„Švyturio“ – Kauno krepšinio lyga

INTERVIU Liudas Bazaras: "...Mano žmona sako – tau pirma darbas, krepšinis, žvejyba, o tik tada šeima"2013 balandžio 18 d., Ketvirtadienis, 11:42 val.; peržiūros: 15532

Nuotaikingesnį ir iškalbingesnį žmogų KKL padangėje rasti būtų itin sunku. Negana to, kad tai didesnę patirtį sukaupęs krepšininkas, bet tuo pačiu tai ir puikus gydytojas, kurio pavardę sportininkai žino itin gerai, o norinčių "pasiremontuoti kūną" būtent pas šį specialistą tikrai netrūksta. Ilgametis "ARV – Auto" komandos žaidėjas, ekipos siela ir šiaip puikus žmogus Liudas Bazaras dalinasi savo mintimis apie krepšinį, traumas bei kitus dalykus. Šis interviu atiduodamas jūsų teismui krepšinio mėgėjai.

Liudai, mėgėjų krepšinyje esate senas vilkas. Žaidžiate daugybę metų už „ARV – Auto“ komandą. Kodėl būtent ši ekipa ir iš kur tokia ištikimybė?


Mėgėjų lygoje žaidžiu, atrodo nuo 1997 metų, komandų buvo įvairių. Iširus „Šilduvos“ ekipai "ARV – Auto" priėmė į savo gretas, ir jai atstovauju pastaruosius keturis metus. Studijų laikais su Arvydu Matekoniu, Tadu Ališausku, Vitalijumi Kasperaičiu susipažinau Panemunės Pliažo aikštelėje, kur sutikau ir jaunesnius, augančius Kristijoną, Mantą, Arūną, Paulių. Už "ARV – Auto" žaidusį Gintautą Eirošių pažįstu nuo mokyklos laikų, viskas tik per krepšinį.

Ar be „ARV – Auto“ komandos esate turėjęs dar ir kitų ar esate nusprendęs, kad tai bus jūsų „pirmoji ir paskutinė meilė“?

Keistas klausimas (šypsosi). Žmona taigi ta mano meilė (juokiasi), na dar vaikų pora. Kontraktas mano su "ARV – Auto" yra pagal formulę 1+1, tai jei pratęs, bandysiu dar vienus metus judėti. Sau esu pasakęs – jei nustosiu žaisti, tai tikrai daugiau nebepradėsiu. Plius po visų darbų pajudėti, pakeisti aplinką labai gerai.

Nesupraskite klaidingai, tačiau jūsų metų žaidėjai itin nori žaisti veteranų lygose, pabrėžia, kad jie jau nebegali varžytis su jaunesniais žaidėjais. Jūs esate visiška priešingybė. Ne tik, kad nerungtyniaujate „30+” lygoje, tačiau gan solidžiai žaidžiate KKL „B“ lygoje. Iš kur tokia puiki sportinė forma?

Negeriu, nerūkau , ryte krosas, pritūpimai (šypsosi). Iš tikro nebėra tos puikios sportinės formos, nebepabėgu (juokiasi ir kuklinasi). Mintyse atrodo, kad gali, bet... metai daro savo. Teko ir už veteranus žaisti su „Volukte“ prieš porą metų, ateityje gal dar teks, pamatysime.

Galbūt norėtumėte išduoti receptą, kuris padėtų žaidėjams pratęsti savo sportinę karjerą? Ar vis tik, kiekvienam šis receptas yra vis kitoks?

Šiam reikalui recepto neturiu (šypsosi). Čia jau kiekvieno apsisprendimas. Jei sportavai visą laiką, paprastai nutraukus sportą – kažko trūksta. Dalis keičia sporto šakas, pereidami prie mažiau intesyvių. Yra ir tokių, kurie visai atsisako sporto. Be to šeima, darbas, kasdieniniai rūpesčiai stipriai pakoreguoja laisvalaikį.

Norėtūsi paklausti ir ne apie tokius malonius dalykus. Šį sezoną „ARV – Auto“ reguliareme sezone atrodė labai solidžiai ir buvo ne vienas, kuris sakė, kad gali komanda pretenduoti į aukščiausius apdovanojimus. Kaip nutiko, kad šios ekipos nėra net tarp 4-ių stipriausių?

Elementaru – ketvirtfinalyje lygioje kovoje pralaimėjome „Hidraulinėms sistemoms“ (pagarba jiems), jie laiku pataikė tritaškį, o paskutinės atakos metu mūsų trys metimai skriejo pro šalį. Kamuolys apvalus.

Gal tai sutapimas, bet iš rikiuotės iškritus Arūnui Rimui, komandos žaidimo kreivė kiek smuktelėjo žemyn. Kaip manote, ar šis faktas padarė įtaką jūsų pralaimėjimui ketvirtfinalyje?

Be abejo, žaidžiant su Arūnu šansai būtų didesni.

Esate ne tik gerai žinomas mėgėjų krepšinyje žaidėjas, tačiau puikus traumotologas, savo srities specialistas ir greičiausiai vienas geriausių traumotologų visoje Lietuvoje. Kas žmogui padeda tiek daug pasiekti gyvenime? Tai labiau daro įtaką sunkus darbas ir atsidavimas ar vis tik tai Dievo dovana?

Įdomiai jūs čia klausinėjat (juokiasi). Studijos mano truko 12 metų. Dabar taip pat daug skaitau, važinėju į stražuotes, daug laiko praleidžiu ligoninėje. Kaip mano žmona sako – tau pirma darbas, krepšinis, žvejyba, o tik tada šeima.

Jūsų kaip daktaro norėčiau paklausti kokios dažniausios traumos pasitaiko krepšinio aikštelėje? Kokios matytos buvo pačios „žiauriausios“?

Dažniausiai traumuojama kepšinio metu čiurna, kelias, žinoma kenčia ir kiti sąnariai, bet rečiau. „Žiauriausios“?.. Du kartus varžybų metu tekę gaivinti sportininką dėl sustojusios širdies veiklos. Nemalonios akimirkos.

Ne kartą yra tekę girdėti, kad žaidėjų traumas itin įtakoja netaisyklingas priešvaržybinis pasiruošimas. Ką jūs manote tuo klausimu?

Sporto medicinoje yra toks terminas – perkrova, kuomet traumuojami, raumenys, raiščiai dėl per intensyvaus sportavimo, treniruočių, varžybų grafiko, užmirštant apie atsistatymą. Žaidėjas per dieną sužaidžia po dvi, tris varžybas, ir taip kas antrą-trečią dieną. Nespėja raumenynas, kardiovaskulinė sistema (širdies ir kraujagyslių – aut. pastaba) atsistatyti, ko pasekoje sezono viduryje pasipila raumenų, raiščių plyšimai, stresiniai lūžiai, kurie reikalauja specializuoto gydymo ir sportavimo nutraukimo.

Galbūt kaip specialistas galėtumėte padaryti vieną „nemokamą konsultaciją“ ir patarti žaidėjams ką reikia BŪTINAI padaryti prieš varžybas, kokie apšilimo pratimai padėtų sumažinti traumų tikimybę?

Jei laukia varžybos prieš "ARV – Auto" komandą, būtina iki rungtynių likus valandai, reikia porą bokalų alaus šalto neužmiršt išgerti (juokiasi).

Tikiuosi šis klausimas nenuskambės kvailai. Tačiau plyšus čiurnos raiščiams vieni daktarai rekomenduoja koją dėti į gipsą, kiti sako, kad tai yra nereikalinga. Kaip yra iš tikro?

Įvykus čiurnos traumai, tikslinga atlikti rentgeno nuotraukas ir konsultuotis su kompetetingu gydytoju ortopedu traumatologu, kuris ir priims sprendimus dėl tolimesnio gydymo taktikos.

Kaip ir minėjau, esate vienas savo srities specialistų. Ar per daug savo darbo metų, teko padėti atstatyti sveikatą Lietuvos krepšinio žvaigždėms? Kurie garsiausi žaidėjai buvo jūsų pacientai?

Taip, teko. Dirbu LSMU Kauno Klinikose Ortopedijos Traumatologijos skyriuje, kur konsultuojame, teikiame pagalbą, grąžiname į buvusį fizinį aktyvumą ne tik krepšininkus, bet ir visų kitų sporto šakų atstovus, tiek profesionalus, tiek mėgėjus. Garsiausi operuoti ir gydyti mano pacientai: Tadas Ališauskas, Arūnas Rimas, Arvydas Matekonis, Paulius Vaškevičius, Gintautas Eirošius, Dominykas Jasinskas – esami ir buvę "ARV – Auto" žaidėjai.

Visiškai neperdedant, jūsų pavardė puikiai jus apibūdina kaip žaidėją. Itin daug „bazarinate“ rungtynių metu tiek su teisėjais, tiek su komandos draugais. Kiek žinau, esate ir komandos siela. Čia tiesiog toks sutapimas ar vis tik pavardė jums duoda tos iškalbos?

Nemanau, kad turėdamas kitokią pavardę elgčiausi kitaip (šypsosi). Kaip sakoma žodžių iš dainos neišmesi...

Pabaigai, norėčiau, kad palinkėtumete kažką „Švyturio – Kauno Krepšinio Lygai“?

Linkiu toliau ilgai tęsti kokybišką lygos veiklą, sulaukti turtingesnių, dosnesnių remėjų ir žinoma išvegti traumų.

"Švyturio – Kauno Krepšinio Lyga" dėkoja Liudui Bazarui už puikų ir nuotaikingą interviu. Mes savo ruožtu linkime, kad viskas krepšinio aikštelėje, asmeniniame gyvenime bei profesinėje veikloje klotųsi kuo sklandžiau ir kad šiurpių traumų tektų matyti kuo mažiau. Nepraraskite savo puikaus humoro jausmo bei stenkitės išvengti traumų.

Interviu paruošė Darius Gvildys

Paskutiniai komentarai (3 iš 5)



Rodmanas2013 balandžio 24 d., 23:02 val.

Atsimenu, kai Silduva i prieki tempe pimam ar antram sezone. Silduva 

Anonimas2013 balandžio 22 d., 11:15 val.

Apibendrinant interviu, geriausi Lietuvos traumatologai dirba LSMU Kauno Klinikose

dnc2013 balandžio 21 d., 14:32 val.

puikus zaidejas ir dar geresnis specialistas! :)

dar karta didelis aciu jam. :) :)

© 2013 VšĮ „Įmonių sporto lyga“. Visos teisės saugomos. Skelbiant svetainės informaciją, būtina KKL.lt nurodyti kaip šaltinį. Sukūrė: Netas.eu