"COUNTRY CUP 2011" Lietuvos rinktinė nugalėjo Latvijos rinktinę2011 vasario 09 d., Trečiadienis, 12:06 val.; peržiūros: 3469

Su kamuoliu Dima Koblinec

Vasario 5-ąją dieną Rygos Olimpiniame sporto centre įvyko krepšinio turnyras "COUNTRY CUP 2011", kuriame susikovė Latvijos ir Lietuvos krepšinio rinktinės, sudarytos iš krepšinio mėgėjų. Lietuvos rinktinės garbę gynė Kauno ir Vilniaus krepšinio lygų krepšininkai.

Pradžioje iškilmingai buvo pristatytos komandų sudėtys, sugiedoti abiejų šalių valstybiniai himnai. Salėje vyravo ypatinga atmosfera, kadangi daugelis iš krepšininkų pirmą kartą dalyvauja tokioje tarpvalstybinėje sporto šventėje. Rungtynėms teisėjavo po vieną arbitrą iš Latvijos ir Lietuvos – J.Jurka ir L.Žarnauskas.

Lietuvos komandos startinis penketas buvo sudarytas iš vilniečių, komandai sušukus "Už Lietuvą!!!", krepšininkai nuo pat pirmųjų minučių pradėjo įrodinėti, kuri valstybė vadinama krepšinio šalimi. Taškų kraitį atidarė Mantas Kibildis, "braliukai" atsakė tuo pačiu, bet vėliau sėkmingai sužaidusi atkarpą 13:0, Lietuvos rinktinė nurūko į priekį. Nors latviai buvo labai susikaupę, lietuviai skirtingai nei varžovai žaidė labiau improvizuotą ir žiūrovų akiai patrauklų krepšinį, buvo daug efektingų perdavimų ir ne viena ataka baigėsi dėjimais iš viršaus. Pirmasis kėlinukas baigėsi rezultatu 22:10 Lietuvos rinktinės naudai.

Antrame ketvirtyje sėkmingai žaidusius vilniečius kolegas pakeitė kauniečių penketas tai Dima Koblinec, Tomas Pileckas, Mantas Gelažnikas, Giedrius Jevstignejevas ir Donatas Budginas. Šių krepšininkų laukė didelis iššūkis pasirodyti ne ką praščiau nei puikiai rungtyniavę vilniečiai. Nors pirmosios keletą minučių šiems krepšininkams buvo gana jaudinančios, ir jiems niekaip nepavyko pelnyti taškų, vėliau ledus pralaužus rezultatyviausiam KKL gruodžio mėnėsio žaidėjui Dimai Koblinecui atsirišo krepšys ir kitiems kauniečiams. Jie dar labiau padidino atotrūkį nuo varžovų ir ilsėtis komandos išėjo rezultatui esant 47:23.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos spalvas vėl teko ginti vilniečiams. Pastarieji išėjo į aikštę pastebimai atsipalaidavę ir tai suteikė šansą braliukams šiek tiek reabilituotis. Savų žiūrovų palaikomiems latviams pavyko sužaisti atkarpą 13:2 bei sumažinti skirtumą. Tokiu būdu šis kėlinys buvo pralaimėtas (17:25). Beje šios žaidimo atkarpos metu vienas iš lietuvių Dainius Novickis, gana originaliai sužaidė, netikėtai išlysdamas iš už varžovų krepšio išbėgo į aikštelę ir atlikęs rezultatyvų perdavimą staigiai pasišalino iš aikštės. Žinoma toks triukas nebeliko nepastebėtas rungtynių arbitrų ir už tai buvo paskirta techininė pražanga. Tačiau ji nublanko prieš suteiktą juoko dozę varžybų dalyviams ir visiems susirinkusiems salėje žiūrovams. Beje verta paminėti kad Dainius Navickas, 2010 metų kovo 5d. Vilniuje vienos krepšinio lygos rungtynėse yra pelnęs net 152 taškus.

Ketvirtame kėlinuke vėl savo vertę teko įrodinėti kauniečiams, pastarieji aikštėje užspaudė varžovus ir nemažindami tempo toliau terorizavo braliukų krepšį, parodydami latviams pamokas kaip reikia žaisti tikrąjį krepšinį. Po daugelio perimtų kamuolių svečiai atstatė buvusią persvarą. Kėlinuko antrąją pusę pabaigė vilniečiai, kurie dar labiau padidino persvarą. Lietuviai nugalėjo braliukus latvius rezultatu 68:90.

Iš kauniečių daugiausia taškų pelnė Dima Koblinec (14) jis taip pat atliko 3 rezultatyvius perdavimus, ir Tomas Pileckas (10), Mantas Gelažnikas atkovojo 6 kamuolius ir blokavo varžovų metimą.

Pasibaigus rungtynėms varžybų dalyviai buvo apdovanoti taurėmis, naudingiausi žaidėjai atminimo prizais, o taip pat Lietuvos rinktinė gavo gražuolę taurę, kuri šiuo metu puikuojasi "Švyturio" – Kauno krepšinio lygos ofise. Turnyro organizatoriai planuoja turnyrą padaryti tradiciniu. Lietuvos rinktinę lydėjo ir būrelis sirgalių.