emobilus.lt & SK „Mattas“ vs Hidraulinės sistemos (69:85)C lyga, „ALTreklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2015 kovo 27 d., Penktadienis, 19:15 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Žūtbūtiniame ketvirtfinalio serijos mūšyje triumfavo „Hidraulinės Sistemos“

2015 kovo 27 d., Penktadienis, 23:18 val., peržiūros: 1146

Kovo 27-ąją dieną, penktadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko trečiosios „C“ lygos „ALTreklama“ pirmenybių Didžiosios taurės ketvirtfinalio serijos rungtynės tarp aikštelės šeimininkų statusą turėjusių „Emobilus.lt & SK Mattas“ krepšininkų „Hidraulinių Sistemų“ ekipos. Pirmajame tarpusavio mače pergalę pasiekė „Hidraulinės Sistemos“ (92:71), tačiau sekančioje dvikovoje „Emobilus.lt & SK Mattas“ atsirevanšavo varžovams (77:65) ir serijos atomazga persikėlė į trečiąsias rungtynes.

Nuo pat rungtynių pradžios užvirė atkakli ir nuožmi kova, kuri tęsėsi visą pirmąjį ketvirtį. Pradžioje į priekį veržėsi „Hidraulinės Sistemos“, bet aikštelės šeimininkai neatsiliko ir skirtumas nuolatos buvo trapus. Pirmajame kėlinyje abi komandos pabuvo priekyje, tačiau apčiuopiamesnės persvaros nepavyko įgyti nė vienai ekipai. Likus žaisti 3,5 minutės, rezultatas buvo lygus (15:15), tačiau netrukus „Emobilus & SK Mattas“ surinko 6 taškus be atsako ir atitrūko vienu taikliu metimu nepasiekiamu skirtumu (25:20). Per likusį laiką M.Kudakas dar suspėjo sušvelninti savo komandos atsilikimą ir po 10 minučių kovos rezultatas buvo 25:22.

Antrojo kėlinio starte A.Dervinsko kariauna pelnė 4 taškus iš eilės ir atitrūko 7 taškais (29:22), tačiau „Hidraulinės Sistemos“ netrukus smogė atsaką 0:5 ir priartėjo iki 2 taškų (29:27). Kėlinio viduryje „Emobilus & SK Mattas“ vėl šiek tiek nutolo (37:31), bet ir vėl sulaukė „Hidraulinių Sistemų“ atsakymo. Taiklūs L.Čekavičiaus bei M.Kudako metimai leido svečiams pjauti iki minimumo (37:36) ir atkakli kova tęsėsi. V.Paulausko, K.Dimitrijevo bei D.Juknevičiaus trijulė antroje ketvirčio pusėje grąžino savo komandai 5 taškų persvarą (43:38), bet paskutis žodis pirmoje rungtynių pusėje priklausė V.Kirilovo auklėtiniams. M.Kudako dvitaškis, o galiausiai T.Vasiliausko tolims šūvis leido „Hidraulinėms Sistemoms“ panaikinti deficitą ir įpusėjus mačui rezultatas buvo lygus – 43:43.

Po didžiosios pertraukos žaidimas tapo ganėtinai klampus ir ne itin rezultatyvus. Pradžioje komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, tačiau vėliau aikštelės šeimininkai akimirkai stabtelėjo ir tuo pasinaudojo „Hidraulinės Sistemos“. T.Vasiliausko ir Š.Labensko taiklūs metimai po ilgokos pertraukos išvedė svečius į priekį ir leido jiems įgyti 5 taškų persvarą (45:50). Antroje ketvirčio pusėje tritaškį smeigęs M.Markevičius padidino savo ekipos atotrūkį iki 6 taškų (49:55), bet per likusį laiką „Emobilus & SK Mattas“ apkarpė šį skaičių ir po trijų kėlinių „Hidraulinės Sistemos“ tenkinosi 4 taškų persvara – 55:59.

Lemiamos dvikovos dalies pradžioje ekipos panašiu tempu rinkosi taškus, skirtums svyravo neženkliai ir priekyje išliko svečiai. Visgi kėlinio viduryje prabilo T.Vainoris, kuris surinko 4 taškus iš eilės ir įpusėjus ketvirčiui išvedė savo komandą į priekį 9 taškų skirtumu (61:70). Nebeturintys kur trauktis „Emobilus & SK Mattas“ krepšininkai kartas nuo karto pelnydavo taškus, bet skirtumas arba stovėjo vietoje, arba tirpo labai pamažu. Antroje kėlinio pusėje užsivedę „Hidraulinių Sistemų“ žaidėjai įgijo dviženklį pranašumą (67:78), o rungtynių finiše galutinai pribaigė palūžusius ir rankas nuleidusius varžovus. Paskutinę susitikimo atkarpą „Hidraulinės Sistemos“ laimėjo rezultatu 0:7 ir įtvirtino pergalę rezultatu 69:85.

Vitalijus Kirilovas („Hidraulinės Sistemos“):

Pirmose dvejose serijos rungtynėse apsikeitėt su varžovais antausiais, o šiandien aiškinotės kelialapio į pusfinalį likimą. Kas padėjo laimėti?

„Buvo komandos viduje pokalbis, po antrųjų rungtynių, kurias mes pralaimėjom pakankamai dideliu skirtumu. Vaikinams buvo pasakyta kas buvo blogai, o šiandien visi atėjo užsivedę kaip garvežiai. Aišku pirmoj rungtynių pusėje šiek tiek buksavom. Nors pirmą pusę ir baigėm lygiu rezultatu 43:43, bet nuolatos buvo šiokia tokia trintis ir stimulas abiems komandoms. Antroj pusėj žaidimas buvo daug labiau pakylesnis. Pradėjom aktyviau ir greičiau žaisti, o priešininkai jau trečiame kėlinyje ėmė buksuoti su greičiu. Sakyčiau antros serijos rungtynės buvo savotiška klaida. Atėjom nusiteikę, kad lengvai pasiseks patekti į kitą etapą. Bet šiandien garvežys jau pervažiavo.“

Sekančiame etape laukia SK „Neveronys“. Su šiais varžovais dar turit sąskaitų nuo reguliaraus sezono. Kokios mintys apie būsimą dvikovą?

„Pogrupyje pasidalinom po pergalę. Varžovas puikiai žinomas, bet manau, kad įkandamas. Jeigu komanda žais kaip komanda – žengsim toliau.“

Aurimas Dervinskas („Emobilus.lt & SK Mattas“):

Sezonas baigėsi. Baigėsi po atkaklios kovos šiandien ir po atkaklio serijos. Ko pritrūko?

„Nežinau ko pritrūko...Antroj pusėj galbūt sėkmės...Sunku pasakyti. Labai nepataikėm šiandien. Labai...Nežinau, kiek tritaškių metėm, bet pataikėm vos kelis. Tritaškiai dar nieko. Ties tritaškio linija varžovai dar gali gerai gintis. Bet, kad baudų metimų nepataikėm gal kokių 10 (9 aut. past.). Du kėlinius sakyčiau, kad laikėm vadžias savo rankose ir kontroliavom rungtynes, o kitus du varžovai kontroliavo. Taip ir gavosi. Nieko nepadarysi. Toks yra krepšinis.“

„Hidraulines Sistemas“ į pusfinalį vedė T.Vasiliauskas (23 tšk., 3 bl., 6 išpr. pr.), M.Kudakas (17 tšk., 6 atk. k., 8 rez. p., 5 išpr. pr.), L.Čekavičius (9 tšk.), Š.Labenskas (8 tšk.), J.Leitanas (7 tšk.), T.Vainoris (6 tšk.), M.Šumlinskas (6 tšk., 10 atk. k.), M.Markevičius (6 tšk.) ir S.Klimkevičius (3 tšk.).

„Emobilus & SK Mattas“ gretose pasižymėjo E.Daunora (14 tšk., 6 rez. p.), V.Paulauskas (14 tšk., 7 atk. k.), A.Gavelis (11 tšk., 8 atk. k.), D.Juknevičius (8 tšk., 6 atk. k., 2 bl.), P.Lekečinskas (6 tšk., 8 atk. k.), K.Dimitrijevas (6 tšk., 5 išpr. pr.), M.Drėzas (5 tšk.) ir V.Vainauskas (5 tšk.).

Kaip jau buvo minėta, „C“ lygos „ALTreklama“ pirmenybių Didžiosios taurės pusfinalyje „Hidraulinių Sistemų“ laukia mūšis su SK „Neveronimis“.

Penktadienio trilerį laimėjo „Hidraulinės sistemos“ (2014 gruodžio 12 d., penktadienis, 22:19 val.)Visas rungtynes be keitimų žaidę „Savi“ nesugebėjo mesti iššūkio „Hidraulinėms Sistemoms“ (2014 gruodžio 02 d., antradienis, 22:11 val.)Grupės lyderių dvikovoje „Hidraulinės Sistemos“ pratęsime įveikė „ICE“ (2014 lapkričio 23 d., sekmadienis, 23:30 val.)„Lituanica“ netikėtai įveikė „Hidraulines sistemas“ (2015 vasario 07 d., šeštadienis, 00:38 val.)Antroje rungtynių pusėje aukštesnę pavarą įjungę „Hidraulinės sistemos“ įveikė „Sparta“ (2014 gruodžio 10 d., trečiadienis, 01:36 val.)„Sporto Manija“ dramatiškame finale pratęsė pergalingą pasirodymą ir triumfavo „C“ lygoje (2015 balandžio 19 d., sekmadienis, 15:48 val.)„Hidraulinės sistemos“ pusfinalį pradėjo pergale (2015 balandžio 01 d., trečiadienis, 00:13 val.)Tragiškai iš toli antrojoje rungtynių pusėje atakavę „Darbiečiai“ pralaimėjo „Hidraulinėms sistemoms“, kurie pergalių seriją pratęsė iki 12 (2014 gruodžio 21 d., sekmadienis, 17:16 val.)„Hidraulinės sistemos“ lengvai įveikė „Aleksotą“ (2014 lapkričio 08 d., šeštadienis, 23:35 val.)„Hidraulinės Sistemos“ užsitikrino pirmąją vietą grupėje (2014 lapkričio 30 d., sekmadienis, 20:32 val.)