Sena skrynia & Asociacija „Krepšinio pasaulis“ vs Šernai (77:74)30+ lyga, „Jabra“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Mažasis finalas
2016 gegužės 05 d., Ketvirtadienis, 19:00 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Po atkaklios kovos bronzos medaliais pasidabino „Sena skrynia & Asociacija Krepšinio pasaulis“

2016 gegužės 05 d., Ketvirtadienis, 22:24 val., peržiūros: 1113

Ketvirtadienį, gegužės 5 dieną, A. Sabonio krepšinio centre įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio „30+“ lygos, „Jabra“ pirmenybių mažasis finalas, tarp šeimininkų rolėje buvusių „Senos skrynios & Asociacijos Krepšinio pasaulis“ ir svečių „Šernų“ ekipų. Susitikimo pradžioje kiek geriau startavę aikštės šeimininkai iškart atitrūko, tačiau vėliau „Šernai“ varžovus pasivijo ir nuo to momento žaidimas klostėsi apylygiai. Ketvirto kėlinuko pradžioje svečiai sugebėjo šiek tiek atitrūkti, tačiau pačiu laiku susiėmę „Senos skrynios & Asociacijos Krepšinio pasaulis“ žaidėjai sužaidė rezultatyvią atkarpą ir perėmę iniciatyvą išlaikė ją iki pat rungtynių pabaigos, ko pasekoje šventė nelengvą pergalę rezultatu 77:74 (21:17, 16:18, 17:19, 23:20).

Susitikimą keliais taškais pradėjo šeimininkai, tačiau čia pat septynis taškus be atsako surinkę „Šernai“ išsiveržė į priekį šešių taškų skirtumu. Nepaisant to, „Sena skrynia & Asociacija Krepšinio pasaulis“ nepasimetė ir surengė spurtą 10:0, kurio dėka susigrąžino iniciatyvą į savo rankas. Vėliau žaidimas išsilygino ir abi komandos viena po kitos keitėsi rezultatyviais išpuoliais, tačiau kelis epizodus sėkmingiau sužaidę šeimininkai įgijo šešių taškų atotrūkį. Vis tik, nežymiai geriau ketvirtį užbaigę svečiai sumažino savo deficitą iki keturių taškų. 21:17.

Antrojo kėlinuko pradžią geriau sužaidė „Šernai“, kurie sugebėjo spurtuoti bei persverti rezultatą savo naudai. Vis tik, pranašumo savo rankose svečiai ilgai neišlaikė, nes čia pat atkarpą 8:0 sužaidę susigrąžino šešių taškų persvarą. Kiek vėliau žaidimas klostėsi labai panašiai ir abi ekipos sėkmingai rinko taškus, tačiau žingsneliu priekyje vis žengę šeimininkai laikė įsikibę šešių taškų atotrūkio. Per likusį laiką iki pirmosios rungtynių pusės pabaigos didžiąją dalį taškų tik baudų metimais rinkę svečių krepšininkai sugebėjo skirtumą tarp komandų sumažinti iki dviejų taškų. 37:35.

Po ilgosios pertraukos ir vėl geriau startavę svečiai sugebėjo persverti rezultatą ir įgyti minimalų pranašumą, tačiau čia pat komandą į priekį timptelėjęs A.Budrys sugrąžino iniciatyvą į aikštės šeimininkų rankas. Vėliau žaidimas ir vėl išsilygino ir abi ekipos keitėsi greitais išpuoliais, ko pasekoje pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus, tačiau einant trečiojo ketvirčio laikui į pabaigą aikštės šeimininkai dar sugebėjo įgyti trijų taškų atotrūkį. Vis tik, likus žaisti pusei minutės tris taškus iš eilės surinkęs V. Čibirka rezultatą išlygino. 54:54.

Paskutinę rungtynių dalį optimistiška nata pradėję „Šernai“ sugebėjo įgyti šešių taškų pranašumą, tačiau pačiu laikui susiėmusi „Sena skrynia & Asociacija Krepšinio pasaulis“ surengė atsaką 6:0 ir rezultatas vėl tapo lygus. Kiek vėliau svečiams dar buvo pavykę sugrįžti į pirmaujančios komandos rolę, tačiau du tolimus metimus iš eilės pataikę šeimininkai iškart atitrūko įgydami keturių taškų pranašumą. Rungtynių laikui vis labiau artėjant prie pabaigos svečius ėmė slėgti deficitas, ko pasekoje jie ėmėsi vis desperatiškesnių sprendimų. Pastariesiems nepasiteisinus šeimininkai išsaugojo pranašumą bei šventė bronzinę pergalę rezultatu 77:76.

Po pergalės trenerio asistento pareigas ėjęs Modestas Latkauskas kalbėjo: „Pergalę pasiekti padėjo susikaupimas, emocijos ir užsivedimas, nes žaidėme labai apylygiai ir laimėjome tik paskutinėmis minutėmis“.

Jūsų manymu, trečia vieta atitinka šios komandos lūkesčius?

“Manau, kad taip. Aišku, pusfinalis buvo tikriausiai stipresnis už šias rungtynes, galbūt stipresnis negu finalas, na, o trečia vieta tai tik pasiėmėme medalius ir tiek“.

Naudingiausiu Mažojo finalo žaidėju buvo pripažintas „Senos skrynios & Asociacijos Krepšinio pasaulis“ žaidėjas Arūnas Budrys.

„Sena skrynia & Asociacija Krepšinio pasaulis“: Evaldas Jančauskas – 17 tšk. (6 išpr. praž.), Arunas Budrys – 16 tšk. (13 atk. kam., 5 rezult. perd.), Mindaugas Mažeika – 16 tšk., Marius Nesčiokas – 10 tšk.

„Šernai“: Aivaras Grigaliūnas – 20 tšk. (5 rezult. perd., 6 išpr. praž.), Paulius Juchnevičius – 19 tšk., Vilius Čibirka – 11 tšk.

Po permainingos kovos pergalę pasiekė Asociacija „Krepšinio pasaulis“ (2015 gruodžio 08 d., antradienis, 22:43 val.)Tik po atkaklios kovos „Rbnuoma – IVnet“ įrodė pranašumą prieš Sena skrynia & Asociacija „Krepšinio pasaulis“ ekipą (2016 kovo 22 d., antradienis, 21:15 val.)Tik po atkaklios kovos „Makroflex“ įveikė Asociaciją „Krepšinio pasaulis“ (2015 lapkričio 04 d., trečiadienis, 00:11 val.)„Korys“ be didesnio vargo įveikė „Sena skrynia & Asociacija krepšinio pasaulis“ ekipą. (2016 balandžio 12 d., antradienis, 22:10 val.)Ketvirtą kėlinuką geriau sužaidusi „Sena skrynia & Asociacija Krepšinio pasaulis“ išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą (2016 kovo 25 d., penktadienis, 22:12 val.)Užtikrintai žaidusi „Sena skrynia & Asociacija Krepšinio pasaulis“ gana lengvai susitvarkė su „Uno“ komandos šešetuku (2016 vasario 24 d., trečiadienis, 22:58 val.)„Sena skrynia & Asociacija „Krepšinio pasaulis“ nesunkiai įveikė „Šernai“ ekipą (2016 vasario 25 d., ketvirtadienis, 23:11 val.)Lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse „Sena skrynia & Asociacija Krepšinio pasaulis“ lengvai įveikė „RBnuomą ‒ IVnet“ (2016 kovo 29 d., antradienis, 21:27 val.)„Korys“ antroje rungtynių dalyje palaužė Asociaciją „Krepšinio pasaulis“ (2015 lapkričio 13 d., penktadienis, 00:42 val.)Penkiese susirinkę „RBnuoma ‒ IVnet“ krepšininkai įveikė „Sena skrynia & Asociacija „Krepšinio pasaulis“ ekipą (2016 kovo 03 d., ketvirtadienis, 22:49 val.)