjo 11 d., 10:32 val.

nu trylikos metų tai tikrai nelabai kas gausis...

mc_kukas2008 rugsėjo 09 d., 21:01 val.

o amziaus nesvarbu koks?

dejwas2008 rugsėjo 02 d., 21:47 val.

Tai tipo ir statistai turės moyktis? 

© 2013 VšĮ „Įmonių sporto lyga“. Visos teisės saugomos. Skelbiant svetainės informaciją, būtina KKL.lt nurodyti kaip šaltinį. Sukūrė: Netas.eu