"Švyturio" - Kauno krepšinio lygos vasaros sporto žaidynių "Bikėnai - 2011" absoliutūs čempionai - "SIMPLE" (FOTO)2011 liepos 22 d., Penktadienis, 13:22 val.; peržiūros: 3232

Liepos pirmąjį savaitgalį praūžė jau 6-osios „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos vasaros sporto žaidynės „Bikėnai – 2011“. Ši šventė taip pat buvo ir pati „šlapiausia“ iš visų prieš tai vykusių, kadangi gamta tikrai nepagailėjo lietaus. Nors ir kaip stengėsi šis gamtos reiškinys kaišioti pagalius į žaidynių „ratus“, vis tik iš anksto patvirtinta programa buvo įgyvendinta ir rungtys praėjo gana sklandžiai.

Po atidarymo komandos pirmiausia kovojo "Žolės krepšinio" turnyre. Ištraukus burtus komandos buvo suskirstytos į "A" ir „B“pogrupius. Į „A“ pogrupį pateko „Kaunas“ , „Forto amicus“, ir „KKL darbuotojų komanda, kitame pogrupyje „Aleksotas“, „Simple“ ir „Šernai“.

„Žolės krepšinyje“ „A“ pogrupyje stipriausieji tapo „Forto amicus“ po jų sekė „Kaunas“ ir treti liko „KKL“, tuo tarpu „B“ pogrupyje pirmieji „Simple“, toliau „Šernai“ ir silpniausieji „Aleksotas“.

Kadangi kiekviena užimta vieta bendroje įskaitoje buvo įvertinta taškais tai pasibaigus pogrupio rungtynėms ir išsiaiškinus užimtas vietas buvo žaidžiami trys finalai. Dėl 5-6 vietų varžėsi trečiosios abiejų pogrupių vietos , dėl 3-4 vietų – 2-osios pogrupių vietos ir dėl 1-2 vietų rungtyniavo stipriausios pogrupių komandos. Analogiška sistema buvo pritaikyta ir tinklinio bei futbolo turnyruose.

Dėl 5-6 vietų KKL nesunkiai nugalėjo „Aleksotą“, dėl 3-4 vietų „Šernai“ šiaip ne taip palaužė „Kauno“ penketuką, o Didžiajame finale po itin atkaklios ir emocingos kovos „Simple“ nugalėjo „Forto amicus“ vyrus.

Pasibaigus krepšiniui visų laukė antroji rungtis „Snaiperių konkursas“ Jame komandos turėjo pataikyti kuo daugiau metimų iš trijų skirtingų vietų. Vėl kaip ir krepšinyje puikiai sekėsi „Simple“ snaiperiams. Jie puikiai sumetė metimus ir surinko net 55 taškus. Antroje vietoje liko „Šernai“ (43 taškai), o treti „Aleksoto“ kolektyvas (31 taškas).

Toliau sekė komandinė estafetė. Dalyvis turėjo nušuoliuoti su maišu atstumą ir vėliau krepšinio kamuolį įmesti į krepšį, bei tokiu pačiu keliu grįžti į startinę poziciją. Šį kartą geriausiai pasirodė „Šernai“, distanciją įveikę per 1,26 min, antrieji buvo „Aleksotas“ (1,33), po jų „Kaunas“ (1,34).

Na ir pirmosios dienos rungčių maratoną užbaigė tinklinis. Jame visi išvydo daug gražių šio žaidimo akimirkų. Pogrupyje „A“ stipriausi buvo „Simple“ vyrukai, nugalėję „Forto amicus“ ir „Šernų“ komandas, o kitame „B“ pogrupyje pirmąją vietą iškovojo „Kaunas“ už savo nugarų palikdami KKL ir „Aleksoto“ komandas. Finalinėse tinklinio rungtynėse galutinę trečiąją vietą užėmė „Šernai“ įveikę KKL, o pirmąją vietą vėl iškovojo rimtai nusiteikęs „Simple“ kolektyvas.

Išaušus sekančios dienos rytui visų dalyvių laukė paskutiniosios dvi rungtys, tai futbolas ir žaidynių „vinis“ plaukimas kanojomis. Tačiau visus žaidynių grafikus nusprendė pakoreguoti lietus. Prasidėjus futbolui visi sulaukė pirmųjų sekmadieninių lašų, jie po truputį stiprėjo ko galiausiai jau pradėjo visus merkti tikra liūtis.
Bet tas nesutrukdė išsiaiškinti stipriausią futbolo komandą. Finalinėse rungtynėse, pliaupiant lietui kovoje dėl pirmos vietos stipriausieji tapo „Kauno“ futbolininkai, nugalėję „Simple“. Mažąjame finale KKL įveikė „Forto amicus“ penketuką.

Tik pasibaigus futbolui visi dalyviai susirinko „Bikėnų priplaukoje“ kurioje dalyviai turėjo įrodyti savo sugebėjimus, greičiau už varžovus nuplaukti nustatytą distanciją su kajakais. Šios estafetės metu dalyvių pasigailėjo ir gamta, nes nustojo lyti ir net iš po debesų išlindo saulė. Taigi greičiausiai su kajakais distanciją įveikė „Simple“ komandą, taip užsitikrindama absoliučios žaidynių nugalėtojos vardą. Antrieji su kajakais parplaukė „Kaunas“ vyrukai, po jų sekė „Forto amicus“, „KKL“ ir „Šernai“, Beje pastarieji kaip jau tapo tradicija šioje rungtyje estafetės metu apsivertė su kajaku. Tiesa šiemet tokių „apsivertimų“ buvo mažiausiai lyginant su ankstesnėmis šventėmis.

Taigi galutinėje rikiuotėje šeštąją vietą užėmė „Aleksotas“, penktieji – KKL kolektyvas, ketvirti – „Forto amicus“, trečiąją vietą užėmė žaidynių debiutantai “Šernai“, antroji vieta atiteko „Kaunas‘ ekipai, ir stipriausieji tapo „Simple“ komanda, kuri beje taip pat buvo gausiausiai susirinkusi iš visų komandų.

Beje organizatoriai ekspromtu sugalvojo dar viena gana originalią rungtį, kadangi kempingo apylinkėse buvo gausu miško gerybių tokių kaip žemuogių, buvo įsteigtas specialus prizas kuri komanda surinks daugiau šių uogų. Šioje vietoje nepralenkiamos buvo „Forto amicus“ uogautojos, joms nedaug nusileido „Šernų“ komandos jaunieji uogautojai.

Komandos nugalėtojos buvo apdovanotos medaliais ir taurėmis, o absoliuti „Bikėnai – 2011“ žaidynių nugalėtoja “Simple“ papildoma taure. Taip pat buvo padėkota visiems dalyviams už dalyvavimą, teisėjams, sekretorėms ir visiems kitiems kurie prisidėjo prie šventės organizavimo. Atskira padėka „Šernų“ komandos vadovui Andriui už įsteigtus papildomus prizus žaidynių dalyviams.

Taip pat organizatorius maloniai nustebino tie patys „Simple“ kurie originaliomis dovanomis apdovanojo pagrindinius šventės organizatorius. Dėkui JIEMS!

Iki kitų "Bikėnai – 2012" vasaros sportinių žaidynių!