Liuksemburge krepšinio turnyre "Kovo -11-oji" stipriausia buvo KKL komanda2011 kovo 16 d., Trečiadienis, 13:55 val.; peržiūros: 3575

Taurė įteikiama KKL varžybų direktoriui Andriui Lapinskui

Ilgąjį savaitgalį Kauno krepšinio lygos komanda lankėsi Liuksemburge kur dalyvavo tarptautiniame krepšinio turnyre skirtame Kovo 11-osios progos šventėms pažymėti. Puikiai pasirodę kauniečiai iškovojo pirmąją vietą ir parsivežė gražuolę taurę į Kauną.

Turnyre dalyvavo keturios komandos, dvi iš Lietuvos ir dvi iš Liuksemburgo. Kaunui atstovavo „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos darbuotojų rinktinė, Vilniui – „Komanda A“, Liuksemburgui BC „BALTAI“ sudaryta iš vietos lietuvių bendruomenės ir internacionalinė „Eurobasket“ komanda, kurios sudėtyje žaidė 5 tautybių žaidėjai t.y. Italijos, Graikijos, Slovėnijos, Belgijos ir Liuksemburgo.

Liuksemburgo sporto salėje susirinko daug žiūrovų, kurie karštai palaikė saviškius. Jie taip pat turėjo progą sudalyvauti įvairiuose turnyruose, skirtuose krepšinio sirgaliams.

Ištraukus burtus pusfinalyje pirmieji jėgas išmėgino „Eurobasket“ ir „Komanda A“ ekipos. Buvo žaidžiami du kėlinukai po 20 minučių. Rungtynės prasidėjo rezultatyviomis vilniečių atakomis ir po pirmojo kėlinuko jie turėjo 5 taškų pranašumą. Antroje susitikimo pusėje pirmaujanti komanda dar labiau padidino pranašumą ir vienu metu jis jau siekė 12 taškų, tačiau nuo to momento „Komanda A“ sustojo, o „Eurobasket“ internacionalas kibo į atlapus varžovams ir paskutinėmis rungtynių sekundėmis išplėšė pratęsimą.

Pratęsimo metu „Eurobasket“ ekipa toliau buvo „ant bangos“ ir nugalėjo vilniečius rezultatu 47:43. Nugalėtojams Martinelli Luca ir Moki Guido pelnė po 14 taškų, Castranini Gaspar pridėjo 12-ka, vilniečiams A.Likša 11-ka.

Antrame pusfinalyje į aikštelę išbėgo vieni turnyro organizatorių BC“Baltai“ ir KKL komanda. Ši dvikova buvo dar labiau atkaklesnė nei pirmasis susitikimas. Ir nors jame žiūrovai neišvydo pratęsimo, nugalėtojas taip pat sprendėsi paskutinėmis sekundėmis.

Pradžioje sėkmingiau sekėsi KKL komandai kuri žaibiškomis atakomis greitai įgijo dviženklį pranašumą ir kontroliavo žaidimą. Šeimininkams niekaip nepavyko susitvarkyti gynyboje, o ir puolime neblizgėjo. Pirmasis kėlinukas baigėsi rezultatu 35:17 kauniečių naudai. Tačiau antroje susitikimo pusėje viskas apsivertė „aukštyn kojomis“. BC „Baltai“ gausiai palaikomi salėje susirinkusių sirgalių pradėjo žaisti sėkmingiau ir skirtumas ištirpo iki vienaženklio. Svečiams turbūt koją pakišo atsipalaidavimas ir per anksti patikėta pergale. Likus kelioms minutėms Liuksemburgo lietuviai net persvėrė rezultatą ir jau turėjo vieno taško pranašumą. Viską lėmė paskutinė svečių ataka, kurioje po įžaisto kamuolio paskutinį metimą atliko Regimantas Šaulys ir kauniečių džiaugsmui jis buvo taiklus! Taigi gana sunkią pergalę rezultatu 53:52 šventė KKL komanda.

KKL komandai Andrius Lapinskas įmetė 14 taškų, Regimantas Šaulys 13-ka, Linas Vėlavičius – 10, Esmiraldas Sliežauskas – 8. BC „Baltams“ 12 taškų pelnė Gediminas Banaitis „Skrandis“, 11-ka pridėjo Rimgaudas Greičius, po 10-mt taškų įmetė Svajūnas Piepolis ir Michael Vanglovskyj.

Mažąjame finale susitiko Vilniaus „Komanda A“ ir Liuksemburgo BC „Baltai“. Kaip ir buvo galima prognozuoti iš pusfinalio kovų didesnė tikimybė nugalėti turėjo BC „Baltai“. Nors pradžioje vyko lygi kova, vėliau šeimininkai pabėgo į priekį ir įveikė varžovus rezultatu 62:55, bei iškovojo trečiąją turnyro vietą.

BC „Baltams“ Rimgaudas Greičius įmetė 18, Gediminas Banaitis 13, Michael Vanglovskyj 12. Pralaimėjusiem taškus pelnė A.Likša – 15-ka, P.Likša ir B.Vinciūnas po 10-mt.

Didžiąjame finale susirungė KKL komanda ir internacionalinė „Eurobasket“ ekipa. Nuo pat pradžių kauniečiai pasileido į priekį ir iškarto įgijo pranašumą. „Eurobasket“ krepšininkai niekaip nesurado priešnuodžių prieš sėkmingai žaidusius varžovus, kurie taikliai atakavo tiek iš toli, tiek iš po krepšio. Puikai komandai vadovavęs Andrius Lapinskas, daug prisidėjo prie tokio sėkmingo žaidimo. Pirmasis kėlinukas baigėsi triuškinančiu rezultatu 37:19. Ir po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė, pirmaujanti komanda pradėjo daugiau žaisti dėl žiūrovų ir stengėsi kuo efektingiau užbaigti atakas. Kiekvieną sėkmingą epizodą lydėdavo salėje susirinkusių žiūrovų aplodismentai iš šūkiai. Galutinis rungtynių rezultatas 67:44 kauniečių naudai.

Taip pat tarp rungtynių vyko ir daug konkursų bei turnyrų, buvo galima pasivaržyti metimu iš vidurio aikštės, tritaškių konkurse, dėjimų konkurse, o specialiai vaikams taip pat neteko liūdėti, nes šie irgi turėjo ką veikti su krepšinio kamuoliu.

Pasibaigus turnyrui salėje buvo apdovanotos komandos prizininkės taurėmis bei vietinio alaus statinėmis. Taip pat prizai buvo įteikti visų konkursų nugalėtojams. Vėliau visi dalyviai persikėlė į užsakytą restoraną kuriame buvo pratęsta šventė prie alaus bokalų ir kai ko stipriau, bet apie tai istorija nutyli...:)