Kauno švara ‒ 2 vs Kolegos (77:72)Pavasario „Sportturas“ taurė 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2016 balandžio 05 d., Antradienis, 20:15 val. @ Kauno švara, Statybininkų g. 3, Kaunas, LT-50124

Žaidimo vadžias paleidusi „Kauno Švara ‒ 2“ lemtingu momentu susigrąžino jas į savo rankas

2016 balandžio 05 d., Antradienis, 23:06 val., peržiūros: 999

Balandžio 5-ąją dieną, antradienį, „Kauno Švaros“ salėje įvyko pavasario „Sportturas“ Mažosios taurės ketvirtfinalio mūšis tarp namuose žaidusios „Kauno Švaros – 2“ ir svečių vaidmenyje buvusių „Kolegų“.

Rungtynių starte aikštelės šeimininkai jautėsi tarsi žuvys vandenyje, o „Kolegos“ neatrado savojo žaidimo ir gavo antausį 10:2. Kiek vėliau svečių puolimą išjudino A.Gendvilo bei E.Bučinsko tandemas, kuris surinko 9 taškus ir braukė deficitą iki 4 taškų (15:11). Vis dėlto antroje ketvirčio pusėje savo žodį vėl tarė „Kauno Švara – 2“ ir skirtumas ėmė augti. G.Simanavičius realizavo dvitaškį, o jam įkandin du tritaškius įsūdė D.Kazlauskas ir po spurto 8:0 atstumas tarp ekipų šoktelėjo iki 12 taškų (23:11). Tiesa paskutinis žodis pirmajame kėlinyje priklausė „Kolegoms“ ir ši ekipa sugebėjo sumažinti nuostolius iki vienženklės ribos. Po 10 minučių kovos rezultatas buvo 23:14.

Antrojo kėlinio pradžioje „Kauno Švara – 2“ dar kartą šovė į priekį, pelnė 5 taškus be atsako ir padidino atotrūkį iki 14 taškų (28:14). Visgi tuomet „Kolegos“ prabudo ir ėmėsi reformų. A.Šiaulio kariauna iniciavo spurtą 0:11, sukėlė priešininkams nerimo jausmą ir prisikasė iki ranka pasiekiamos, 3 taškų ribos (28:25). Tiesa pakreipti įvykių sau naudinga linkme svečiams nepavyko ir antroje kėlinio pusėje, atrodytų išmušti iš vėžių „Kauno Švaros – 2“ krepšininkai prisiminė sėkmingo žaidimo formulę ir pradėjo atsigriebinėti už prastas pirmąsias ketvirčio minutes. K.Bytauto armija kelių minučių atkarpą laimėjo rezultatu 9:2 ir po G.Simanavičiaus tikslaus tolimo metimo susigrąžino dviženklį pranašumą (37:27). Vis dėlto pirmosios susitikimo pusės tiesiojoje „Kolegos“ pasižymėjo dviem dvitaškiais ir tokiu būdu sumažino atsilikimą iki 6 taškų. Įpusėjus mačui rezultatas buvo 37:31.

Po didžiosios pertraukos „Kauno Švara – 2“ nelaužė tradicijų ir ketvirtį pradėjo dviem sėkmingomis atakomis be atsako, po kurių rezultato skirtumas vėl perkopė 10 taškų ribą (42:31). Tiesa priešingoje barikadų pusėje netrukus aktyvių veiksmų puolime ėmėsi M.Karpavičius ir R.Imbrasas, kurie kartu pelnė pirmuosius 12 savo ekipos taškų ir padėjo „Kolegoms“ atsidurti visai šalia varžovų (45:43). Visgi pasivyti priešininkų svečiams taip ir nepavyko, o pagrindine to priežastimi tapo sėkmingas G.Simanavičiaus žaidimas varžovų aikštės pusėje. Šis žaidėjas smeigė porą tritaškių, o po jo taiklių baudos metimų, atstumas tarp ekipų išaugo iki 9 taškų (57:48). „Kolegų“ padėtį ketvirčio finiše sušvelnino E.Bučinskas ir po trijų kėlinių „Kauno Švara – 2“ tenkinosi tuo pačiu 6 taškų pranašumu, kurį turėjo ir po dviejų kėlinių – 57:51.

Lemiamos dvikovos dalies pirmosiomis minutėmis sužibo M.Brusoko žvaigždė ir šis aukštaūgis ėmėsi lyderio vaidmens aikštės šeimininkų gretose. Visi 4 tikslūs minėto krepšininko baudų metimai ir taiklus dvitaškis leido „Kauno Švarai – 2“ spurtuoti 6:0 ir padidinti atotrūkį iki 11 taškų (64:53). Vis dėlto vėliau namuose žaidusi komanda stabtelėjo ir tuo netruko pasinaudoti ant prarajos krašto atsidūrę „Kolegos“. Po truputį vis lengviau būdų pelnyti taškus randantys svečiai tirpdė atsilikimą, spurtavo 4:15 ir M.Karpavičiaus tolima bomba atstatė pusiausvyrą (68:68). M.Brusoko baudos metimas nusvėrė dvikovos svarstykles beveik visą rungtynių laiką pirmavusios „Kauno Švaros – 2“ pusėn (69:68), tačiau įsismaginę „Kolegos“ surezgė dar dvi rezultatyvias atakas ir perėmė šturvalą (69:72). Visgi lemiamu momentu „Kauno Švara – 2“ sugebėjo atrasti savyje jėgų ir neketino taip apmaudžiai išleisti pergalės iš rankų. R.Močio ir T.Kažemėko dvitaškiai pakreipė visą aikštės šeimininkams naudinga linkme (75:72), o G.Simanavičiaus baudų metimai sutvirtino „Kauno Švaros – 2“ padėtį iki 3 taškų (75:72). Paskutinei ir pačiai svarbiausiai atakai šiame mače „Kolegos“ turėjo beveik 20 sekundžių, kurių metų kelis kartus žvilgtelėjo į krepšį už tritaškio linijos, tačiau galiausiai pasirinko ataką užbaigti metimu iš po krepšio, kuris skriejo pro šalį, o „Kauno Švaros – 2“ pergalę įtvirtino prie baudų metimų linijos stojęs M.Brusokas. Galutinis rungtynių rezultatas – 77:72.

Kęstutis Bytautas („Kauno Švara – 2“):

Iš esmės beveik visas rungtynes kontroliavote įvykius aikštėje ir laikėti persvarą savo rankose. Tiesa pabaigoje vos neprisižaidėte. Kas padėjo neprisižaisti?

„Pabaigoje į aikštę išėjo veteranai ir sutvarkė viską. Tiesiog savo malonumui žaidžiam, tai dėl to toks banguotas žaidimas.“

Dabar jau prasibrovėte į pusfinalį ir minimum žaisite dar dvi rungtynes, iš kurių bent viena pasiekta pergalę atneštų medalius. Į kokios spalvos medalius taikotės?

„Žinoma, kad į tauriausius.“

„Kauno Švaros – 2“ komandoje geriausiai pasirodė G.Simanavičius (23 tšk.), M.Brusokas (15 tšk., 9 atk. k., 2 bl, 7 išpr. pr.), D.Kazlauskas (10 tšk.), R.Motys (9 tšk., 6 per. k., 2 bl.) ir T.Kažemėkas (8 tšk.).

„Kolegų“ gretose išsiskyrė M.Karpavičius (20 tšk., 5 išpr. pr.), A.Gendvilas (18 tšk., 10 atk. k., 2 bl., 5 išpr. pr.), R.Imbrasas (16 tšk., 11 atk. k., 3 bl.) ir E.Bučinskas (13 tšk., 7 atk. k., 5 rez. p.).

Pavasario „Sportturas“ Mažosios taurės pusfinalyje „Kauno Švaros – 2“ laukia akistata su „Vilkais“.

„Kauno Švara ‒ 2“ apgynė savo tvirtovę nuo „Komandos X“ (2016 kovo 29 d., antradienis, 23:00 val.)Pusfinalyje su dramos elementais „Kauno Švara ‒ 2“ išplėšė kelialapį į finalą (2016 balandžio 12 d., antradienis, 23:18 val.)„Remza“ gan nesunkiai įveikė „Kauno švarą ‒ 2“ (2016 kovo 22 d., antradienis, 22:08 val.)Ketvirtame kėlinuke atsibudusi „Team Five“ visgi nepavijo „Kauno švaros ‒ 2“ ekipos (2016 balandžio 01 d., penktadienis, 21:57 val.)„Kolegos“ nesunkiai įveikė „Kauno NTI-PN“ krepšininkus (2016 kovo 17 d., ketvirtadienis, 23:28 val.)Pavasario „Sportturas“ Mažosios taurės čempionais tapo „Kauno liberalai“ (2016 balandžio 17 d., sekmadienis, 17:07 val.)„Kolegos“ nesunkiai įveikė „Lietuvos kelių statyba“ (65:46) (2016 kovo 24 d., ketvirtadienis, 00:06 val.)„Pelias“ įveikė „Kolegas“, taip iškovodami kelialapį į „Sportturo“ Didžiają taurę (2016 kovo 31 d., ketvirtadienis, 20:47 val.)