KAUNO AUTOBUSAI vs SENI VILKAI (100:99)"Laikinoji sostinė 2012" Didžioji taurė » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2012 gegužės 14 d., Pirmadienis, 21:00 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

Dramatiškose rungtynėse „Kauno autobusai“ paskutinę sekundę palaužė „Senus vilkus“

2012 gegužės 14 d., Pirmadienis, 22:56 val., peržiūros: 3153

Pirmadienį (05.14), Kauno energijos sporto salėje įvyko "Švyturio" – Kauno krepšinio lygos "Laikinosios sostinės 2012" Didžiosios taurės rungtynės, kuriose susitiko „Kauno autobusai“ (šeimininkai) ir „Seni vilkai“ (svečiai). Po lygaus pirmojo kėlinio kėlinio, kuris baigėsi rezultatu 15:15, antrasis kėlinys kur kas sėkmingiau klostėsi „Seniems vilkams“, kurie per kėlinį pelnę net 40 taškų, po dviejų kėlinių įgijo 14 taškų pranašumą (41:55). Trečiasis kėlinys klostėsi panašiai kaip ir pirmasis ir prieš lemiamą ketvirtąjį kėlinį 15 taškų pranašumą turėjo „Seni vilkai“ (65:80). Vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui „Kauno autobusų“ komandos krepšininkai ėmė tirpdyti varžovų ekipos pranašumą ir iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms išsiveržė į priekį (90:89). Itin dramatiškai susiklostė paskutinės 10 sekundžių, kai „Kauno autobusams“ pirmaujant 98:96 tritaškį smeigė „Senų vilkų“ komandos žaidėjas Deividas Girdvila ir išvedė komandą į priekį 99:98. Tai dar nebuvo pabaiga, paskutinę rungtynių sekundę Egidijus Dimša pelnė 2 taškus iš po krepšio ir išplėšė pergalę „Kauno autobusų“ komandai, o galutinis rezultatas 100:99.

Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių užvirė kieta ir įnirtinga kova. Sužaidus 5 minutes pirmajame kėlinyje 6 taškų pranašumą turėjo svečiai, „Seni vilkai“ (7:13). Vis dėlto „Kauno autobusų“ ekipos žaidėjai nesiruošė pasiduoti ir laimėję 5 minučių atkarpą 8:2 išlygino rezultatą ir po pirmojo kėlinių nei vienai komandai nepavyko įgyti pranašumo (15:15).

Antrasis kėlinys prasidėjo „Senų vilkų“ komandos spurtu 7:0, kuris leido išsiveržti į priekį 7 taškais (15:22). Nepaisant kelių sėkmingų „Kauno autobusų“ komandos epizodų puolime, jiems niekaip nesisekė sustabdyti „Senų vilkų“ komandos snaiperių, kurie per antrąjį kėlinį pataikė net 5 tritaškius ir tai leido svečiams padidinti savo pranašumą iki dviženklio bei po dviejų kėlinių pirmauti rezultatu 41:55.

Trečiasis kėlinys klostėsi panašiu scenarijumi kaip ir pirmasis, vienos komandos sėkmingus momentus puolime ar gynyboje keitė kitos komandos sėkmingas žaidimas, o įpusėjus trečiajam ketvirčiui, po taiklaus Mato Lisajevičiaus tritaškio komandas jau skyrė 19 taškų (49:68). Prieš lemiamą ketvirtąjį kėlinį 15 taškų pranašumą turėjo „Seni vilkai“ (65:80).

Ketvirtąjį kėlinį kur kas aktyviau pradėjo „Kauno autobusų“ ekipos krepšininkai, kurie po truputį ėmė tirpdyti svečių komandos pranašumą ir įpusėjus ketvirtajam kėliniui skirtumas ištirpo iki 6 taškų (81:87). Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 3 minutes ir 10 sekundžių, po taiklių „Kauno autobusų“ komandos žaidėjų Edgaro Stanionio ir Artūrs Pelšs metimų, „Kauno autobusai“ po labai ilgos pertraukos išsiveržė į priekį (90:89). Likus žaisti 1 minutę ir „Kauno autobusams“ pirmaujant 95:92, po „Senų vilkų“ komandos žaidėjo Sauliaus Kulviečio dvitaškio skirtumas tapo minimalus 95:94, priekyje šeimininkai. Likus žaisti 10 sekundžių iki rungtynių pabaigos ir „Kauno autobusams“ pirmaujant 3 taškais (98:95), „Senų vilkų“ komandos žaidėjas Matas Lisajevičius išprovokavo varžovo pražangą atakuodamas iš 3 taškų zonos ir įgijo teisę mesti 3 baudos metimus. Matui Lisajevičiui pavyko pataikyti tik 1 baudos metimą ir skirtumas sumažėjo tik iki dviejų taškų (98:96). Vis dėlto tai dar nebuvo pabaiga, o iki rungtynių pabaigos likus žaisti 7.7 sekundės sudėtingą tritaškį pataikė „Seni vilkai“ ekipos žaidėjas Deividas Girdvila ir išvedė komandą į priekį 98:99. Tai taip pat dar nebuvo pabaiga, kadangi paskutinis žodis priklausė „Kauno autobusams“, kai paskutinė rungtynių sekundę Egidijus Dimša pataikė dvitaškį ir padovanojo „Kauno autobusų“ komandai pergalę rezultatu 100:99.

Po laimėtų rungtynių „Kauno autobusai“ komandos treneris kalbėjo: „Rungtynes pradėjoe miegodami, be gynybos, o varžovai užmėtė mus tritaškiais, tad teko mums labai vargti ir kaip matėme, ketvirtajame kėlinyje taip pat turėjome 18 taškų deficitą. Galų gale vyrai suprato, kad reikia gintis, kovoti dėl pergalės. Aišku, buvo situacija, kai pirmavome ir mums įmetė tritaškį bei vėl pergalė buvo pakibusi „ant oro“, bet Dimša su sirena pelnė taškus ir pavyko laimėti šias rungtynes. Paskutinės atakos taip gal ir neplanavome, tačiau laimei po krepšiu buvo mūsų vidurio puolėjas ir viskas baigėsi gerai“.

Po pralaimėtų rungtynių „Seni vilkai“ komandos treneris kalbėjo: „Komanda kovėsi, turėjom didelę persvarą, tačiau jos neišlaikėm, tad esam nusivylę rungtynių pabaiga, kitas rungtynes laimėsim“.

„Kauno autobusai“: Egidijus Dimša (28 tšk., 20 atk. kam.), Arminas Šaulys (22 tšk.), Paulius Beliavičius (18 tšk.), Edgaras Stanionis (12 tšk.).

„Seni vilkai“: Deividas Girdvila (42 tšk., 10 atk. kam.), Saulius Kulvietis (18 tšk., 10 atk. kam.), Matas Lisajevičius (16 tšk., 7 kld.), Julius Gustas (13 tšk.).

"Kauno Autobusai" po atkaklios kovos palaužė "Radijas Tau & 3PigsCasino" ekipą (2012 gegužės 22 d., antradienis, 22:37 val.)"Kauno Autobusai" pervažiavo "Senų Vilkų" penketuką (2012 birželio 04 d., pirmadienis, 23:25 val.)Gana nesunkioje kovoje pergalę šventė "Seni vilkai" (2012 gegužės 20 d., sekmadienis, 20:49 val.)"Kauno Autobusai" įsirašė dar vieną pergalę (2012 gegužės 28 d., pirmadienis, 23:29 val.)"Kauno autobusai" lengvai įveikė "Topo centrą" ir pateko į "Laikinosios sostinės 2012" Didžiosios taurės finalą (2012 birželio 11 d., pirmadienis, 23:25 val.)"Laikinosios sostinės 2012" didžiosios taurės nugalėtojų trofėjų į viršų kėlė "Kauno autobusai" (2012 birželio 19 d., antradienis, 23:27 val.)"Seni Vilkai" įrodė savo pranašumą prieš "Radiją Tau & 3PigsCasino" (2012 gegužės 29 d., antradienis, 23:24 val.)