„Švyturio“ – Kauno krepšinio lyga

INTERVIU: Gediminas Tankevičius: “…Tokia lyga yra labai gerai, nes skatina sportuoti įvairaus amžiaus ir fizinio pajėgumo žmones”2011 vasario 17 d., Ketvirtadienis, 14:13 val.; peržiūros: 4076

NaujienaKomentarai

"Švyturio" – Kauno krepšinio lyga pakalbino vienų iš lygos partnerių KMUK Sporto medicinos kabineto gydytoją Gediminą Tankevičių, kuris taip pat yra Lietuvos moterų krepšinio rinktinės gydytojas.

Laba diena, Gediminai. Esate gana žinoma persona sporte, tačiau trumpai prisistatykite (kur gimėte, augote, mokėtės ir pan.)?

Sveiki! Gimiau Vilniuje, augau Kėdainiuose, ten baigiau vidurinę mokyklą. Po jos įstojau į Kauno medicinos universitetą, kuriame baigiau medicinos fakultetą, vėliau fizinės medicinos ir reabilitacijos bei sporto medicinos rezidentūras. Dabar studijuoju doktorantūroje, dirbu KMUK sporto medicinos kabinete.

Ką veikiate gyvenime ir ką jums tai teikia?

Gyvenime gyvenu keliuose vaidmenyse: gydytojo, trenerio, sportininko, tėvo. Visi vaidmenys man yra mieli ir mėgstami. Džiaugiuosi, kad spėju juos suderinti, stengiuosi kiekvieną vaidmenį atlikti kuo geriau.

2001 metais Jūs tapote pasaulio sunkaus svorio kyokushin karatė vicečempionu. Ko tada pritrūko? Ką Jums reiškia iškovotas sidabras?

2001 metais studijavau reabilitacijos rezidentūroje, dirbau visu etatu greitosios pagalbos gydytoju, treniravau savo mokinius ir kiek dar suspėdavau- treniravausi pats. Tikrai negalėjau skirti tam daug laiko, dėl to stengiausi panaudoti savo sporto medicinos žinias, kad galėčiau pasiekti optimalų rezultatą sportuojant tokiomis sąlygomis. Tuo tarpu mano finalo priešininkas iš Rusijos, gyveno kariniame dalinyje, sportavo kelis kartus per dieną idealiom sąlygomis, o nesiblaškydamas per darbus kaip aš. Tad savo iškovotą sidabrą vertinu labai teigiamai. Kai skridau į Pasaulio čempionatą sau nekėliau jokių konkrečių tikslų, o tik vieną- kovoti garbingai ir maksimaliai kiek galiu.

Iš kur semiatės stiprybės? Kas neleidžia užmigti „ant laurų“ ir stumia į priekį?

Gyvenu pagal savo filosofija. Laikausi aktyvaus ir sveiko gyvenimo būdo. Nuolat ieškau žinių ir galimybių kaip tobūlėti. Trūksta tik laiko.

Ar turite gyvenimo moto?

Mano moto: gyventi aktyviai, racionaliai ir produktyviai.

Dirbate Lietuvos nacionalinės moterų krepšinio rinktinės gydytoju. Ką Jums reiškia krepšinis? Kada supratote, jog galite prisidėti prie puoselėjimo?


Darbas su moterų rinktine- vienas iš gyvenimo iššūkiu. Darbas domina iš profesinės ir patriotinės pusės. Buvo malonu, kai buvau pakviestas dirbti su Lietuvos nacionaline moterų krepšinio rinktine.

Ar kada nors pats aktyviai žaidėte krepšinį? Koks buvote žaidėjas, kuo buvo pagrįstas žaidimas?

Krepšinį žaidžiau labai epizodiškai, megėjiškai. Mėgdavau pasigrumti, remdavausi fizine jėga. Dabar apie krepšinį suprantu daug daugiau, kai teko kelis sezonus padirbėti su krepšininkėmis, stebėti profesionalių trenerių vedamas pratybas.

Koks darbas yra su krepšininkėmis? Gal būtų paprasčiau su vyrais?

Su moterimis tikrai sunkiau. Čia mažiau konkretumo, daug neapibrėžtumo, emocijų ir nenuspėjamų dalykų. Bet tai ir idomu!

Kokia yra gydytojo svarba nacionalinei komandai? Ar krepšininkams (-ėms) yra svarbi mityba, sveikas gyvenimo būdas, ir kiek tai įtakos turi karjerai?

Gydytojo svarba yra didelė. Bet kaip sporto medicinos specialistas bei buvęs sportininkas matau daug dalykų kuriuos krepšininkių vietoje keisčiau. Daugelis sprendimų būtų labai individualūs ir sunkiai įgyendinami komandiniame kontekste. Aš esu maksimalistas ir dėl rezultato aukočiau daug laiko ir pastangų. Su krepšininkėmis ir komandiniu sportu yra kitaip. Aš asmeniškai dėl to pasirinkau individualų dvikovinį sportą dėl to, kad rezultatas priklausytų nuo paties, o ne nuo komandos draugų.

Nuo ko reikia pradėti, kad gyventume sveikiau ir mūsų gyvenimo kokybė būtų geresnė?

Reikia pradėti VEIKTI ir reikia tai daryti nuosekliai. Elementari sveiko gyvenimo abecėlė sutinkama visur- žurnalai, internetas ir t.t. Dažniausiai tai sutinkama tokia situacija: žinau ko noriu, bet nedarau nes tingiu, sunku, reikia įdėti pastangų.

Jūsų darbotvarkė yra užkišta įvairiais darbais. Ar lieko laiko asmeniniam gyvenimui? Ką veikiate laisvalaikiu?

Laisvalaikiui pasilieku savaitgalius. Mėgstu įvairų aktyvų poilsį. Stengiuosi su šeima savaitgaliais pakeisti aplinką, atsipalaiduoti.

Ar mėgstate keliauti? Esate aplankęs nemažai užsienio šalių, kuri paliko didžiausią įspūdį ir kuom jinai jus sužavėjo?

Keliauti mėgstu. Labiausiai patinka kai kelionės nesusijusios su darbu. Didžiausia įspudį paliko kelionė po JAV Kalifornijos valstiją. Patiko klimatas, aplinka ir laisva atmosfera. Kaip sportininkui teko kelis kartus keliauti į Japoniją, bet ji man pasiorodė pernelyg tolima kultūriniu ir emociniu aspektu.

Ar sekate Eurolygos kovas, ypatingai Lietuvos grandų? Kaip manote, kaip „TOP 16“ susiklostys Kauno „Žalgiriui“ bei Vilniaus „Lietuvos rytui“?

Sergu už Žalgirį, kartais nueinu pasirgti ir į halę. Į sportą žiūriu labai nesureikšmintai. Tai tik žaidimas...

Kas yra jūsų idealas? Gal kuri nors sporto, filmų, muzikos ar kitų sričių asmenybė žavi savo asmeniniais bruožais, savybėmis?


Patinka asmenybė aktorius Chuck Norris- ypatingai anekdotai apie jį.

Kaip manote, kokios Lietuvos nacionalinės moterų krepšinio perspektyvos?


Perspektyvos sunkios, nes moterų krepšinis išgyvena sunkius laikus. Artimos perspektyvos priklausys, nuo to kaip seksis mobilizuotis „senąjai“ gvardijai, nes pamaina auga vangiai, sunku tobūlėti tokiomis sąlygomis kaip dabar.

Ar laukiate artėjančio 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionato Lietuvoje? Kaip galvojate, kaip seksis Lietuvos nacionalinei komandai? Ko tikitės iš šio neeilinio įvykio mūsų šalyje?

Laukiu čempionato su nekantrumu. Dar sunku mastyti, kaip viskas eisis- laukia labai sunkus darbas. Svarbiausia, kad krepšininkai išvengtų traumų ir rinktinė komplektuotusi pilnu pajėgumu. Aišku, kad su tokiu potencialu koks yra Lietuvos krepšinyje galima tikėtis aukščiausių apdovanojimų, bet sporte daug nulemia ir sėkmė. Manau, kad namų sienos padės rinktinei pasiekti labai aukštą rezultatą.

Pasakykite geriausias ir blogiausias savo charakterio savybes.

Blogiausia savybė, kad esu maksimalistas. Geriausia- irgi ta pati. Kartais, ši savybė padeda, kartais- trugdo, bet yra kaip yra ir su tuo esu susitaikęs.

Kaip manote, kas laukia jūsų ateityje? Gal turite neįgyvendintų svajonių, siekių?

Ateityje sieksiu mažinti gyvenimo tempą, daugiaus skirti laiko sau ir šemai, turiningam laisvalaikiui, kelionėms.

Ką galėtumėte pasakyti apie "Švyturio" – Kauno Krepšinio Lygą (KKL)? Kokių įžvelgiate šios lygos pliusų bei minusų?

Tokia lyga yra labai gerai, nes skatina sportuoti įvairaus amžiaus ir fizinio pajėgumo žmones. Aukšti varžybų organizacinio lygio standartai (didelė konkurencija, lygio diferenciacija, teisėjavimas, fiksuojama ir skelbiama statistika, ir t.t.) šią lygą daro labai patrauklią, gerai motyvuoja visus jos dalyvius. Turiu nemažai pažįstamų kurie žaidžia joje ir tai juos išlaiko fiziškai aktyvius ir jaunatiškus.

Ko palinkėtume savo artimiesiems, kolegoms bei, žinoma, sau, 2011-ųjų, Baltojo Kiškio metais?

Linkiu visiems stiprios sveikatos, o visa kita tegu suneša kiškiai! :)

Dėkojame už pokalbį.

Evaldas Gurinas
"Švyturio" – Kauno krepšinio lyga

© 2013 VšĮ „Įmonių sporto lyga“. Visos teisės saugomos. Skelbiant svetainės informaciją, būtina KKL.lt nurodyti kaip šaltinį. Sukūrė: Netas.eu