„Švyturio“ – Kauno krepšinio lyga

DIENOS RUNGTYNĖS 2014 sausio 13d: "DNC - Sports Fairy" - "Kauno Kolegija"2014 sausio 13 d., Pirmadienis, 17:25 val.; peržiūros: 2526

NaujienaKomentarai

Nauja darbo savaitė prasideda intriguojančia dvikova tarp dviejų lygiaverčių varžovų. "DNC – Sports Fairy" savo aikštėje sieks revanšo už skaudų pralaimėjimą "Kauno Kolegijai. Pirmoje akistatoje savo aikštėje žaidusi "Kauno Kolegija" palaužė vienus "B" lygos favoritų ir aiškiai parodė, kad šį sezoną jie nebus patrankų mėsa. Savo ruožtu "DNC – Sports Fairy" surinko itin pajėgią sudėtį, kuri šiandien pasistengs įrodyti, jog pralaimėjimas pirmame mače buvo tik atsitiktinumas.

"DNC – Sports Fairy" – banguotai rungtyniaujantys vieni favoritų. Pažvelgę į sudėtį, kurią šį sezoną subūrė Donatas Budginas, galima iš karto jiems klijuoti favoritų etiketę. Dar daugiau, su tokia sudėtimi negalvoti apie medalius būtų tiesiog amoralu. Vis tik, "DNC – Sports Fairy" mašina dar tik įgauna pagreitį. Akivaizdu, kad dabartiniai rezultatai komandos trenerio neturėtų itin džiuginti, tačiau ir nusiminti nėra realios priežasties. Sezonas dar tik įsibėgėja, o "DNC – Sports Fairy" savo sąskaitoje turi penkias pergales ir tiek pat pralaimėjimų. Faktas vienas, kad labiausiai prie nesėkmių prisidėjo tai, kad komandos lankomumas nėra pavyzdinis. Didelė dalis lyderių praleidžia rungtynes ir jų indėlio pristinga siekiant pergalės. Vis tik, natūralu, kad šios bėdos baigsis vos prasidėjus atkrintamosioms rungtynėms. Tada neabejotinai komanda bus pilnos sudėties ir pademonstruos tikrąją savo jėgą. Komandos tikrasis lyderis šiuo mety yra Karolis Meiliūnas. Jis ne tik rezultatyviausias ekipos žaidėjas, tačiau ir naudingiausias. Per septynis sužaistus susitikimus Karolis vidutiniškai pelnė po 18,57 taško, atliko net po 7,86 rez. perdavimo bei rinko po 23,57 naudingumo balo. Už šio krepšininko nugaros iš karto rikiuojasi Giedrius Jevstignejevas. Aukštaūgis į varžovų krepšį per septynis žaistus susitikimus vidutiniškai pelno po 12,43 taško, sugriebia 9,43 atšokusio kamuolio ir surenka 17 naudingumo balų. Komandoje net 8 krepšininkai surenka dviženklį naudingumo balų skaičių. Dar daugiau, septynių žaidėjų pelnomų taškų vidurkis yra dviženklis. Šios komandos krepšinio filosofija pagrįsta galingu aukštaūgių žaidimu. Nors komandoje netrūksta itin pajėgių "mažiukų", tačiau priekinė linija dar įspūdį. Susidaro vaizdas, kad šioje komandoje yra tiek 4-5 numerių, kad užtektų visoms "B" lygos komandoms. Kaip ir pergalių bei pralaimėjimų balansas (0), taip ir pelnomų bei praleidžiamų taškų balansas yra praktiškai nulinis. Komanda vidutiniškai per susitikimą pelno po 79,9 taško, o praleidžia 80,3. Į akis krenta tai, kad ekipa ganėtinai nedaug perima kamuolių (6,9). Tačiau "DNC – Sports Fairy" gali pasigirti gera kova dėl atšokusių kamuolių (48,7 per susitikimą). Nerimą komandos treneriui turėtų kelti ir padaromų klaidų skaičius – 17,2 per mačą. Vis tik, bendras komandos naudingumo koeficientas nuteikia teigiamai – 89,4. Dar kartą galima akcentuoti tai, kad dabartiniai ekipos pademonstruoti rezultatai tikrai neatspindi tikrojo jos pajėgumo. Tai ekipa, turinti bene daugiausiai neišnaudotų rezervų "B" lygoje ir šiandieninams varžovams įveikti "DNC – Sports Fairy" antrą kartą sezone bus labai sunku.

"Kauno Kolegija" – panašėja į tamsųjį "B" lygos arkliuką. Prieš sezoną atrodė, kad "Kauno Kolegija" gali stipriai suvargti "B" lygoje. Vis tik, sezono eiguje Kostas Gedminas stiprino savo kariauną, kol galiausiai gavosi ekipa, su kuria turi skaitytis visi be išimties. Jau ne viena komanda, laikyta rungtyniu favorite, turėjo pripažinti "Kauno Kolegijos" pranašumą. Tarp tokių komandų galima priskirti ir tą pačią "DNC – Sports Fairy". Pirmoje akistatoje greičiausiai favoritais buvo šiandieniniai šeimininkai, tačiau tada jie turėjo pripažinti varžovų pranašumą 10-ies taškų skirtumu. Pralaimėjimus prieš "Kauno Kolegiją" patyrė ir "Hidraulinės Sistemos – eSporto Baras", "BK Centre", Kauno "SRC". Pralaimėjimų ir pergalių balansas pas "Kauno Kolegijos" krepšininkus taip pat nulinis. Ši ekipa keturis kartus išėjo iš aikštės kaip nugalėtojai bei patyrė keturias nesėkmes. Bene skaudžiausią antausį "Kauno Kolegija" patyrė paskutinėse rungtynėse prieš "Sabonio KC – Vytautą". Tada svečiuose rungtyniavę "Kauno Kolegijos" krepšininkai turėjo pripažinti varžovų pranašumą (97:66). Klausimas ar ši nesėkmė šio vakaro svečius privers pasitempti ir reabilituotis, ar vis tik tai bus gniuždanti pamoka, po kurios reikės laiko atsitiesti. Komandos naudingiausiųjų sąrašo viršuje du aukštaūgiai: Jonas Ročka ir Paulius Lekečinskas. Pirmasis per susitikimą vidutiniškai pelno 20 taškų ir surenka 25 naudingumo balus. Savo ruožtu Paulius Lekečinskas pasižymi 16,83 taško, 11,33 atkovotų kamuolių bei 19,33 naudingumo balų. Pastarasis žaidėjas yra daugiausiai savo komandoje kamuolių atkovojantis krepšininkas. Deividas Stankevičius vis dar lieka pagrindiniu "Kauno Kolegijos" atakų organizatoriumi bei atlieka 4,5 rez. perdavimo per susitikimą. Deividas Stankevičius yra ir antras rezultatyviausias ekipos žaidėjas su 16,88 taško. Šioje komandoje šeši žaidėjai gali pasigirti jog surenka dviženklį naudingumo balų skaičių. Komandiniai "Kauno Kolegijos" statistiniai rodikliai nėra labai iššaukiantys. Komanda per susitikimą vidutiniškai pelno po 74,38 taško, o praleidžia 73,63. Svečiai gali pasigirti mažesniu klaidų skaičiumi nei šio vakaro varžovai (13,88). Renkamas komandos naudingumo balų skaičius taip pat nėra nei itin įspūdingas nei labai blogas (83,13). Apibendrinant galima teigti, jog keletas "Kauno Kolegijos" pergalių prieš pajėgius varžovus jau leido suprasti, kad ši ekipa nėra nusiteikusi būti patrankų mėsa ir dar patampys nervus ne vienai komandai. Klausimas tik ar "Kauno Kolegija" yra pakankamai pajėgi patekti į finalinį ketvertą. Antrą kartą įveikus "DNC – Sports Fairy" svečiams būtų galima paploti už įrodymą, kad pirmoji pergalė nebuvo atsitiktinumas.

Vieni "B" lygos favoritų šiandien nestokos ambicijų atsirevanšuoti savo oponentams už nesėkmę jų aikštėje. Dar daugiau, "DNC – Sports Fairy" komandai dabar yra pats laikas pradėti rinkti itin svarbius taškus prieš atkrintamąsias varžymas ir stengtis išvengti sąlyginai pajėgių varžovų jau pirmame etape. Nuobodžiaujantiems pirmadienio vakarą, ši akistata gali būti puiki pramoga, nes gero krepšinio neturėtų stigti.

© 2013 VšĮ "Įmonių sporto lyga". Visos teisės saugomos. Skelbiant svetainės informaciją, būtina KKL.lt nurodyti kaip šaltinį. Sukūrė: Netas.eu