Kauno autobusai vs Sporto manija (96:99)„Laikinosios sostinės“ Didžioji taurė 2017 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2017 gegužės 18 d., Ketvirtadienis, 20:30 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

Paskutinėmis rungtynių minutėmis „Sporto manija“ įveikė „Kauno autobusus“

2017 gegužės 18 d., Ketvirtadienis, 22:40 val., peržiūros: 756

Gegužės 18 dieną „Kauno energijos“ sporto salėje įvyko „Laikinosios sostinės“ Didžiosios taurės rungtynės, kuriose aikštės šeimininkai „Kauno autobusai“ priemė svečius „Sporto maniją“. Abiem komandom šios rungtynės buvo pirmos taurėje.

Rungtynesgeriau pradėjo „Kauno autobusai“, kurie pelnė keturis taškus be atsako (4:0). Netrukus komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais (6:2). Netrukus „Sporto manija“ pasivijo varžovus ir aikštėje vyko atkakli kova. Komandos keitėsi taikliais metimais. Įpusėjus aštuntai minutei komandas skyrė penki taškai (18:23), o minutės pertraukėlės paprašė „Kauno autobusai“. Per likusį laiką „Sporto manija“ išsaugojo dviejų taškų persvarą (25:27).

Antras kėlinys prasidėjo penkiais be atsako pelnytais „Kauno autobusų“ taškais (30:27). Netrukus tuo pačiu atsakė „Sporto manija“ (30:32). Trečią minutę „Kauno autobusai“ pradėjo spurtą, kurio metu pelnė 10 taškų be atsako (40:32). Vėliau komandos žaidė lygiai, o „Kauno autobusų“ persvara laikėsi iki kėlinio pabaigos. Devintą minutę komandas skyrė 12 taškų (55:43). PEr likusį laiką keturis taškus be atsako pelnė „Sporto manija“ ir sumažino varžovų pranašumą iki aštuonių taškų (55:47).

Trečio kėlinio pradžioje du iš eilės metimus pataikė „Sporto manija“ (55:51), o netrukus „Kauno autobusų“ tritaškis pasiekė tikslą (58:51). Vėliau komandos žaidė lygiai, o septintą minutę šeimininkų pranašumas padidėjo iki 10 taškų (66:56). Visgi netrukus spurtą pradėjo „Sporto manija“, kuri pelnė aštuonis taškus be atsako (66:64). Paskutinėmis kėlinio minutėmis komandos žaidė lygiai, o sužaidus tris kėlinius komandas skyrė penki taškai (75:70).

Ketvirtą kėlinį geriau pradėjo „Kauno autobusai“. Po septynių jų be atsako pelnytų taškų persvara padidėjo iki 12 taškų (82:70). Vėliau komandos keitėsi taikliais metimais. Prasidėjus antrai kėlinio pusei komandas skyrė 15 taškų (94:79). „Kauno autobusų“ puolimas užstrigo, o „Sporto manija“ pelnė 20 taškų be atsako (94:99). Rungtynių pabaigoje „Kauno autobusai“ dviem baudos metimais sumažino varžovų persvarą (96:99). „Kauno autobusai“ pralaimėjo pirmą kartą taurėje, o „Sporto manija“ iškovojo pirmą pergalę.

„Sporto manijos“ treneris Modestas Vaškūnas paklaustas, kodėl ketvirtame kėlinyje įvyko rungtynių lūžis, treneris atsakė: „Atvažiavau į trečią kėlinį ir suvadovavau.“ Paklaustas ar techninė pražanga ir emocijos po jos negalėjo turėti įtakos rungtynių baigčiai, treneris atsakė: „Manau, kad tai galėjo būti dar kažkoks pastūmimas į priekį, bet aš savo emocijas reiškiau ne be reikalo. Aišku, kiekvienas turi savo teisybę, bet manau, kad šiandien per daug teisybių buvo ne į mūsų naudą.“ Paklaustas, kodėl laimėjo rungtynes, treneris atsakė: „Paskutinių minučių atkarpą mes geriau sužaidėme ir pataikėme.“

„Sporto manija“ kovoje dėl bronzos sutrypė „Kauno TPMC“ (2017 gegužės 30 d., antradienis, 23:02 val.)„Panemunė“ įveikė „Sporto maniją“ ir žengia į finalą (2017 gegužės 29 d., pirmadienis, 21:58 val.)„Sporto manija“ be didesnio vargo sutriuškino „Bangą“ (2017 gegužės 25 d., ketvirtadienis, 01:09 val.)Taškų lenktynėse „Kauno TPMC“ įveikė „Sporto maniją“ (2017 gegužės 19 d., penktadienis, 22:06 val.)„Kauno autobusai“ po atkaklios kovos įveikė „Kauno TPMC“ ekipą (2017 gegužės 22 d., pirmadienis, 22:15 val.)„Laikinosios sostinės“ Didžiosios taurės finale triumfavo „Panemunė“ (2017 gegužės 30 d., antradienis, 23:19 val.)„Kauno autobusai“ fantastiškai išsigelbėjo ketvirtojo kėlinio pabaigoje, o po pratęsimo ir iškovojo kelialapį į finalą (2017 gegužės 30 d., antradienis, 00:11 val.)