R2P Sport ‒ S/M vs SK „Neveronys“ (80:81)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2016 balandžio 24 d., Sekmadienis, 19:00 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

SK „Neveronys“ po dramatiškos kovos ir pratęsimo žengė į finalą

2016 balandžio 24 d., Sekmadienis, 22:36 val., peržiūros: 1832

Sekmadienį, balandžio 24 dieną, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „C“ lygos, Didžiosios taurės, pusfinalio rungtynės tarp vietos „R2P Sport ‒ S/M“ bei svečių SK „Neveronių“. Tai buvo antrosios šių dviejų ekipų rungtynės, o pirmąsias po pratęsimo laimėjo šiandieniniai svečiai. Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie po pirmojo ketvirčio turėjo saugų pranašumą, tačiau vėliau „Neveronių“ ekipa vis artėdavo savo varžovų link, o šie tuomet vėl padidindavo savo pranašumą. Rungtynėms einant į pabaigą, tiek viena, tiek kita komanda turėjo progų išplėšti pergalę, tačiau jomis nepasinaudojo ir komandoms, vėlgi, teko žaisti pratęsimą. Pratęsimą kiek geriau pradėjo „Neveronių“ ekipa, kuri pirmavo didžiąją pratęsimo dalį. Galiausiai „Neveronių“ ekipa sugebėjo iššvaistyti šešių taškų pranašumą ir dar vos nepaleido pergalės iš rankų. Tik sėkmė jiems nusišypsojo, kad R.Vainikevičius laisvas iš po krepšio prametė metimą, galėjųsį išplėšti pergalę.

Pirmąjį kėlinuką komandos pradėjo gan greitu ir rezultatyviu žaidimu. Nei viena ekipa nesusidūrė su didesniai sunkumais pelnyti taškus. Kaip vėliau paaiškėjo, šis scenarijus buvo palankesnis „R2P Sport ‒ S/M“ ekipai, kurie įpusėjus kėliniui sugebėjo spurtuoti 8:0 ir įgyti solidų pranašumą. Galiausiai, kėlinio pabaigoje komandos žaidė taškas į tašką, o rezultatas po pirmojo ketvirčio buvo 29:23. Antrajame kėlinyje komandos pradėjo žaisti daugiau pozicinio krepšinio ir rungtynių tempas smarkiai krito. Abi ekipos susidūrė su sunkumais pelnant taškus ir joms taip pat gan lengvai sekėsi prarasti kamuolius. Kėlinuką komandos pradėjo apylygiu žaidimu, tačiau tuomet sekė net poros minučių taškų badas šioms ekipoms. Galiausiai, komandos vėl trumpam pralaužė ledus ir sugebėjo kelis kartus sėkmingai užpulti. Tuomet sekė dar beveik trijų minučių taškų badas, bet kėlinuką komandos užbaigė apylygiu žaidimu. Rezultatas po pirmosios rungtynių pusės buvo 41:37.

Trečiasis kėlinukas taip pat nebuvo labai rezultatyvus. Visgi, šį ketvirtį kiek sėkmingiau pradėjo „Neveronių“ ekipa, kuri po taiklaus A. Švelnio metimo įgijo minimalų atotrūkį. Visgi, vėliau „R2P Sport ‒ S/M“ komandai pavyko susigrąžinti rungtynių kontrolę ir vėl persverti rezultatą savo naudai. Galiausiai, kėlinuką ekipos užbaigė apylygiu žaidimu. Bet „Neveronys“ po truputį artėjo savo varžovų link ir su kėlinukais vis karpydavo šiek tiek atsilikimo. Po trijų kėlinių rezultatas buvo 55:53. Lemiamą ketvirtį kiek geriau pradėjo „R2P Sport ‒ S/M“ ekipa, kuri po trijų taiklių tolimų metimų įgijo aštuonių taškų pranašumą. Vėliau, po kelių sėkmingų svečių atakų, „R2P Sport ‒ S/M“ ekipos pranašumas sumažėjo iki trijų taškų, tačiau čia pat skirtumas vėl kiek padidėjo. Likus žaisti kiek mažiau nei keturias minutes, G.Purauskas smeigė tolimą metimą ir sumažino atsilikimą iki dviejų taškų. Tuomet iš abiejų komandų pusių, sekė gausybė klaidų ir netaiklių metimų ir likus žaisti kiek daugiau nei minutei, V.Žvirblis įmetė abu baudos metimus bei taip išlygino rezultatą. Tuomet šeimininkai turėjo net kelias progas persverti rezultatą, tačiau jomis nepasinaudojo – M.Mackevičius ir J.Pocius prametė po du baudos metimus, o savą šansą turėjo „Neveronių“ ekipa, likus žaisti vos 15 sekundžių. Visgi, G. Purausko metimas nepasiekė tikslo ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Rezultatas po keturių kėlinukų buvo 70:70.

Pratęsimą lengvais taškais pradėjo J.Pocius, bet tuomet jis prametė dar du baudos metimus, kurie būtų leidę jo ekipai jaustis kiek lengviau. Tuo kaip mat pasinaudojo V.Žvirblis, kuris smeigė dvi tolimas bombas ir persvėrė rezultatą savo ekipos naudai. Vėliau „Neveronių“ ekipa įgijo ir šešių taškų pranašumą, tačiau tuomet sėkmingą atkarpą sužaidė „R2P Sport ‒ S/M“ ekipa, kuri sumažino atsilikimą iki dviejų taškų, likus žaisti kiek daugiau nei minutei. Kitoje aikštelės pusėje, svečių ekipa strigo puolime ir vos ne paskutinę atakai skirtą sekundę, A.Macys sugebėjo išmesti kamuolį krepšio link, o galiausiai ir pataikyti. Tuomet nieko per daug nelaukęs M.Mackevičius smeigė tolimą metimą, kuris leido sumažinti atsilikimą iki minimalaus. Tuomet „R2P Sport ‒ S/M“ ekipa atstovėjo gynyboje ir sugebėjo apsiginti ir turėjo paskutinę ataką. Galiausiai R. Vainikevičiui kamuolys buvo paduotas, kaip ant lėkštutės ir jis po krepšiu buvo visiškai laisvas, tačiau pergalę išplėšti galėjęs metimas, netikėtai visiems, neįkrito. SK „Neveronys“ po dar vienos dramatiškos kovos žengė į „C“ lygos, Didžiosios taurės finalą, o galutinis rungtynių rezultatas 80:81.

J.Virbickas (SK „Neveronys“):
„Dėl tokių epizodų gyventi ir verta. Sporte taip būna, kad vieniems sekasi, kitiems – ne. Šįkart mums pasisekė, nusišypsojo fortūna paskutinėmis sekundėmis ir tiesiog laimėjom. Varžybos sekėsi gan sunkiai tiek mums, tiek varžovams. Jau turbūt pavargę nuo sezono, nuo krepšinio, visi nori pailsėti, bet dar liko vienos rungtynės. Svarbiausios sezono rungtynės.“

R2P Sport ‒ S/M: Elvinas Kaluginas – 17 tšk. (10 atk. kam.), Tomas Bietkis – 16 tšk., Rytis Adžgauskas – 15 tšk., Justinas Pocius – 10 tšk. (6 rezult. perd., 5 perimt. kam., 9 išpr. praž.)

SK „Neveronys“: Giedrius Purauskas – 22 tšk. (8 išpr. praž.), Vytautas Žvirblis – 21 tšk. (6 rezult. perd.), Antanas Macys – 14 tšk. (12 atk. kam.), Aurimas Švelnys – 12 tšk. (7 išpr. praž.)

Paskutiniai komentarai (3 iš 4)

mukassss2016 balandžio 27 d., 09:41 val.
Cia tas trecias nepatenkintas anonistas is SM komandos? nenoreciau tuom patiketi bet jei jau taip yra, parasyk man tiesiogiai... as pasakysiu kur tau eiti ir net krypti parodysiu.
Anonimas2016 balandžio 25 d., 20:31 val.
Kai laimi taip viskas išgražėja, kad net nerealu. Bet tereikia kartą prapist ir visi blogi pasidaro išskyrus save patį ;) Tautiečiai stabilumo :)
Anonimas2016 balandžio 25 d., 13:24 val.
Pritariu sitai minciai labai idomios pirmenybes gavosi, nekantriai laukiame finalu.
SK „Neveronys“ po permainingos kovos privertė pasiduoti puikiai žaidusią BC „Gazuotas pienas“ ekipą. (2016 sausio 18 d., pirmadienis, 21:43 val.)SK „Neveronys“ nesunkiai pratęsė pergalių seriją (2015 gruodžio 10 d., ketvirtadienis, 00:04 val.)SK „Neveronys“ pusfinalį pradėjo pergale po pratęsimo (2016 balandžio 20 d., trečiadienis, 23:31 val.)SK „Neveronys“ atkakliose rungtynėse įveikė „Akademiją“ ir pateko į ketvirtfinalį (2016 kovo 23 d., trečiadienis, 22:25 val.)SK „Neveronys“ bevargo susitvarkė su Baltijos „Mirtini pingvinai“ (2015 spalio 26 d., pirmadienis, 20:24 val.)SK „Neveronys“ buvo neįkandamas riešutas „Laipsniams“ (2015 lapkričio 23 d., pirmadienis, 23:11 val.)„Kaišiadorys“ po atkaklios kovos palaužė „R2P -Sport S/M“ ekipą. (2016 sausio 08 d., penktadienis, 22:07 val.)SK „Neveronys“ buvo negailestingi Birštono SC ‒ „Olimpui“ (2016 sausio 04 d., pirmadienis, 22:49 val.)„R2P Sport ‒ S/M“ po permainingos kovos palaužė BC „BOOM“ ekipą. (2015 gruodžio 20 d., sekmadienis, 22:33 val.)SK „Neveronys“ nesunkiai įveikė „Buritus“ ekipą (2016 sausio 11 d., pirmadienis, 00:33 val.)