„Švyturio“ – Kauno krepšinio lyga

DIENOS RUNGTYNĖS 2014 balandžio 28d: "Kauno Autobusai" - "Tornado"2014 balandžio 28 d., Pirmadienis, 16:19 val.; peržiūros: 1857

NaujienaKomentarai

Nauja savaitė prasidės su gero krepšinio doze. KKL „A“ lyga šį sezoną klostosi itin atkakliai, permainingai ir nenuspėjamai. Tačiau nežinomųjų šiose pirmenybėse lieka vis mažiau ir „Kauno Autobusų“ bei „Tornado“ akistata yra vienas tų neatsakytų klausimų. Šiokią tokią staigmeną pateikę „Tornado“ žaidėjai dabar yra per plauką nuo „A“ lygos finalo. Ar „Kauno Autobusai“ reabilituosis po pirmosios nesėkmės ar vis tik „Tornado“ žengs į finalą? Atsakymus rasite Kauno Energijos sporto sakėje jau šį vakarą.

„Kauno Autobusai“ reguliariame sezone neturėjo sau lygių ir kluptelėjo vos du kartus. Abi nesėkmės buvo patirtos prieš jau finale savo varžovų patogiai laukiančią „United – Radijo Tau“ ekipą. Nors „Kauno Autobusai“ reguliariojo sezono metu pralaimėjo tik du kartus, tačiau tikrai negali pasakyti, jog visos likusios rungtynės buvo lengvos. Iš dešimties iškovotų pergalių net šešios buvo pasiektos mažesniu nei dešimties taškų skirtumu. Suprantama, negalima pergalių kelių taškų skirtumu menkinti, tai vis tik yra pergalė ir tokio rezultato šį sezoną neparodė nė viena kita komanda. Daugelis sutiks, kad sudėtis, kuri šiuo metu gina Audriaus Juodelio vadovaujamos komandos spalvas, atrodo daugiau nei įspūdingai. Tikriausiai nebus perlenkta lazda, jei apie šią komandą pasakytume: net ir NKL ji nebūtų paskutinė. Paulius Beliavičius, Lukas Brazdauskis, Paulius Abramavičius, Tomas Rakauskas, Deividas Sabeckis, Andrius Aleksandrovas, Juozas Ramanauskas – visi šie krepšininkai yra rungtyniavę ar vis dar rungtyniauja mažiausiai NKL. Bene didžiausias komandos trūkumas – tai savitarpio supratimas. Net ir sezonui artėjant link pabaigos, komandiniai ryšiai šioje ekipoje neatrodo nepertraukiami. Kitas faktas, mažinantis „Kauno Autobusų“ akcijas – tai ne kartą tautoje „apdainuota, aprašyta, diskutuota ir nuvalkiota tiesa“ – šeimininkai negali prisiversti gintis. Per paskutines 6-ias rungtynes (jei neskaitysime rezultato 20:0 prieš Prienų „Rūdupį – 2“) „Kauno Autobusai“ net 5-iuose susitikimuose savo varžovams leido įmesti 90 ir daugiau taškų. Kita vertus, kokią filosofiją naudoti: puolimo ar gynybos – tai jau skonio reikalas. Jei „Kauno Autobusus“ galima sukritikuoti dėl prastos gynybos, tai sunku kažką blogo pasakyti apie jų puolimą. Reguliariame sezone rezultatyviausia komanda buvę „Kauno Autobusai“ šį sezoną šešiuose rungtynėse įmetė dagiau nei 90 taškų, o šis skaičius kalba pats už save.

"Tornado" šį sezoną jau dabar gali vertinti kaip nusisekusį. Galbūt treneriai ir žaidėjai tikėjo savo komanda ir tuo, kad ji gali prasibrauti tarp keturių stipriausių KKL "A" lygos ekipų, tačiau daugelis kitų manau anksčiau laiko šios komandos šansus kiek sumenkino. Vis tik, šio vakaro svečiai nepaisė autoritetų, tendencingai gerino savo sportinę formą ir jau dabar jiems galima klijuoti "čempionų medžiotojų" etiketę. Vos dvi komandos iš šį sezoną rungtyniavusių "A" lygos pirmenybėse istorijoje turi įrašą "A" lygos čempionai. Vieni ir daugiausiai kartų čempionais tapusių "Bangos" žaidėjai nesugebėjo peršokti "Tornado" barjero ir sezoną užbaigė jau ketvirtfinalyje. Maža to, "Tornado" neapsiribojo vienų čempionų "skalpu" ir rimtai nusitaikė į kitą tituluotą komandą – "Kauno Autobusus". Pirmoji pusfinalio dvikova vargu ar sustiprino šiandienos šeimininkų kaip favoritų statusą. "Tornado" jauminas pirmoje akistatoje užtikrintai dominavo ir nesureikšmino fakto, kad du kartus reguliariojo sezono metu pralaimėjo "Kauno Autobusams". Pirmame pusfinalio susitikime "Tornado" žaidėjai kaip vieną pagrindinių raktų į pergalę panaudojo kovą dėl atšokusių kamuolių. Tada "Tornado" ekipos žaidėjai atkovojo net 59 kamuolius, kai "Kauno Autobusai" sugriebė 47. Tuomet šeimininkais buvusi komanda geriau pasirodė ir rezultatyvių perdavimų grafoje, bei perimtų kamuolių statistikoje. Panašu, kad viso sezono bendros treniruotės pradeda atsipirkti svarbiausiose etapuose. Didelį vaidmenį komandos žaidime vaidina ir vienas paskutiniųjų prie ekipos prisijungęs Karolis Šarukas. Pasistažavęs NKL šis žaidėjas puikiai pasirodė pirmame susitikime ir tada vienas atkovojo net 19 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5-is kamuolius ir buvo vienas naudingiausių komandos žaidėjų. Dar naudingiau tame susitikime pasirodė ir Rokas Stankevičius bei Vladislovas Razumnovas. Būtent šis trio ir klojo "Tornado" pirmosios pusfinalio pergalės pamatus. Ar šiems žaidėjams pavyks ir šiandien taip puikiai sužaisti spėlioti nevertėtų, o geriausia būtų atvykti ir pažiūrėti dvikovos gyvai.

Nors prieš šią seriją neabejotinais favoritais buvo laikomi "Kauno Autobusai", tačiau pirmosios rungtynės parodė, kad geriausia reguliariojo sezono komanda yra įveikiama. Dar daugiau, "Tornado" jaunimo žaidimo kreivė sezonui artėjant link pabaigos ėmė sparčiai kilti ir dabar kitų komandų atstovai daug atsargiau "nurašinėja" šią ekipą ir pradeda jos kiek prisibijoti. Galima neabejoti vienu, kad šeimininkai suprasdami situacijos rimtumą šiandien atsipalaidavimo ženklų neturėtų rodyti ir stengsis serijos rezultatą bet kokia kaina išlyginti. Savo ruožtu svečiai supranta, kad turi auksinę galimybę prasibrauti į finalą, o tam reikia šiandien sužaisti ne prasčiau nei praėjusį kartą. Laukia itin įdomus pirmadienio vakaras, todėl vertėtų atvykti pažiūrėti šios dvikovos.

© 2013 VšĮ "Įmonių sporto lyga". Visos teisės saugomos. Skelbiant svetainės informaciją, būtina KKL.lt nurodyti kaip šaltinį. Sukūrė: Netas.eu