KMAIK vs Kesko Senukai (82:75)Pavasario „Sportturas“ taurė 2017 » Atkrintamosios rungtynės, „Iššūkio“ taurės Didysis finalas
2017 gegužės 14 d., Sekmadienis, 13:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

I. Šturmos vedina „KMAIK“ tapo „Iššūkio“ taurės čempionais

2017 gegužės 14 d., Sekmadienis, 18:19 val., peržiūros: 975

Sekmadienį, gegužės 14 dieną, A. Sabonio krepšinio centre įvyko Pavasario „Sportturas“ taurės 2017, Iššūkio taurės, didžiojo finalo rungtynės tarp šeimininkų teisėmis žaidusių „KMAIK“ bei svečių teisėmis žaidusių „Kesko Senukai“. Pirmajame kėlinyje kur kas geriau atrodė I. Šturmos traukiama „KMAIK“ ekipa, tačiau antrajame kėlinyje komandų žaidimas išsilygino. Lemiamo ketvirčio metu atrodė, kad „Kesko Senukai“ jau periimė iniciatyvą į savo rankas, tačiau „KMAIK“ ekipa parodė kovotojų dvasią ir galiausiai tapo Iššūkio taurės čempionais.

Pirmąjį kėlinuką kiek sėkmingiau pradėjo „KMAIK“, kurie pelnė penkis pirmuosius rungtynių taškus. Tačiau vėliau komandų žaidimas išsilygino ir „Kesko Senukai“ savo deficitą buvo sumažinę iki minimumo. Tačiau tuomet visą naštą ant pečių užsimetė I.Šturma ir pradėjo traukti savo komandą į priekį. Tai daryti jam sekėsi ganėtinai sėkmingai. Jis vien per šį kėlinį pelnė 17-ą taškų ir leido savo komandai įgyti gana ženklų pranašumą. Rezultatas po pirmųjų dešimties minučių buvo 23:14. Antrajame kėlinyje viskas apsivertė aukštyn kojomis. Nors kėlinuko pradžia dar nieko blogo nežadėjo šeimininkams, tačiau vėliau svečiai pradėjo artėti savo varžovų link. „Kesko Senukams“ gana greitai pavyko priartėti prie savo varžovų ir išlyginti rezultatą, bet tuomet „KMAIK“ ekipai pavyko stabilizuoti padėtį ir palaikyti žaidimą taškas į tašką. Rezultatas po pirmosios rungtynių pusės buvo 39:40.

Trečiąjį kėlinuką kiek geriau pradėjo „KMAIK“ ekipa, kuri netrukus įgijo penkių taškų pranašumą. Tačiau tuomet „Kesko Senukai“ pelnė septynis taškus be atsako ir persvėrė rezultatą savo naudai. Tuomet prasidėjo labai apylygus komandų žaidimas. Komandos keitėsi sėkmingais išpuoliais ir pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus. Visgi, vieno taško pranašumą prieš pat lemiamą ketvirtį turėjo svečiai ir rezultatas po trijų ketvirčių buvo 58:59. Lemiamą ketvirtį „Kesko Senukai“ pradėjo 8:0 spurtu ir į nepatogią padėtį įstūmė šeimininkus. Visgi, „KMAIK“ ekipa nežadėjo sudėti ginklų ir pradėjo po truputį vytis savo varžovus. Kėliniui peržengus į antrąją pusę, svečiai krito į šiokią tokią duobę ir dvi su puse minutės nepelnė nė taško. Tuo kaip mat pasinaudojo „KMAIK“ ekipa ir susigrąžino minimalų pranašumą į savo rankas. Tuomet du taikius dvitaškius pataikė „Kesko Senukai“. Kitoje aikštelės pusėje taiklų tritaškį smeigė I.Šturma, tuomet „Kesko Senukai“ suklydo pereinant į puolimą, o perimtas kamuolys leido I.Šturmai smeigti dar vieną tolimą metimą, kuris išvedė „KMAIK“ į priekį. Vėliau J. Navacko taiklūs baudos metimai ir A. Petrausko prasiveržimas užtikrino „KMAIK“ ekipai čempionų taurę. Galutinis rungtynių rezultatas 82:75.

„KMAIK“ žengė į „Iššūkio“ taurės finalą (2017 gegužės 03 d., trečiadienis, 17:50 val.)Pirmoje rungtynių pusėje dominavę „KMAIK“ susitvarkė su „Košmaru“ (2017 kovo 30 d., ketvirtadienis, 22:18 val.)Tik po atkaklios kovos „KMAIK“ įveikė „Remza & Langvila“ (2017 balandžio 27 d., ketvirtadienis, 22:25 val.)„KMAIK“ lengvai sudorojo „Hermį“ (2017 balandžio 08 d., šeštadienis, 00:49 val.)„Kauno Rami“ lengvai susitvarkė su penkiese susirinkusiais „KMAIK“ krepšininkais (2017 balandžio 02 d., sekmadienis, 22:58 val.)Vos penkiese į rungtynes susirinkę „Kesko Senukai“ palaužė „Coca Cola“ ekipą (2017 balandžio 02 d., sekmadienis, 22:24 val.)„Kesko Senukai“ užtikrintai žengė į finalą (2017 gegužės 05 d., penktadienis, 22:35 val.)„Resmila.lt“ užsitikrino vietą Pavasario Didžiojoje taurėje (2017 balandžio 11 d., antradienis, 22:06 val.)„Acme“ lengvai įrodė savo pranašumą prieš „Kesko Senukai“ penketuką (2017 balandžio 09 d., sekmadienis, 17:17 val.)„Kesko Senukai“ ekipai savo pranašumą įrodyti prieš „Randeris“ komandą prireikė keturiasdešimt penkių minučių (2017 balandžio 21 d., penktadienis, 22:34 val.)