A.S.K „Persvara“ & Orca.lt vs BC „Liuksas“ (77:63)Pavasario „Sportturas“ taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 balandžio 09 d., Ketvirtadienis, 20:45 val. @ Šančių vidurinė mokykla, Vokiečių g. 164, Kaunas, LT-45299

„A.S.K. Persvara & Orca.lt“ be komplikacijų susitvarkė su BC „Liuksu“

2015 balandžio 09 d., Ketvirtadienis, 23:15 val., peržiūros: 1062

Balandžio 9-ąją dieną, ketvirtadienį, Šančių mokykloje įvyko pavasario „Sportturas“ taurės K pogrupio dvikova tarp namuose žaidusių „A.S.K. Persvaros & Orca.lt“ krepšininkų ir svečių vaidmenyje buvusi BC „Liukso“ ekipa.

Pirmajame ketvirtyje komandos nenusileido viena kitai ir beveik visą kėlinį žengė viena šalia kitos. Pirmaujanti komanda šiame kėlinyje keitėse net septynis kartus, o dar šešis kartus rezultatas buvo lygus. Vis dėlto kėlinio finiše BC „Liuksas“ ėmėsi ryžtingesnių veiksmų, paskutinę atkarpą laimėjo rezultatu 2:9 ir S.Ziutelio bei M.Kaštalianovo tolimi šūviai leido svečiams po pirmųjų 10 minučių susikrauti 6 taškų persvarą – 13:19.

Antrojo kėlinio pradžioje įsismagino „A.S.K. Persvara & Orca.lt“. Ketvirtį aikštelės šeimininkai pradėjo galingu spurtu 11:2 (7 taškus pridėjo A.Kurauskas) ir ne tik panaikino turėtą deficitą, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai (24:21). Visgi tuomet estafetę vėl perėmė BC „Liuksas“ ir T.Ziutelio bei M.Lapinsko 6 taškai iš eilės apvertė viską aukštyn kojomis (24:27). Tiesa antroje kėlinio pusėje svečių žaidimas šiek tiek strigo ir tuo netruko pasinaudoti varžovai. „A.S.K. Persvara & Orca.lt“ realizavo porą tritaškių, šovė į priekį 8:0 ir pakreipė viską sau naudinga linkme (32:27), o ketvirčio finiše A.Kurausko rezultatyvus žaidimas leido aikštės šeimininkams įgyti 7 taškų pranašumą ir laimėti pusę rungtynių rezultatu 40:33.

Po didžiosios pertraukos „A.S.K. Persvaros & Orca.lt“ atotrūkis išaugo iki 9 taškų (42:33), bet tuomet įsismagino BC „Liuksas“, kuris surinko 7 taškus iš eilės it po J.Fiodorovičiaus taiklaus metimo priartėjo iki 2 taškų (42:40). Vis dėlto persverti rezultato aikštės šeimininkai neleido ir kėlinio viduryje atsakė identiška atkarpa, kuri leido susigrąžinti 9 taškų pranašumą (51:42). Baudų metimų dėka svečiai sumažino nuostolius iki 6 taškų (51:45), tačiau ketvirčio tiesiojoje „A.S.K. Persvara & Orca.lt“ įjungė aukštesnę pavarą ir sparčiu žingsniu šovė į priekį. Laimėta atkarpa 11:2 (5 taškus pelnė E.Šipila) leido aikštelės šeimininkams nutolti dviženkliu skirtumu ir prieš lemiamą susitikimo dalį susikrauti 15 taškų bagažą – 62:47.

Ketvirtojo kėlinio starte „A.S.K. Persvara & Orca.lt“ dar labiau sutvirtino savo pozicijas, įgijo 20 taškų persvarą ir pasiuntė priešininkus į nokdauną (68:48), iš kurio atsigauti laiko liko vis mažiau. T.Ziutelio pora sėkmingų atakų pajudino BC „Liukso“ reikalus (68:52), bet priešiningoj barikadų pusėje atsaką smogė M.Mitkus bei Ž.Kaminskis ir skirtumas tarp ekipų šoktelėjo iki 21 taško (73:52). Nebeturintys kur trauktis svečiai rungtynių finiše pamėgino kilti į šturmą, spurtavo 2:10 ir likus žaisti 1,5 minutės prisikasė iki 13 taškų (75:62). Visgi pakeisti rungtynių tėkmės „A.S.K. Persvara & Orca.lt“ neleido ir šventė pergalę rezultatu 77:63.

Grant Aleksa („A.S.K. Persvara & Orca.lt“):

Antrame kėlinyje perėmėt iniciatyvą ir ją išlaikėt savo rankose iki pat pabaigos. Kas padėjo taip sužaisti?

„Komandos susikaupimas ir tai, kad visi stengėsi ir kovojo. Žaidėjai stengėsi išnaudoti žaidžiamą laiką ir tikrai kovojo ir stengėsi.“

Koks pasiekimas tenkintų Jūsų komanda šioje pavasario taurėje?

„Pirma vieta.“

Kurioj pajėgumo taurėj?

Tikimės pačioj aukščiausioj, bet ir Mažojoje taurėje galbūt. Dar nežinom.“

Mantas Lapinskas (BC „Liuksas“):

Šiandien kažkokie subyrėję atrodėt ir atkarpomis paleidot varžovus. Kas atsitiko?

„Ne tai, kad subyrėję, bet visiškai išbyrėję. Pirmas kėlinys buvo normalus. Zona gynėmės, viskas gerai ėjosi ir pirmą kėlinį net laimėjom. Antrą ir trečią…Nežinau...Kaip vaikų komanda. Vien metimai iš tritaškio ir jokios gynybos.“

Nugalėtojus į pergalę vedė A.Kurauskas (32 tšk., 7 rez. p., 8 išpr. pr.), E.Šipila (15 tšk., 12 atk. k., 5 rez. p., 5 išpr. pr.), M.Mitkus (11 tšk.), V.Narbutas (6 tšk., 7 atk. k.), E.Liungas (5 tšk., 2 bl.) ir Ž.Kaminskis (4 tšk.).

BC „Liukso“ gretose išsiskyrė T.Ziutelis (20 tšk., 15 atk. k., 9 išpr. pr.), A.Keršys (15 tšk., 12 atk. k.), S.Ziutelis (8 tšk.), M.Kaštalianovas (6 tšk.), J.Fiodorovičius (6 tšk., 5 rez. p., 5 per. k.) ir M.Lapinskas (6 tšk.).

„A.S.K. Persvara & Orca.lt“ pavasario „Sportturas“ taurėje pasiekė trečiąją pergalę iš tiek pat galimų (3-0). BC „Liukso“ sąskaitoje vienintelė pergalė ir du pralaimėjimai (1-2).

„A.S.K „Persvara“ & Orca.lt“ sutriuškino „Compensa“ komandą. (2015 balandžio 02 d., ketvirtadienis, 21:35 val.)Įnirtingos kovos atomazgoje ‒ „A.S.K „Persvara“ & Orca.lt“ pergalė (2015 kovo 25 d., trečiadienis, 00:56 val.)„Compensa“ iškovojo nelengvą pergalę prieš BC „Liuksą“ (2015 kovo 29 d., sekmadienis, 20:15 val.)Antroje rungtynių pusėje tiksliau žaidęs BC „Liuksas“ pranoko „Siesikus“ (2015 balandžio 06 d., pirmadienis, 23:36 val.)„Laipsniai“ gana nelengvai prasibrovė į ketvirtfinalį (2015 balandžio 16 d., ketvirtadienis, 23:21 val.)Aštunfinalio rungtynėse „Liuksas“ įrodė pranašumą prieš „Ambi“ (2015 balandžio 17 d., penktadienis, 21:36 val.)BC „Liuksas“ nepasinaudojo idealia galimybe išplėšti pergalę ir atidavė kelialapį į pusfinalį „Compensai“ (2015 balandžio 20 d., pirmadienis, 22:45 val.)