Kauno tiltai vs Chemcentras (45:65)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 spalio 28 d., Antradienis, 21:15 val. @ Jachtklubas, M. Gimbutienės g. 35, Kaunas, LT-52337

„Chemcentras“ kiek netikėtai paguldė ant menčių „Kauno Tiltus“

2014 spalio 28 d., Antradienis, 23:36 val., peržiūros: 1239

Spalio 28 dieną, antradienį, Jachtklubo salėje įvyko "Įmonių" lygos "Rind" pirmenybių E pogrupio akistata tarp savo aikštėje žaidusios "Kauno Tiltų" komandos ir svečių rolėje buvusių "Chemcentro" krepšininkų.

Rungtynes užtikrinčiau pradėjo "Kauno Tiltai", kurie pirmosiomis minutėmis surinko 7 taškus be atsako ir įsiveržė į priekį. Tik po beveik 4 minučių tylos, savo taškų sąskaitą atidarė "Chemcentras" (7:2), tačiau net ir pralaužus ledus, T.Jonkaus kariaunai kurį laiką sunkiai sekėsi pralaužti priešininkų gynybą. Po M.Latkausko dvitaškio aikštės šeimininkai pirmavo 8 taškais (12:4), bet antroje kėlinio pusėje "Chemcentras" prabudo. Kelių minučių atkarpą svečiai laimėjo rezultatu 0:8 ir grąžino rungtynėse pusiausvyrą (12:12). Visgi paskutinėmis ketvirčio sekundėmis "Kauno Tiltus" į priekį vėl išvedė V.Petkevičius ir po pirmųjų dešimties minučių rezultatas buvo 14:12.

Antrojo kėlinio pirmosiomis minutėmis komandos rungtyniavo apylygiai ir vyko atkakli kova taškas į tašką. Po A.Čekanausko dvitaškio "Kauno Tiltai" dar pirmavo rezultatu 20:18), tačiau ketvirčio viduryje aikštės šeimininkų žaidimas ėmė strigti ir tuo pasinaudojo varžovai. R.Misevičiaus bei M.Kudirkos vedamas "Chemcentras" surengė spurtą 1:12 ir nutolo į priekį 9 taškais (21:30). Per likusį laiką "Kauno Tiltai" dar suspėjo šiek tiek sumažinti nuostolius ir įpusėjus mačui ekipas skyrė 7 taškai – 23:30.

Po didžiosios pertraukos komandos apsikeitė keliais tritaškiais, tačiau tai didelės įtakos rezultato skirtumui neturėjo. Po M.Latkausko dvitaškio "Kauno Tiltai" priartėjo iki 5 taškų (31:36), bet tuomet "Chemcentras" dar porą kartų driokstelėjo iš toli, o po J.Eitmanavičiaus dvitaškio su pražanga, svečiai įgijo 12 taškų persvarą (33:45). Per likusį laiką "Chemcentras" sugebėjo išsaugoti šį pranašumą ir tris kėlinius laimėjo rezultatu 36:48.

Lemiamo ketvirčio pradžioje "Kauno Tiltai" rezgė rezultatyvias atakas, bet sulaukė identiško varžovų atsako ir deficitas vis netirpo. Pirmoje kėlinio pusėje "Chemcentras" dar labiau sutvirtino savo pozicijas, spurtavo 0:10 ir atitrūko 20 taškų skiurtumu (41:61). Per likusį laiką "Kauno Tiltams" taip ir nepavyko rimčiau pasipriešinti varžovams ir T.Jonkaus kariauna iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 45:65.

Tomas Jonkus ("Chemcentras"):

Šiandien įveikėt formaliai stipresnius priešininkus ir gana įtikinamai. Kokios buvo tokio puikaus pasirodymo priežastys. Kokius tikslus esate išsikėlę šį sezoną?

" Pagrindinė pergalės priežastis manau buvo ta, kad gerai dirbome zoninėje gynyboje. Kai varžovai nuo pradžių pabėgo į prieki 10:2, mes stojome gintis aikšte vien todėl, kad jie mus laužė po krepšiu. Viskas pasiteisino, privertėm juos mesti iš tritaškio, iš sunkiu padėčių, o patys, kai turime tokius gynėjus kaip Rokas ar Mantas, išnaudojome jų greiti ir perėmėm žaidimą į savo rankas. Po to komanda patikėjo kad tikrai įveikiamas varžovas, tai liko tik sunkiai dirbti gynyboje ir toliau.
Kalbant apie tikslus, sunku dar ką pasakoti, nes kaip minėjo žurnalistas dienos rungtynių apžvalgoje, gal rimtai jau esame išaugę iš Mažosios taurės marškinėlių ir laikas sudalyvauti Didžiojoje taurėje. Tai jei ten pakliūtume, norėtusi sužaisti atkrintamosiose varžybose. Bet tam reikia labiau sujungti ir man kaip treneriui jaunimą su senimu. Turime visi suprasti, kad Rokas,Mantas ir Justas turės nešti komandos lyderių naštą ir prisiimti didelę atsakomybę už tai, o likę ir tame tarpe aš, turime padėti jiems visomis prasmėmis, nes visi po 20 tašku, ypač vyresni, nemesime ir šito iš jų nereikalausiu, bet aukos gynyboje ir taktikos puolime aš reikalausiu. O jaunimui norisi palinkėti nepervertinti savo galimybių, bet sunkiai dirbti ir toliau, nes kas sunkiai dirba tas ankščiau ar vėliau bus nugalėtojas."

Andrius Čekanauskas ("Kauno Tiltai"):

Kodėl šiandien rungtynės susiklostė ne itin gerai? Mano akimis žiūrint, buvote dvikovos favoritai.

"Visiškai nesužaidėm prieš jų gerą zoninę gynybą. Dar vienas kito gerai nesuprantam po vasaros atostogų. Tik kelis kartus buvom susirinkę šį sezoną ir tai buvo mums tik antrosios rungtynės. Nebuvo mūsų dviejų pagrindinių mažų žaidėjų ir jų mums trūko. Visa tai susidėjo, todėl ir pralaimėjom. Visiškai nejautėm savo žaidimo. Tikėkimės greitai įsivažiuosim."

"Chemcentrą" į pergalę vedė R.Misevičius (27 tšk., 5 rez. p., 6 išpr. pr.), M.Kudirka (26 tšk., 8 atk. k.), J.Eitmanavičius (10 tšk., 9 atk. k., 6 išpr. pr.) ir R.Kynas (2 tšk.).

"Kauno Tiltų" komandoje pasižymėjo M.Latkauskas (13 tšk., 9 atk. k., 6 išpr. pr.), A.Čekanauskas (9 tšk.), D.Pranskevičius (9 tšk.), E.Jančauskas (6 tšk., 7 atk. k.) ir M.Mažeika (5 tšk., 6 rez. p.).

"Chemcentras" "Įmonių" lygos "Rind" pirmenybėse pasiekė antrąją pergalę iš tiek pat galimų (2:0). "Kauno Tiltai" savo sąskaitoje turi po pergalę bei pralaimėjimą.

„Chemcentras“ įveikė „Kauno grūdus“ (2015 kovo 04 d., trečiadienis, 23:53 val.)„Sweco“ nesunkiai įveikė „Kauno tiltus“ (2015 sausio 14 d., trečiadienis, 00:05 val.)„Chemcentras“ po didžiosios pertraukos nesuspėjo paskui „Baubilą“ (2015 vasario 23 d., pirmadienis, 22:33 val.)„Callcredit“ rungtynių pabaigoje palaužė „Kauno tiltus“ (2014 lapkričio 17 d., pirmadienis, 22:55 val.)„Rapala“ tik po atkaklios kovos palaužė „Kauno tiltai“ ekipą (2015 sausio 20 d., antradienis, 23:09 val.)„Chemcentras“ antroje rungtynių pusėje susitvarkė su „Vilmista“ (2015 vasario 09 d., pirmadienis, 23:55 val.)„Kauno Tiltai“ kiek netikėtai iškovojo lengvą pergalę. (2015 sausio 26 d., pirmadienis, 00:17 val.)„Ryterna“ antroje rungtynių pusėje palaužė Kauno „Tiltus“ (2015 sausio 28 d., trečiadienis, 23:16 val.)„Chemcentras“ rungtynių pabaigoje išplėšė neįtikėtiną pergalę (2014 spalio 26 d., sekmadienis, 23:54 val.)„Chemcentras“ lyderio Roko Misevičiaus keturgubas dublis ir pergalė prieš „DNC Eoltas & ISL Santermita“ komandą (2015 vasario 17 d., antradienis, 00:08 val.)