Banga vs Sporto manija (76:72)B lyga, „Baltik Sport“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 lapkričio 12 d., Ketvirtadienis, 21:15 val. @ Vytauto Didžiojo universiteto sporto centras, Draugystės g. 19, Kaunas, LT-51230

Atkakliose rungtynėse „Banga“ nugalėjo „Sporto Maniją“

2015 lapkričio 12 d., Ketvirtadienis, 23:21 val., peržiūros: 1041

Ketvirtadienį, lapkričio 12 dieną, Vytauto Didžiojo universiteto sporto centre įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio „B“ lygos, „Baltik Sport“ pirmenybių rungtynės tarp vietos „Bangos“ ir svečių „Sporto Manijos“ komandų. Iki šių rungtynių „Banga“ buvo patyrusi vieną nesėkmę (0-1), o „Sporto Manijai“ tai buvo pirmosios rungtynės šį sezoną „B“ lygoje.

Pirmasis ketvirtis prasidėjo „Sporto Manijos“ taiklių tritaškių metimų serija. Keturi pelnyti metimai iš toli per pusę kėlinuko leido svečiams atitrūkti 6:14. Tačiau kelių minučių atkarpą 8:0 laimėjo „Banga“ ir išlygino rezultatą 14:14. Tada žaidimo gijas vėl į savo rankas perėmė „Sporto Manija“, įsūdė dar du tolimus metimus ir atitrūko 14:22. Kėlinuko pabaigoje šeimininkai priartėjo iki 19:22.

Antro kėlinuko pradžioje „Banga“ spurtavo 8:2 ir persvėrė rungtynių rezultatą savo naudai. Toliau komandos žaidė taškas į tašką, neleisdamos savo varžovams atitrūkti kiek toliau į priekį. Į didžiąją pertrauką komandos išėjo švieslentei rodant 38:36.

Trečiajame ketvirtyje „Banga“ stengėsi didesnį dėmesį gynyboje skirti svečių koziriui – tritaškiams metimams. Pusę kėlinio puikiai gynyboje darbavęsi „Bangos“ krepšininkai po P. Počiuipos septynių iš eilės pelnytų taškų nutolo 51:44. Puikus šio žaidėjo žaidimas trečiajame ketvirtyje (pelnyti 15 taškų iš 22) leido „Bangai“ pabaigti trečią kėlinuką turint didžiausią rungtynėse aštuonių taškų persvarą 60:52.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje vėl prabilo „Sporto manijos“ toliašaudė artilerija. Trys iš eilės įmesti tolimi metimai leido persverti rungtynių rezultatą 60:63. O „Bangos“ puolimas pirmas keturias kėlinuko minutes tylėjo. Likus dviems minutėms iki rungtynių ketvirto kėlinuko pabaigos rezultatas dar buvo lygus 71:71. Po taiklaus A. Lubio dvitaškio metimo „Banga“ išsiveržė į priekį. Klaidos ir netaiklūs metimai neleido „Sporto Manijai“ rungtynių pabaigoje pagalvoti apie pergalę. Rezultatu 76:72 rungtynes laimėjo „Banga“ ir iškovojo pirmąją pergalę čempionate.

„Po trijų kėlinukų pirmavote aštuoniais taškais, tačiau ketvirto kėlinuko pradžioje pralaimėjote atkarpą 0:11 ir leidote varžovams persverti rezultatą. Kas nutiko komandai?“ „Bangos“ vyr. treneris Š. Liesis: „na kaip, eini eini, kartais pataikai į duobę ir koja kryptelna, tai lygiai taip pat ir čia, žaidėm žaidėm, na būna gerų momentų, būna blogų momentų, bet iš tos duobės išlipome ir susitvarkėm. O šiaip gavosi tokios rungtynės, mano manymu, įdomios, žaismingos, neturėtų niekas jaustis nei pralaimėję, nei laimėję, iš tikrųjų geros rungtynės buvo, man patiko“.

„Įmetėte 13 tolimų metimų – čia buvo tokia komandos taktika mesti iš toli ar tiesiog priešininkai leido tą daryti?“ „Sporto Manijos“ treneris M. Vaškūnas: „priešininkai leido išmesti, mes išmetėme, o kad pataikėm, tai tik sėkmė. Pirmus du kėlinius leido išmesti, išmetėm, o po to trečią ketvirtą mes mažiau jau išmetėm. Matėsi, kad pradėjo priešininkai aukščiau gintis, pas mumis mažesni žaidėjai, neturėjome ką labai pasiųsti per apačią žaisti, tai taip buksavom, už tai jie ir atmetė tuos taškelius“.

Naudingiausi rungtynių žaidėjai:

Banga: Paulius Počiuipa – 31 tšk. (5 rezult. perd., 8 išpr. praž.), Arnas Lubys – 15 tšk. (7 išpr. praž.), Aurimas Karbauskas – 12 tšk. (6 rezult. perd.)

Sporto manija: Mantas Kudirka – 25 tšk., Andrius Šukys – 18 tšk., Arnoldas Januška – 11 tšk. (5 perimt. kam.)

Visas rungtynes pirmavusi „Banga“ nugalėjo „Kauno SRC“ (2016 sausio 05 d., antradienis, 21:58 val.)Emocingose rungtynėse „Sporto manija“ ketvirtfinalį pradėjo sunkia pergale prieš „Sporto fėją & Detagamą“ (2016 kovo 02 d., trečiadienis, 22:52 val.)„Basement“ tolimais metimais palaužė „Sporto maniją“ (2016 vasario 23 d., antradienis, 23:30 val.)Aurimo Karbausko vedama „Bangos“ ekipa nugalėjo „Kauno SRC“ (2015 lapkričio 26 d., ketvirtadienis, 23:33 val.)Negausiai susirinkusi „Banga“ nugalėjo „Basement“ ekipą (2015 gruodžio 03 d., ketvirtadienis, 23:36 val.)Kuriozišku įvykiu paženklintame mače „Sporto Fėja & Detagama“ parklupdė „Sporto Manijos“ jaunimą (2015 lapkričio 30 d., pirmadienis, 22:56 val.)Dviženklę persvarą iššvaisčiusi „Banga“ atlaikė „Sporto Manijos“ šturmą ir atstatė serijoje lygybę (2016 balandžio 14 d., ketvirtadienis, 22:49 val.)Mato Lisajevičiaus dvitaškis paskutinę pratęsimo sekundę atėmė pergalę iš „Sporto Manijos“ (2015 gruodžio 09 d., trečiadienis, 23:13 val.)„Kauno SRC” atlaikė „Sporto manijos“ šturmą ir iškovojo pergalę (2016 sausio 26 d., antradienis, 23:24 val.)„Banga“ treniruotės pobūdžio rungtynėse lengvai susitvarkė su BK „Centre“ (2016 sausio 14 d., ketvirtadienis, 22:50 val.)