Hidraulinės sistemos vs BC „Sporto fėja“ & Detagama (87:106)Kauno mero Mažoji taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2015 spalio 16 d., Penktadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

BC „Sporto Fėja & Detagama“ paskutiniame kėlinyje išsigrynino kelialapį į finalą

Varžovų krepšį atakuoja Mindaugas Pažėra
2015 spalio 16 d., Penktadienis, 22:53 val., peržiūros: 1270

Spalio 16-ąją dieną, penktadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „Kauno Mero Mažosios taurės 2015“ pusfinalio mūšis tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusių „Hidraulinių Sistemų“ krepšininkų ir svečių pozicijoje buvusios BC „Sporto Fėjos & Detagamos“ ekipos.

Pirmosiomis dvikovos minutėmis į priekį veržėsi „Hidraulinės Sistemos“, tačiau M.Lisajevičius ir kompanija neleido priešininkams atitrūkti, alsavo jies į nugarą ir po minėto žaidėjo tolimų metimų porą kartų persvėrė rezultatą savo naudai (4:5 ir 7:10). Po A.Rimo taiklaus metimo BC „Sporto Fėja & Detagama“ pirmavo 5 taškais (7:12), bet tuomet D.Gvildžio kariaunos puolime stojo 3,5 minutės tyla, kuria su malonumu pasinaudojo aikštės šeimininkai. „Hidraulinės Sistemos“ iniciavo spurtą 11:0 ir po I.Krukonio tolimo šūvio atsiplėšė į priekį 6 taškais (18:12). BC „Sporto Fėjos & Detagamos“ tylą nutraukė pora D.Gudeliausko tritaškių, po kurių skirtumas ištirpo iki 2 taškų (20:18), tačiau įsiveržti į priekį V.Kirilovo auklėtiniai dar kurį laiką neleido. Po jau trečiojo taiklaus Lisajevičiaus tolimo metimo šiame ketvirtyje, rungtynėse grįžo pusiausvyra (24:24), o kėlinio tiesiojoje aktyvus M.Pažėros bei P.Vaškevičiaus žaidimas puolime padėjo svečiams surinkti 7 taškus be atsako ir perimti pirmaujančiųjų estafetę, kurią pavyko išlaikyti savo rankose iki švipuko, skelbiančio pirmosios susitikimo dalies pabaigą. Po 10 minučių kovos rezultatas buvo 27:31.

Antrajame ketvirtyje toliau vyko permaininga kova. Pirmosiomis minutėmis „Hidraulinės Sistemos“ pjovė nuostolius iki 2 taškų (31:33), tačiau tuomet dvitaškį su pražanga realizavo M.Lisajevičius, o jam įkandin porą tritaškių į varžovų krepšį švystelėjo P.Vaškevičius ir BC „Sporto Fėja – Detagama“ nutolo 9 taškais (33:42). Po šio epizodo kurį laiką komandos keitėsi sėkmingomis atkarpėlėmis, kurios tai šiek tiek sumažindavo atstumą, tai jį vėl priartindavo prie dviženklės ribos. Įpusėjus ketvirčiui įsismaginęs P.Vaškevičius įsūdė dar vieną tritaškį, po kurio skirtumas tarp ekipų pirmą kartą tapo dviženklis (37:47), bet po šio epizodo svečiai stabtelėjo ir viskas pakrypo kita linkme. Žaidimo skonį prisiminę „Hidraulinių Sistemų“ krepšininkai su M.Šumlinsku priešakyje, paskutinių kelių minučių atkarpa laimėjo rezultatu 16:4 (8 taškus pridėjo minėtas aukštaūgis) ir ne tik panaikino dviženklį deficitą, bet ir įsiveržė į priekį. Įpusėjus mačui rezultatas buvo 53:51.

Po didžiosios pertraukos D.Gvildžio armija susigrąžino pranašumą savo pusėn (53:56), o netrukus T.Padegimo ir D.Gudeliausko tandemas sutvirtino savo komandos pozicijas iki 6 taškų (54:60). Po šio epizodo kurį laiką skirtumas svyravo neženkliai, tačiau ketvirčio viduryje BC „Sporto Fėja & Detagama“ vėl paspartino žingsnį, Svečiai pelnė 4 taškus be atsako ir atitrūko 8 taškais (58:66), o vėliau tritaškį smeigė M.Lisajevičius ir „Hidraulinių Sistemų“ deficitas vėl per tašką priartėjo prie dviženklės ribos (60:69). Tiesa kovingieji aikštės šeimininkai antroje kėlinio pusėje ir vėl prabudo ir ėmė mažinti nuostolius. V.Kirilovo kariauna kelių minučių atkarpą laimėjo rezultatu 12:3 ir likus žaisti apie minutę, L.Čekavičius išlygino rezultatą (72:72). Tiesa paskutinis žodis trečiajame kėlinyje priklausė T.Padegimui, kurios nuo baudų metimo atžymos grąžino pranašumą savo komandos pusėn ir leido BC „Sporto Fėja & Detagamai“ prieš lemiamą dvikovos dalį džiaugtis bent jau 2 taškų pranašumu – 72:74.

Ketvirtasis kėlinys „Hidraulinėms Sistemoms“ prasidėjo ne itin sėkmingai. Išmušti iš vėžių kibios varžovų gynybos, aikštelės šeimininkai sunkiai rasdavo būdų pralaužti oponentų gynybą, o tuo tarpu BC „Sporto Fėja – Detagama“ nesnaudė ir ėmė kloti pergalės pamatus. P.Vaškevičiaus vedama BC „Sporto Fėja & Detagama“ ketvirtį pradėjo spurtu 2:8 ir padidino atotrūkį iki 8 taškų (74:82), o netrukus K.Jankaitis bei M.Pažėra pridėjo dar 7 taškus ir „Hidraulinių Sistemų“ padėtis tapo ganėtinai komplikuota (77:89). Šį kartą nokdaune atsidūrusiai V.Kirilovo armijai sunkiai sekėsi stotis ir žaidimo skonį pajutę varžovai išvarė intrigą iš salės. Paskutiniame kėlinyje dominavusi BC „Sporto Fėja & Detagama“ solidžiu skirtumu įveikė „Hidraulines Sistemas“ ir prasibrovė į turnyro finalą. Galutinis rungtynių rezultatas – 87:106.

Darius Gvildys (BC „Sporto Fėja & Detagama“):

Varžovai šiandien metė rimtą iššūkį. Vis dėlto jau pusfinalio etapas, kuriame silpnų varžovų tikėtis naivu. Kas įtakojo tą spurtą ketvirtajame kėlinyje, kuris ir nulėmė rungtynių baigtį?

„Taip. Jūs faktiškai jau viską pasakėte – silpnų varžovų pusfinalyje nėra. Šiandien varžovai tikrai gerai kovojo. Galvoju, kad šios rungtynės buvo pačios sunkiausios ir susidūrėm su rimčiausiu varžovu iki šiol šiame turnyre. Pasitelkėm į pagalbą savo gynėjų grandies žaidėjus, šiek tiek paspaudėm, o varžovai sutriko ir mes atitolom. Vėliau jau šiek tiek lengviau viskas klostėsi, nes varžovai jau turbūt netikėjo, kad gali laimėti šias rungtynes, ir nuleido rankas anksčiau laiko. Mes tuo pasinaudojom ir laimėjom.“

Kol dar nebaigė kitos pusfinalio rungtynės, kaip manote su kuo teks susikauti finale?

„Nežinau. Aš įsivaizduoju, kad toje poroje abi komandos yra lygiavertės ir spėti jų rungtynių baigtį - tai tas pats, kas mesti monetą. Neįmanoma pasakyti.“

Vitalijus Kirilovas („Hidraulinės Sistemos“):

Tris kėlinius matėm lygią kovą, vertą pusfinalio vardo. Bet paskutiniame ketvirtyje subyrėjote. Kodėl?

„Iš tikrųjų nesitikėjau, kad taip greitai subyrėsim. Pirmi požymiai pasirodė jau ketvirto ketvirčio pradžioje, kuomet kelis kartus suklydom ir padovanojom varžovams kamuolį. Intensyvus varžovų spaudimas išmūšė mus iš vėžių. Nebuvo vaikinai pasiruošę tokiam žaidimui. Gal šiek tiek per anksti patikėjom, kad galim juos įveikti, o galutiniame rezultate matosi, kad gavosi ne tas.“

Kaip manote, su kuo teks žaisti dėl trečiosios vietos?

„Eisim dar pažiūrėti, kas ten vyksta. Mums skirtumo kaip ir nėra. Abi komandos stiprios ir abi žinomos. Taigi nugalės stipriausi.“

BC „Sporto Fėjos & Detagamos“ pergalės kalviais buvo P.Vaškevičius (22 tšk., 8 atk. k.), M.Lisajevičius (21 tšk., 9 rez. p., 7 išpr. pr.), M.Pažėra (14 tšk., 5 išpr. pr.), D.Gudeliauskas (13 tšk.), G.Bartkus (12 tšk.), T.Padegimas (11 tšk., 6 išpr. pr.) ir K.Jankaitis (11 tšk.).

„Hidraulinių Sistemų“ gretose išsiskyrė M.Šumlinskas (26 tšk., 10 atk. k., 5 išpr. pr., 34 naud. b.), I.Krukonis (16 tšk., 6 rez. p.), L.Čekavičius (16 tšk.), M.Markevičius (11 tšk.), T.Vainoris (6 tšk., 11 atk. k.) ir J.Leitanas (6 tšk.).

Beveik tuo pačiu metu paaiškėjo ir kito pusfinalio tarp „Sporto Manijos – 2“ ir „Kauno Aerouosto“ baigtis. Po jo paaiškėjo, jog „Kauno Mero Mažosios taurės 2015“ finale BC „Sporto Fėja & Detagama“ susigrums su „Sporto Manija – 2“, o „Hidraulinės Sistemos“ dėl bronzos kovos su „Kauno Aerouostu“.

BC „Sporto fėja“ & Detagama lengvai peršoko ketvirtfinalio barjerą (2015 spalio 14 d., trečiadienis, 22:09 val.)„Sporto fėja & Detagama“ užbaigė pirmąjį etapą laimėdama prieš „Galerą“ (2015 spalio 09 d., penktadienis, 22:00 val.)BC „Sporto Fėja & Detagama“ su „Kauno Rami“ vargo tik rungtynių pradžioje (2015 spalio 04 d., sekmadienis, 22:25 val.)„Senukai“ parodė aštrius dantis, bet paskutiniame kėlinyje nesuspėjo paskui „Hidraulines Sistemas“ (2015 spalio 09 d., penktadienis, 22:39 val.)Mūšyje dėl pirmos vietos grupėje pergale džiaugėsi BC „Sporto fėja & Detagama“ (2015 spalio 06 d., antradienis, 22:15 val.)Kauno mero Mažosios taurės A pogrupio starte ‒ užtikrinta BC „Sporto fėjos“ & Detagamos pergalė (2015 rugsėjo 23 d., trečiadienis, 22:12 val.)Bronzinio mūšio atomazgoje „Kauno Aerouostas“ tolimais šūviais nužudė „Hidraulines Sistemas“ (2015 spalio 21 d., trečiadienis, 22:43 val.)Dramatiškame finale „Sporto Manija ‒ 2“ minimaliu skirtumu nuskriaudė BC „Sporto Fėją & Detagamą“ (2015 spalio 21 d., trečiadienis, 22:50 val.)Sezono atidarymo rungtynėse „Hidraulinės sistemos“ nesunkiai įveikė „Green Death“ (2015 rugsėjo 18 d., penktadienis, 21:27 val.)Rungtynių tiesiojoje viršų paėmė „Hidraulinių Sistemų“ patirtis (2015 rugsėjo 25 d., penktadienis, 21:43 val.)