Kauno autobusai vs Kauno TPMC (110:106)„Laikinosios sostinės“ Didžioji taurė 2017 » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2017 gegužės 29 d., Pirmadienis, 21:00 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

„Kauno autobusai“ fantastiškai išsigelbėjo ketvirtojo kėlinio pabaigoje, o po pratęsimo ir iškovojo kelialapį į finalą

2017 gegužės 30 d., Antradienis, 00:11 val., peržiūros: 1013

Pirmadienį, gegužės 29 dieną, Kauno energijos sporto salėje įvyko „Laikinosios sotinės“ 2017, Didžiosios taurės pusfinalio rungtynės tarp vietos „Kauno autobusų“ bei svečių „Kauno TPMC“. Rungtynės buvo gana permainingos ir tai viena, tai kita ekipa sugebėdavo sužaisti sėkmingesnę atkarpą. Didžiąją rungtynių dalį priekyje žengė svečiai, tačiau ketvirtojo kėlinio pabaigoje aikštelės šeimininkai per paskutinę minutę panaikino aštuonių taškų deficitą, išplėšė pratęsimą ir jo metu triumfavo.

Pirmojo kėlinuko pradžioje komandos žaidė ne itin rezultatyviai, tačiau apylygiai. Sužaidus pusę kėlinuko, svečiai turėjo vieno taško pranašumą, tačiau tuomet septynis taškus be varžovų atsako pelnė aikštelės šeimininkai ir įgijo šešių taškų atotrūkį. Vėliau skirtumas tarp komandų buvo išaugęs ir iki devynių taškų, tačiau „Kauno TPMC“ kėlinį užbaigė sėkmingiau ir šiek tiek sumažino savo atsilikimą. Rezultatas po pirmųjų dešimties minučių buvo 24:17. Antrasis kėlinukas buvo kur kas rezultatyvesnis „Kauno TPMC“ ekipai. Nors pirmoje kėlinio pusėje vaizdas aikštelėje per daug nesikeitė, „Kauno autobusai“ ir toliau sėkmingai laikė panašų pranašumą savo rankose. Tačiau kėlinukui perkopus į antrąją pusę, svečių ekipa persvėrė rezultatą ir pradėjo po truputį bėgti nuo aikštelės šeimininkų. Prieš pat kėlinuko pabaigą komandas skyrė jau ir dešimt taškų, tačiau ketvirtį taikliu tolimu metimu užbaigė aikštelės šeimininkai ir sumažino savo deficitą. Rezultatas po pirmosios rungtynių pusės buvo 44:51.

Trečiąjį ketvirtį 9:2 spurtu pradėjo aikštelės šeimininkai ir išlygino rezultatą. Vėliau komandos apsikeitė keliais sėkmingais išpuoliais, bet tada „Kauno TPMC“, dėka kelių taiklių tolimų metimų, vėl įgijo kiek solidesnį pranašumą. Vis tik, jiems to pranašumo išlaikyti vėl nepavyko, nes kėlinuko pabaigoje aikštelės šeimininkai vėl pavijo savo varžovus. Rezultatas po trijų ketvirčių buvo 74:77. Ketvirtojo kėlinio pradžioje kiek geriau sekėsi „Kauno autobusams“, kurie perimė iniciatyvą į savo rankas ir kurį laiką vėl pirmavo rungtynėse. Visgi, kėlinukui perkopus pusiaukelę, svečių ekipa sužaidė sėkmingesnę atkarpą ir vėl susigrąžino pranašumą į savo rankas. Likus žaisti 1:22 sekundes, „Kauno TPMC“ ekipos pranašumas siekė aštuonis taškus, tačiau tuomet A.Lencevičius smeigė du tolimus metimus ir iškart sumažino savo komandos atsilikimą iki dviejų taškelių. Svečių ekipa ir toliau buksavo, o tuo pasinaudojo „Kauno autobusai“ ir dar dvi atakas paeiliui užbaigė dviem taikliais dvitaškiais ir persvėrė rezultatą savo naudai. Kitoje aikštelės pusėje P. Semaškos reidas iki krepšio buvo sėkmingas, jis išlygino rezultatą ir išplėšė pratęsimą. Rezultatas po reguliaraus laiko buvo 96:96.

Pratęsimą taikliu tritaškiu pradėjo aikštelės šeimininkai, bet tuomet keturis taškus paeiliui pelnė svečiai ir įgijo minimalų pranašumą. Vėliau kelias atakas sėkmingai užbaigė „Kauno autobusai“ ir susigrąžino pranašumą. Likus žaisti minutei, šeimininkų pranašumas siekė du taškus. „Kauno TPMC“ tolimas metimas skriejo pro šalį ir jiems teko grįžti į gynybą. Jiems pavyko sėkmingai apsiginti, tačiau atkovoti kamuolio nepavyko ir „Kauno autobusai“ „prastumdė“ kamuolį, kol svečių ekipa bandė pražangom stabdyti varžovus. Galiausiai, „Kauno autobusų“ pergalę vainikavo Š. Beniušio dėjimas iš viršaus, o galutinis rungtynių rezultatas buvo 110:106.

Finale, gegužės 30 dieną, „Kauno autobusai“ susigrums su „Panemunės“ ekipa, o „Kauno TPMC“, mažajame finale, laukia „Sporto manijos“ išbandymas.

„Kauno autobusai“ po atkaklios kovos įveikė „Kauno TPMC“ ekipą (2017 gegužės 22 d., pirmadienis, 22:15 val.)„Kauno TPMC“ įveikė Raseinių SK „Julisa“ ir žengia toliau (2017 gegužės 24 d., trečiadienis, 19:17 val.)Taškų lenktynėse „Kauno TPMC“ įveikė „Sporto maniją“ (2017 gegužės 19 d., penktadienis, 22:06 val.)„Laikinosios sostinės“ Didžiosios taurės finale triumfavo „Panemunė“ (2017 gegužės 30 d., antradienis, 23:19 val.)Paskutinėmis rungtynių minutėmis „Sporto manija“ įveikė „Kauno autobusus“ (2017 gegužės 18 d., ketvirtadienis, 22:40 val.)„Sporto manija“ kovoje dėl bronzos sutrypė „Kauno TPMC“ (2017 gegužės 30 d., antradienis, 23:02 val.)