Kauno oro uostas & KAMS vs Vieningas Kaunas (91:76)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2016 kovo 24 d., Ketvirtadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Kauno oro uostas & KAMS“ po gražios kovos žengė į finalą

2016 kovo 24 d., Ketvirtadienis, 23:14 val., peržiūros: 1410

Ketvirtadienį, kovo 24 dieną, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „Įmonių“ lygos, Didžiosios taurės pusfinalio rungtynės tarp vietos „Kauno oro uostas & KAMS“ bei svečių „Vieningo Kauno“. Tai buvo antrasis šių dviejų komandų susirėmimas pusfinalyje, o pirmajame mače po atkaklios kovos pergalę šventė šiandieniniai šeimininkai. Kaip ir buvo tikėtasi, rungtynės vyko gan atkakliai ir beveik tris kėlinius komandos žaidė ganėtinai apylygiai. Visgi, trečiojo kėlinio pabaigoje išryškėjo „Kauno oro uostas & KAMS“ ekipos pranašumas, kuris leido susikrauti dviženklį pranašumą, o vėliau ir kontroliuoti visas rungtynes. Galiausiai, „Vieningo Kauno“ ekipai nepavyko visiškai priartėti prie varžovų ir pakovoti dėl pergalės, tad šiandien laimėję šeimininkai, žengė į finalą.

Pirmasis kėlinukas prasidėjo gan apylygiu komandų žaidimu, tačiau tuomet kelis tritaškius pataikęs „Vieningas Kaunas“ įsiveržė į priekį ir turėjo jau aštuonių taškų pranašumą, sužaidus vos kelias minutes. Pakeitę gynybos sistemą, „Kauno oro uostas & KAMS“ netrukus spurtavo 7:0 ir sumažino atsilikimą iki minimumo. Visgi, tuomet lygiai tokia pačia atkarpa atsakė ir šeimininkai ir netrukus vėl susigrąžino turėtą aštuonių taškų pranašumą. Kėlinuko pabaigoje kiek tvirčiau atrodė šeimininkai, kuriems pavyko sumažinti atsilikimą perpus, o po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 20:24. Antrąjį kėlinį kiek geriau pradėjo šeimininkai, kuriems šešis taškus paeiliui pelnė A.Urbonavičius. Po šaltoko dušo atsigavę „Vieningo Kauno“ vyrai surengė 10:2 spurtą ir vėl įgavo kiek saugesnį pranašumą. Visgi, tai tęsėsi neilgai, nes netrukus septynis taškus paeiliui pelnė „Kauno oro uostas & KAMS“ ekipa ir patys įgijo minimalų pranašumą. Likusią kėlinio dalį komandos žaidė taškas į tašką, o po pirmosios rungtynių pusės, vienu tašku priekyje buvo svečių ekipa – 42:43.

Trečiąjį kėlinį dviem taikliais dvitaškiais pradėjo šeimininkai bei persvėrė rezultatą, tačiau tuomet 8:0 atkarpą laimėjo „Vieningo Kauno“ ekipa ir vėl susigrąžino lyderio estafetę. Po šio spurto svečiai krito į šiokią tokią duobę bei leido „Kauno oro uostas & KAMS“ pelnyti net 12 taškų be atsako. Visgi, tuomet svečiai kiek atsigavo ir patys pelnė penkis taškus be atsako bei sumažino atsilikimą iki dviejų taškų. Tačiau kėlinuko pabaiga priklausė „Kauno oro uostas & KAMS“ ekipai, o konkrečiau – L. Alioniui. Jis pelnė devynis taškus paeiliui bei be varžovų atsako, o tai leido jo ekipai po trijų kėlinukų pirmauti dviženkliu skirtumu – 67:56. Lemiamas ketvirtis prasidėjo gan apylygiu komandų žaidimu, o vėliau „Vieningas Kaunas“ pradėjo po truputį mažinti atsilikimą ir dar bandė grįžti į rungtynes. Visgi, visus jų bandymus priartėti braukė sėkmingos „Kauno oro uostas & KAMS“ ekipos atakos, o toks scenarijus laikėsi ir iki pat rungtynių pabaigos. Galiausiai, „Kauno oro uostas & KAMS“ komanda iškovojo pergalę, rezultatu 91:76 bei žengė į Didžiosios taurės finalą.

T.Ananka („Kauno oro uostas & KAMS“):
„Smagu, smagu… Rungtynių pabaigoje susižaidėm, antroje pusėje susitvarkėm savo gynybą, pradėjom pulti normaliai bei susitvarkėm emocijas ir lauksime finalinių varžybų“.

V. Vaitkevičius („Vieningas Kaunas“):
„Iš tikro mes ir bijojome to, kad jų lyderiai atsigaus. Bet mums tikrai sekėsi gan gerai tiek gynyboje, tiek puolime iki didžiosios pertraukos, bet po to galbūt pritrūkome rotacijos. Du traumuoti mūsų aukšti žmonės, kurie būtų tikrai labai pagelbėję prieš priešininkų centrus, bet vertėmės tuo ką turėjome. Kiekvienas stengėsi, mūsiškiai žaidėjai atidavė viską, visais didžiuojuosi ir tikiuosi, jog laimėsime trečiąją vietą“.

Kauno oro uostas & KAMS: Laimonas Alionis – 21 tšk., Tautvydas Žioba – 20 tšk. (14 atk. kam., 6 išpr. praž.), Justinas Pavlavičius – 15 tšk. (11 atk. kam.), Vilius Rudelevičius – 14 tšk., Aurelijus Urbonavičius – 12 tšk.

Vieningas Kaunas: Mantas Sadauskas – 22 tšk. (6 rezult. perd., 7 išpr. praž.), Ovidijus Stropus – 16 tšk., Arnoldas Rupeika – 12 tšk., Kernius Ribikauskas – 10 tšk. (10 atk. kam.)

Finale „Kauno oro uostas & KAMS“ ekipa susigrums su „Hidraulinių sistemų“ bei „Restauratoriai & Hausa“ poros nugalėtoju, o „Vieningas Kaunas“ kovos mažajame finale su šios poros pralaimėjusia komanda.

T. Žiobos vedamas „Kauno oro uostas & KAMS“ įveikė „Ryterną“ ir žengė į pusfinalį (2016 kovo 15 d., antradienis, 22:30 val.)„Kauno oro uostas & KAMS“ po ilgosios pertraukos susitvarkė su „Kauno tiltais“. (2015 lapkričio 24 d., antradienis, 21:43 val.)„Kauno oro uostas & KAMS“ neturėjo vargo su „Lenora“ (2015 gruodžio 01 d., antradienis, 02:45 val.)Kauno oro uostas & KAMS iškovojo pirmąją pergalę pusfinalyje. (2016 kovo 21 d., pirmadienis, 22:46 val.)„Kauno Oro Uostas & KAMS“eliminavo „Legamą“ ir pravėrė ketvirtfinalio duris (2016 kovo 06 d., sekmadienis, 21:50 val.)„Kauno oro uostas ‒ KAMS“ turėjo vargo su „LSMU ‒ Statybų vizija“ (2016 sausio 24 d., sekmadienis, 21:54 val.) „Kauno oro uostas & KAMS“ tik ketvirtame kėlinyje pabėgo nuo „Omegos“ krepšininkų. (2015 gruodžio 07 d., pirmadienis, 21:41 val.)„Vieningas Kaunas“ po gražios kovos privertė pasiduoti „Kauno švaros“ ekipą. (2016 kovo 08 d., antradienis, 22:23 val.)„Kauno oro uostas & KAMS“ nepaliko jokių vilčių „Vėjų linija & Garliavos duona“ krepšininkams (2015 spalio 26 d., pirmadienis, 21:33 val.)„Kauno oro uostas & KAMS“ antroje rungtynių dalyje nesunkiai susitvarkė su „Best 4 You“ (2015 gruodžio 06 d., sekmadienis, 19:46 val.)