Šilainiai vs Senukai (96:68)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 gegužės 17 d., Sekmadienis, 18:00 val. @ V. Kuprevičiaus vidurinė mokykla, Kovo 11-osios g. 94, Kaunas, LT-50403

Dvikovoje be keitimų „Šilainiai“ nesunkiai įrodė savo pranašumą prieš „Senukus“

2015 gegužės 17 d., Sekmadienis, 22:02 val., peržiūros: 1351

Gegužės 17-ąją dieną, sekmadienį, V.Kuprevičiaus pagrindinėje mokykloje įvyko „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės C pogrupio akistata tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusių „Šilainių“ penketuko ir ne ką gausiau susirinkusių „Senukų“.

Jau susitikimo pradžioje „Šilainiai“ surengė dvi sėkmingas atakas iš eilės ir įsiveržė į priekį (4:0), o netrukus aikštelės šeimininkai pratęsė laimėtą atkarpą iki 8:2 ir dar labiau sutvirtino savo pozicijas. Visgi vėliau „Senukai“ įsivažiavo ir ėmė po truputį tirpdyti deficitą, kol po A.Zareckio tolimo šūvio, „Šilainiams“ beliko 2 taškų pranašumas (12:10). Tiesa paskutinėmis ketvirčio minutėmis V.Kapočiaus kariauna tvirtai čiupo žaidimo vadžias į savo rankas, kėlinį baigė laimėta atkarpa 9:2 ir po pirmųjų 10 minučių susikrovė 9 taškų persvarą – 21:12.

Antrąjį kėlinį „Senukai“ pradėjo 4 taškais be atsako ir pjovė atsilikimą iki 5 taškų (21:16). Vis dėlto netrukus „Šilainiai“ atsakė identiška atkarpa ir susigrąžino turėtą pranašumą (25:16), o dar pirmoje ketvirčio pusėje aikštės šeimininkai kilo į šturmą ir paspartino žingsnį. Po spurto 9:0 „Šilainių“ atotrūkis šoktelėjo iki 16 taškų (36:20), o vėliau ši ekipa pratęsė laimėtą atkarpą iki 16:2 ir nutolo jau 21 taško skirtumu (43:22). Per likusį laiką „Senukai“ suapvalino atsilikimą iki 20 taškų ir įpusėjus mačui rezultatas buvo 45:25.

Po didžiosios pertraukos „Senukų“ deficitas dar labiau išaugo (49:25), bet vėliau svečiai susiėmė į rankas ir neleidod atsilikimui dar labiau išaugti. Dar pirmoje kėlinio pusėje 0:7 spurtavę „Senukai“ prisikasė iki 16 taškų (52:36), tačiau ketvirčio viduryje įsismagino L.Šukutis, kuris kurį laiką vienas terorizavo varžovų krepšį. Šis žaidėjas buvo kertinis akmuo aikštės šeimininkų puolime, surinko 14 „Šilainių“ taškų paeiliui ir leido savo komandai susigrąžinti 21 taško atotrūkį (63:42). Tiesa ir vėl paskutinėmis kėlinio sekundėmis „Senukai“ suapvalino nuostolius iki 20 taškų ir po trijų ketvirčių ekipas skyrė tie patys 20 taškų, kurie buvo tarp ekipų įpusėjus mačui – 65:45.

Paskutinėje dvikovos dalyje „Senukams“ reikėjo stebuklo ir jį ši komanda pamėgino sukurti jau kėlinio starte. Tris tolimus metimus pataikę svečiai braukė atsilikimą iki 15 taškų (69:54), tačiau jų nelaimei, vėliau varžovai arčiau neprisileido ir netrukus susigrąžino 20 taškų persvarą (74:54). Kurį laiką ekipos vienodu tempu rinkosi taškus ir skirtumas svyravo neženkliai. Vis dėlto kėlinio viduryje „Šilainiai“ ėmė dėlioti paskutinius taškus, surengė spurtą 11:0 (7 taškus pridėjo L.Šukutis) ir palaidojo net ir optimistiškiausas varžovų viltis atsitiesti (90:60). Dvikovos finiše „Senukai“ dar neženkliai sumažino nuostolius, tačiau vistiek turėjo pripažinti akivaidų „Senukų“ pranašumą rezultatu 96:68.

Vitoldas Kapočius („Šilainiai“):

Rezultato skirtumas beveik visas rungtynes buvo pakankamai ryškus, bet emocijų netrūko. Kodėl?

„Buvo tokių nešvarių pražangų, todėl ir karščiavosi visi. Jau jaučiasi pavasaris, tai taip ir žaidžiam. Bet šiaip lengva pergalė.“

„Šilainius“ į pergalę vedė L.Šukutis (45 tšk., 9 atk. k., 5 rez. p., 9 išpr. pr., 54 naud. b.), R.Stirbys (26 tšk., 9 atk. k., 5 rez. p., 38 naud. b.), V.Dambauskas (16 tšk., 8 atk. k.), V.Kapočius (6 tšk., 6 atk. k., 9 rez. p.) ir M.Kazickas (3 tšk., 11 atk. k., 5 rez. p., 2 bl.).

„Senukų“ gretose pasižymėjo A.Zareckis (23 tšk.), D.Kerinas (19 tšk.), T.Juodviršis (13 tšk., 11 atk. k.), K.Zaveckas (9 tšk., 6 rez. p.) ir A.Bulotas (4 tšk., 6 atk. k.).

„Laikinosios Sostinės“ Mažojoje taurėje „Šilainiai“ pasiekė antrąją pergalę iš tiek pat galimų (2-0). „Senukų“ sąskaitoje vienintelis laimėjimas ir dvi nesėkmės (1-2).

„Šilainiai“ nesunkiai įveikė „UNO“ (2015 gegužės 10 d., sekmadienis, 22:14 val.)Dvikovoje be keitimų „Emobilus.lt“ nukovė „Šilainius“ (2015 gegužės 24 d., sekmadienis, 22:55 val.)Po atkaklios kovos „Šilainiai“ įveikė „Restauratoriai & Hausa“ krepšininkus (2015 gegužės 26 d., antradienis, 21:02 val.)Puikus ketvirtasis kėlinukas leido pergalę pasiekti „Senukams“ (2015 gegužės 07 d., ketvirtadienis, 22:42 val.)„Šilainiai“ lengvai susitvarkė su BC „Ambi“ pasipriešinimu (2015 gegužės 21 d., ketvirtadienis, 22:06 val.)„Emobilus.lt“ penketukas įtikinamai įveikė „Senukus“ (2015 gegužės 21 d., ketvirtadienis, 22:26 val.)„UNO“ be didelių komplikacijų patiesė „Senukus“ (2015 gegužės 15 d., penktadienis, 00:20 val.)Pabaigoje su likimu žaidusios „Hidraulinės Sistemos“ prasibrovė į pusfinalį (2015 gegužės 31 d., sekmadienis, 23:21 val.)