Banga vs Sporto manija (91:102)Elito lyga » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 kovo 31 d., Pirmadienis, 21:10 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

Po pergalės prieš „Bangos“ ekipą „Sporto manija“ reguliarųjį sezoną užbaigė pakildami į antrąją vietą

2014 kovo 31 d., Pirmadienis, 23:21 val., peržiūros: 568

Kovo 31 dieną Kauno energijos sporto salėje įvyko A lygos „Sporto fėja“ pirmenybių paskutinės reguliaraus sezono rungtynės, kuriose ginklus surėmė „Banga“ (šeimininkai) ir „Sporto manija“ (svečiai) ekipos. Rungtynės vyko greitu tempu ir atkakliai nuo pat pirmų susitikimo minučių, tačiau sekėsi ekipoms nevienodai – jau įpusėjus pirmam kėliniui „Sporto manija“ atsiplėšė 11 taškų skirtumu. Toliau ekipos rungtyniavo lygiau ir po pirmo kėlinio svečiai pirmavo 12 taškų skirtumu 18-30. Antrajame ketvirtyje ir toliau vyravo atkaklus bei greitas žaidimas, kurio metu „Banga“ dažniausiai bausdavo varžovus tritaškiais. Visgi „Sporto manija“ turėjo savo ginklų, kurių dėka išsaugojo visą pranašumą, o kėliniui pasibaigus turėjo 13 taškų atotrūkį 42-55. Trečias ketvirtis tapo tuo ketvirčiu, kurio metu paaiškėjo nugalėjotas. „Sporto manija“ laimėjo ketvirtį 15 taškų skirtumu, o prieš paskutinįjį susikrovė net 28 taškų pranašumą 56-84. Nors paskutiniajame ketvirtyje „Bangai“ pavyko atlošti 17 taškų, tačiau tai jau nieko nebelėmė. Rungtynės baigėsi užtikrinta „Sporto manijos“ pergale galutiniu rezultatu 102:91 (30:18, 25:24, 29:14, 18:35).

Pirmojoje susitikimo dalyje „Sporto manijos“ ekipai jau nuo 4 -os rungtynių minutės atsiplėšė, kai buvo surengtas spurtas 0:10, po kurio svečių persvara pasiekė 11 taškų ribą 4-15. Nors tai buvo tik rungtynių pradžia ir į rezultatą komandos dažnai nežvilgčiojo, visgi rungtynėms vykstant toliau, rungtynių švieslentėje vis laikėsi „Sporto manijos“ pakankamai saugus pranašumas, kuris po pirmųjų dešimt minučių buvo 12 taškų. Antrajame ketvirtyje „Sporto manijai“ nors ir pavyko neišbarstyti susikurto pranašumo, tačiau jau šio kėlinio metu jiems sunkiai sekėsi tvarkytis gynyboje su „Bangos“ žaidėjais. Tuo pačiu, šio ketvirčio metu, netrūko ir banguoto žaidimo, kuris pasireiškė vienos arba kitos ekipos kelių minučių sėkmingomis atkarpomis. Tad 2 -o kėlinio pradžioje „Sporto manijos“ ekipa laimėjo atkarpėlę 3-11, ir taip sugebėjo dar labiau nutolti 21-41. Bet nuo to momento „Banga“ atsakė kone tuo pačiu – sėkmingas spurtas, kurio metu keturi taiklūs tritaškiai bei pridėtas dvitaškis, pastaruosius prie varžovų priartino iki 8 taškelių 35-43. Bemaž toks skirtumas išsilaikė iki to momento, kada, dar prieš antrojo kėlinio pabaigą, po tritaškį pataikė L.Andrijauskas ir P.Parachomikas. Po šių taiklių metimų antras ketvirtis baigėsi ir ties antra susitikimo dalimi „Bangos“ deficitas siekė 13 taškų 42-55.

Trečiajame ketvirtyje dominavo „Sporto manijos“ ekipa, kuri vis didino atotrūkį nuo varžovų, o „Bangos“ bandymai atsakyti į varžovus atakas baigdavosi nesėkmingais epizodais puolime, o gynyboje nesustabdant priešininkų, ypač V. Šumskio „Bangos“ deficitas, perkopus į antrą kėlinio pusę, pasiekė net 24 taškus 49-73. Toliau vaizdas aikštelėje ne itin pakito, o per likusias kėlinio minutes „Sporto manijos“ pranašumas, kėliniui laikui pasibaigus, pasiekė 28 taškus 56-84.

Ketvirto ketvirčio metu ir ilgą jo laiko dalį „Sporto manijos“ pranašumas laikėsi labai solidus, bet tuo pačiu pažymėtina ir tai, jog „Banga“ žaidė iki pat paskutinių rungtynių minučių, kas jiems leido bent sušvelninti rungtynių rezultatą. Nors ties 7 -a žaidimo minute „Sporto manijos“ pranašumas vis dar siekė 22 taškų ribą 77-98, tačiau per likusį laiką „Banga“ sėkmingai puolė ir sumažino deficitą iki padoresnio rungtynėse. Rungtynėms baigiantis „Sporto manija“ dar sugebėjo pelnyti ir šimtąjį tašką, kurio autoriumi tapo K.Pupinis. Galiausiai rungtynės baigėsi „Sporto manijos“ pergale rezultatu 91-102.

„Banga“ ekipos treneris Š. Liesis pasidalino mintimis apie rungtynes

- Turnyrinėje lentelėje komandos kaimynės, bet šiandien varžovai atrodo turėjo pranašumą.

Matot, turnyrinė lentelė yra turnyrinė lentelė. O kas susirenka tą ir turim. Na, pavyzdžiui nebuvo nei vieno, kuris galėtų pakeisti aukštą žmogų ir iš esmės žaidėm keli. O jie savo darbą padaro, vis tiek yra, ta prasme, galingesni. Jie pataiko ir viskas, ypač pirmajame kėlinyje. Mes nepataikėme ir tik dabar mūsų metimai atsirišo, tai vienas dalykas. Antras dalykas norint laimėti reikia pradžioj apsiginti. Neapsigynėm, ir tai nereiškia, kad tu įmesi daugiau taškų, nei jie įmes.

Banga: Aurimas Birgelis – 19 tšk. (5 rezult. perd.), Gitanas Bačiulis – 19 tšk., Vytautas Vaikšnis – 17 tšk. (11 atk. kam., 5 rezult. perd.)

Sporto manija: Vilius Šumskis – 26 tšk. (10 atk. kam.), Artūras Pelšs – 19 tšk. (5 rezult. perd.), Paulius Parachomikas – 17 tšk. (10 atk. kam.), Karolis Pupinis – 16 tšk.

Visas rungtynes pirmavusi „Sporto manija“ išsaugojo pergalę ir žengė į Elito lygos finalą (2014 gegužės 29 d., ketvirtadienis, 23:08 val.)Skaudus „Tegros“ dūris „Sporto Manijai“ (2014 sausio 26 d., sekmadienis, 21:42 val.)Vilniaus „Pazintysxxx.com“ ‒ Kauno „Sporto manija“ (2014 kovo 02 d., sekmadienis, 23:25 val.)„Elito“ lygos finale triumfavo įspūdingai žaidę „Sporto manijos“ krepšininkai (2014 gegužės 30 d., penktadienis, 23:55 val.)„Pazintysxxx.com“ išsivežė pergalę iš „Bangos“ tvirtovės (2014 kovo 09 d., sekmadienis, 14:28 val.)„Tegra“ palaužė „Sporto maniją“ (2014 sausio 08 d., trečiadienis, 23:52 val.)„Sporto Manija“ po sunkios kovos pasiekė pirmąją pergalę „Elito“ lygoje (2013 gruodžio 15 d., sekmadienis, 21:07 val.)„Sporto manija“ ketvirtąjame kėlinuke įrodė savo pranašumą prieš „United & Radijas Tau“ ekipą ir žengė į Elito lygos pusfinalį (2014 gegužės 26 d., pirmadienis, 23:03 val.)Emocingame mače „Banga“ įveikė SLK „Patriotus“ (2014 sausio 29 d., trečiadienis, 11:10 val.)„Sporto Manija“ atsirevanšavo SLK „Patriotams“ (2014 vasario 09 d., sekmadienis, 22:07 val.)