BANGA vs BIRŠTONO "JAZZ & DIREMTA" (87:79)A lyga, "Skytech" pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2012 vasario 05 d., Sekmadienis, 19:30 val. @ VDU sporto centras, Draugystės g. 19, Kaunas LT-51230

"Banga" po atkaklios kovos įveikė Birštono "Jazz & Diremtos" ekipą

2012 vasario 05 d., Sekmadienis, 21:43 val., peržiūros: 3445

VDU sporto centro krepšinio salėje įvyko "Švyturio" – Kauno krepšinio A lygos "Skytech" pirmenybių rungtynės, kuriose susitiko "Bangos" (šeimininkai) ir Birštono "Jazz & Diremtos" (svečiai) komandos. Pirmajame rate gana nedideliu taškų skirtumu pergalę buvo iškovojusi svečių ekipa (100:89), tad šiandien buvo galima tikėtis intriguojančios kovos. Ir iš tikrųjų, krepšininkai susirinkusiems žiūrovams padovanojo gražią, atkaklią ir permainingą kovą, kurioje visgi geriau sekėsi "Bangos" komandai – jie įveikė varžovus rezultatu 87:79 (19:19; 19:24; 29:11; 20:25) ir iškovojo jau 8-ąją pergalę per 10-mt žaistų susitikimų. Tuo tarpu "Jazz & Diremta" pasiliko su 7-iais laimėjimais po 9-ių bandymų.

Rungtynės prasidėjo Birštono „Jazz & Diremta“ atkovotu ginčo kamuoliu ir netaiklių metimų lavina abiejose aikštelės pusėse, o pirmuosius taškus šiame susitikime pelnė „Banga“ sužaidus 2 min. 08 sek. (2:0). Nors netrukus rezultatas tapo 4:0, bet po šio momento svečiai sužaidė sėkmingą atkarpą 8:2 ir priekyje jau buvo birštoniečiai (8:6). Vėliau „Jazz & Diremtos“ krepšininkams buvo pavykę įgyti netgi dviženklį pranašumą (19:9), tačiau kėlinį šeimininkai užbaigė spurtu 10:0 ir po pirmųjų 10-ties kovos minučių rezultatas buvo lygus (19:19).

Nors antrąjį kėlinį šiek tiek sėkmingiau pradėjo „Bangos“ žaidėjai (23:21), tačiau tada „Jazz & Diremta“ laimėjo „sausą“ atkarpą 10:0 ir pirmaujanti ekipa vėl pasikeitė (31:23). Visgi į tai šeimininkai atsakė 7-iais taškais be atsako ir iš varžovų pranašumo teliko vienintelis taškelis (30:31). Vėliau iniciatyvą į savo rankas susigrąžino birštoniečiai, kurie iki didžiosios pertraukos įgijo 5-ių taškų pranašumą (43:38).

Trečiojo kėlinio pradžioje „Jazz & Diremtai“ dar sekėsi išlaikyti šiokį tokį pranašumą (48:46), tačiau vėliau aikštelėje ėmė dominuoti „Bangos“ krepšininkai, kurie jau ketvirčio viduryje po neblogai sužaistos atkarpos 6:0 jau buvo priekyje (52:48). Nors po to svečiai kuriam laikui stabilizavo žaidimą (52:54), bet ketvirčio pabaigoje daug geriau rungtyniavo „Banga“, kuri iki lemiamos žaidimo dalies sugebėjo susikrauti šioms rungtynėms gana solidų pranašumą (67:54).

Ketvirtąjį kėlinį „Banga“ pradėjo dar vienu puikiu spurtu 10:2 ir skirtumas tarp ekipų šoktelėjo iki 21-o taško (77:56). Nors tada „Jazz & Diremtos“ krepšininkams pavyko pelnyti 5-is taškus be atsako ir šiek tiek sumažinti savo deficitą (61:77), bet, sužaidus 4 min. 42 sek., svečių ekipos treneris M.Kiltinavičius buvo nubaustas 2-m techninėmis pražangomis iš eilės ir buvo priverstas palikti krepšinio salę. Visgi likę be trenerio birštoniečiai mobilizavosi ir perėmė iniciatyvą į savo rankas, o tai padėjo svečiams sparčiai mažinti savo atsilikimą – visgi kardinaliai pakeisti įvykių aikštelėje „Jazz & Diremta“ nespėjo, o paskutinis teisėjų švilpukas užfiksavo „Bangos“ pergalę rezultatu 87:79.

Nugalėtojus į pergalę vedė M.Kalvelis (29 taškai, 41 naud. balas), L.Valantinas (14 taškų), M.Šumskis (13 taškų, 14 atk. kam.) ir E.Kaluginas (11 taškų). Puikiai kamuolius skirstė P.Počiuipa, kuris atliko 11-a rezultatyvių perdavimų.

Birštono "Jazz & Diremtos" komandoje pastebimiausi buvo P.Petrilevičius (20 taškų), I.Birbalas (14 taškų, 12 atk. kam.), Donatas Sabeckis (11 taškų) ir Ž.Krupskis (10 taškų).

Paklaustas, kodėl komandai nepavyko išlaikyti įgyto skirtumo, "Bangos" ekipos treneris Š.Liesis sakė, kad "nelabai esmė tas skirtumas buvo. Nors tas skirtumas ir buvo, bet patys jį ir išvaistėm – tai viena. Kitas dalykas – žaidimas tęsiasi visas 40-mt minučių ir per kokias 3-is minutes iš tų 20-mt taškų liko tik 8-ni. Aišku, tas skirtumas gal ateityje ir bus reikalingas, bet šiuo metu svarbiausia, kad sumažinom klaidų skaičių, pataikėm, o tai ir lėmė pergalę".

Užtikrinta Birštono "Jazz & Diremtos" komandos pergalė (2011 gruodžio 07 d., trečiadienis, 19:59 val.)Birštono "Jazz - Diremtos" antausis "Voluktei" (2012 vasario 28 d., antradienis, 23:05 val.)Įspūdinga Birštono "Jazz & Diremtos" pergalė užbaigė "Radijo Tau" sezoną (2012 balandžio 20 d., penktadienis, 23:55 val.)Pirmame ketvirtfinalio susitikime pergale džiaugėsi Birštono "Jazz-Diremta" ekipos krepšininkai (2012 balandžio 15 d., sekmadienis, 22:05 val.)Šešiese rungtyniavę Birštono "Jazz & Diremtos" krepšininkai sutriuškino "ASU & Jargalą" (2012 vasario 20 d., pirmadienis, 00:21 val.)Birštono "Jazz & Diremta" metus baigė pergale prieš "Bangą" (2011 gruodžio 28 d., trečiadienis, 23:48 val.)Birštono "Jazz & Diremta" iškovojo dar vieną pergalę (2011 gruodžio 18 d., sekmadienis, 21:05 val.)Birštono "Jazz - Diremta" palaužė "Bokštuvos" pasipriešinimą (2012 sausio 29 d., sekmadienis, 21:24 val.)"Banga" užtikrintai įveikė "Voluktę" ir išlygino serijos rezultatą 1-1 (2012 gegužės 10 d., ketvirtadienis, 23:29 val.)Permainingame pusfinalio trileryje Birštono "Jazz - Diremta" palaužė "Kauno Autobusus" ir žengė pirmą žingsnį finalo link (2012 balandžio 29 d., sekmadienis, 22:21 val.)