KG Group – Paskoliukas vs Kauno autobusai (89:78)A lyga, „Sporto fėja“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2015 gegužės 05 d., Antradienis, 20:45 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Žaidimo vadžias savo rankose laikęs „KG Group ‒ Paskoliukas“ atsirevanšavo „Kauno Autobusams“

2015 gegužės 05 d., Antradienis, 22:52 val., peržiūros: 1322

Gegužės 5-ąją dieną, antradienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko antroji „A“ lygos „Sporto fėjos“ pirmenybių pusfinalio serijos akistata tarp namuose žaidusių „KG Group – Paskoliuko“ krepšininkų ir svečių vaidmenyje buvusios „Kauno Autobusų“ ekipos. Pirmąją serijos dvikovą, kuri vyko vakar, rezultatu 113:82 laimėjo „Kauno Autobusai“.

Susitikimo starte komandos apsikeitė taikliais tritaškiais, tačiau vėliau į priekį šovė „Kauno Autobusai“. A.Juodelio kariauna spurtavo 2:9, atitrūko 7 taškais (5:12) ir perėmė rungtynių šturvalą į savo rankas. Vis dėlto tuo svečiai džiaugėsi ne ilgai ir antroje ketvirčio pusėje „KG Group – Paskoliukas“ ėmėsi reformų. Aikštelės šeimininkai neutralizavo varžovų puolimą, patys sėkmingai rezgė rezultatyvias atakas ir greitai apvertė viską aukštyn kojomis. Likus žaisti beveik 3 minutes, T.Barštys atstatė pusiausvyrą (14:14), o vėliau „KG Group – Paskoliukas“ pratęsė laimėtą atkarpą iki 15:0 ir vietoj neseniai turėto 7 taškų deficito, aikštės šeimininkai įgijo 8 taškų pranašumą (22:14). Paskutinėmis kėlinio sekundėmis ilgoką „Kauno Autobusų“ tylą nutraukė M.Linkevičius ir šio krepšininko dvitaškis pjovė skirtumą iki 6 taškų. Po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo 22:16.

Antrojo kėlinio pirmosiomis minutėmis „Kauno Autobusai“ visomis išgalėmis mėgino priartėti ir alsavo varžovams į nugarą. Visgi „KG Group – Paskoliukas“ toliau išlaikė persvarą savo pusėje, o sužaidus 4 minutes, tritaškį įsūdęs T.Barštys padidino atstumą iki 9 taškų (30:21). Prabudę svečiai atsakė 7 taškais iš eilės (5 iš jų surinko L.Brazdauskis) ir jau po minutės ekipas vėl skyrė ranka pasiekiami 2 taškai (30:28), o po A.Aleksandrovo taiklių baudų metimų, „KG Group – Paskoliukui“ beliko minimumas (32:31). Pirmosios dvikovos pusės finiše komandos apsikeitė sėkmingomis atkarpomis, tačiau pirmaujanti ekipa nepasikeitė, o tiksint paskutinėms minutėms, V.Šumskio bei E.Aukštikalnio tandemas sutvirtino aikštės šeimininkų atotrūkį iki 5 taškų. Įpusėjus mačui rezultatas buvo 41:36.

Po didžiosios pertraukos blykstelėjo P.Beliavičius ir šio snaiperio pora taiklių tritaškių leido „Kauno Autobusams“ ne tik panaikinti deficitą, bet ir sužaidus 1,5 minutės, įsiveržti į priekį (43:44). Vis dėlto tuomet priešingoje barikadų pusėje prabilo V.Šumskis, kuris 6 taškais pradėjo savo ekipos spurtą 10:0 ir ženkliai prisidėjo prie to, jog įpusėjus kėliniui 9 taškų pranašumas buvo „KG Group – Paskoliuko“ rankose (53:44). „Kauno Autobusų“ puolimą pažadino A.Aleksandrovo tolimas metimas (53:47), bet į tai aikštės šeimininkai atsakė dar 6 taškais ir nutolo 12 taškų skirtumu (59:47), o po 5 A.Pelšs taškų, „Kauno Autobusų“ atsilikimas išaugo iki 15 taškų (64:49). Per likusias beveik 2 minutes svečių komanda apkarpė nuostolius, tačiau po trijų kėlinių vis dar turėjo dviženklį deficitą – 66:55.

Paskutinė rungtynių dalis prasidėjo 4 E.Aukštikalnio taškais, kurie leido „KG Group – Paskoliukui“ susigrąžinti 15 taškų persvarą (70:55). T.Čerkunovo bei E.Dainio taiklių metimų dėką „Kauno Autobusai“ vėl priartėjo iki 11 taškų (72:61), tačiau kurį laiką aikštės šeimininkai arčiau varžovų neprisileido. Antroje kėlinio pusėje „Kauno Autobusai“ pamėgino kilti į lemiamą šturmą ir pakeisti susitikimo tėkmės kryptį. Po E.Dainio dvitaškio skirtumas tapo vienženklis (79:70), o dar vienas A.Aleksandrovo tritaškis sumažino svečių atsilikimą iki 8 taškų (83:75). Paskutinę dvikovos minutę „Kauno Autobusai“ mėgino išsigelbėti prasiženginėdami bei siųsdami priešininkus prie baudų metimo linijos, bet prie šios atžymos svarbiausiu momentu „KG Group – Paskoliukas“ neklydo ir išlaikė saugų atstumą iki finalinės sirenos. Galutinis rungtynių rezultatas – 89:78.

Andrius Praninskas („KG Group – Paskoliukas“):

Šiandien vaizdas priešingas vakaryščiam. Laikėt žaidimo gijas savo rankose ir atrodėt kur kas kovingesni. Ar tą lėmė nusiteikimas?

„Kadangi jau nebuvo kur trauktis ir pralaimėjimo atveju būtume žaidę tik dėl trečios vietos, tai sukaupėm visas jėgas. Šiandien geriau pataikėm nei vakar ir kur kas geriau gynėmės. Priešininkai žaidė atsipalaidavę, o mes tuo pasinaudojom ir laimėjom. Trečiose rungtynėse bus kova iki paskutinio kraujo lašo.“

Audrius Juodelis („Kauno Autobusai“):

Kaip ir vakar, taip ir šiandien sudėtys buvo tos pačios, tačiau vaizdas aikštėje visai kitoks. Kodėl?

„Mums jau pati pradžia buvo nebūdinga. Vangiai rinkomės taškus ir po trijų kėlinių neturėjom savo sąskaitoje nė 60 taškų. Paprasčiausiai priešininkai šiandien labiau norėjo laimėti. O mums atrodė, kad ateisim ir lengvai nugalėsim. Čia vis dėlto vyksta pusfinalis ir lengvų pasivaikčiojimų tikėtis naivu.“

Ko tikitės lemiamame mače?

„Tiek mes tikimės laimėti, tiek jie tikisi laimėti. Kas geriau sužais tą dieną, tas ir laimės.“

„KG Group – Paskoliuką“ į pergalę vedė V.Šumskis (19 tšk., 6 atk. k.), T.Barštys (18 tšk., 6 rez. p., 6 išpr. pr.), K.Pupinis (16 tšk., 17 atk. k., 9 rez. p., 2 bl., 33 naud. b.), A.Pelšs (16 tšk., 7 atk. k., 6 rez. p., 7 išpr. pr.), E.Aukštikalnis (15 tšk., 6 atk. k.) ir K.Vaičekauskas (5 tšk.).

„Kauno Autobusų“ gretose pasižymėjo A.Aleksandrovas (20 tšk., 8 atk. k.), L.Brazdauskis (17 tšk., 8 atk. k., 5 išpr. pr.), M.Linkevičius (12 tšk., 8 atk. k.), T.Čerkunovas (10 šk., 10 atk. k.), P.Beliavičius (10 tšk., 5 rez. p.) ir E.Dainys (9 tšk.).

Lemiamos serijos rungtynės numatytos gegužės 11-ąją dieną, A.Sabonio krepšinio centre.

Rezultatyviose rungtynėse „KG Group – Paskoliukas“ nepaliko jokių vilčių „Kauno autobusams“ (2014 gruodžio 01 d., pirmadienis, 23:40 val.)„KG Group ‒ Paskoliukas“ išminavo BC „Boom“ (2014 lapkričio 10 d., pirmadienis, 23:02 val.)„KG Group – Paskoliukas“ antrą kartą užtikrintai nugalėjo „Kauno autobusai“ ekipą (2014 gruodžio 08 d., pirmadienis, 23:29 val.)Trečiajame kėlinyje atitrūkę „KG Group ‒ Paskoliuko“ krepšininkai pranoko „United & Radiją Tau“ (2015 vasario 24 d., antradienis, 22:40 val.)Kauno raj. „ASU / Tornado“ palaužė „Kauno autobusus“ (2015 sausio 05 d., pirmadienis, 23:47 val.)Rungtynėse be gynybos pergalę iškovojo „KG Group ‒ Paskoliukas“ (2015 vasario 15 d., sekmadienis, 20:05 val.)„KG Group – Paskoliukas“ pasiekė eilinę pergalę (2015 balandžio 01 d., trečiadienis, 20:58 val.)Nesuvaidintų emocijų kupiname „A“ lygos finale taurę į viršų kėlė „Kauno autobusai“ (2015 gegužės 13 d., trečiadienis, 23:33 val.)„KG Group ‒ Paskoliukas“ po permainingos kovos pridėjo į savo trofėjų kraitį „A“ lygos bronzą (2015 gegužės 13 d., trečiadienis, 23:10 val.)„KG Group ‒ Paskoliukas“ ir toliau dominuoja KKL padangėje (2015 kovo 03 d., antradienis, 23:05 val.)